Jízda z kvalifikace až k trofeji. Darderi bere v Cordobě první titul kariéry

12. 2., 02:01
Aktuality 0
Luciano Darderi (21) se stal vítězem antukového turnaje kategorie ATP 250 v Cordobě, když ve finálovém utkání dvou argentinských kvalifikantů přehrl Facunda Bagnise (33) ve dvou setech 6:1 a 6:4. Darderi vyhrál svůj první titul kariéry a v žebříčku ATP se také v novém týdnu posune na 76. místo a poprvé se stane hráčem elitní stovky.
Profily hráčů
Luciano Darderi (@ Profimedia)

Bagnis se možná až příliš zalekl toho, že by mohl ve svých 33 letech vyhrát první titul a v úvodu zápasu na něm byla znát nejistota. Ztratil prvních pět gamů a v první sadě získal jen 12 výměn ze 47. O 12 let mladší Darderi už po 34 minutách bral první sadu poměrem 6:1.

I ve druhém dějství šel v Argentině narozený Ital Darderi do brejku, ale Bagnisovi hned vzápětí podařilo srovnat na 2:2. Mladší z finalistů ale stejně dál útočil na Bagnisovo podání a nakonec v deváté hře přes šest brejkbolů přece jen získal vedení. Darderi následně už jen jistě dopodával k vítězství a proměnil první mečbol.

"Nemůžu uvěřit, že jsem vyhrál svůj první titul ATP, vždyť před 14 dny jsem vypadl i na challengeru,” vyprávěl šťastný vítěz, kterého v Cordobě povzbuzovala celá rodina. “Prošel jsem z kvalifikace až do finále a byl u toho táta i přítelkyně, je to pro mě tak výjimečné,” dodal.

Darderi měl před turnajem v Cordobě na svém kontě jen jeden jediný vyhraný zápas na okruhu ATP. Po sérii sedmi vítězství v řadě v Cordobě, kde cestou za triumfem vyřadil i loňského vítěze Sebastiana Baeze se poprvé v kariéře posune první stovky žebříčku ATP, konkrétně na 76. místo. Velký posun směrem vzhůru ale čeká i Bagnise, který poskočí ze třetí stovky rankingu na 136. pozici.

Komentáře

0
Přidat komentář
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist