-
-
dvouhra: 20. / 20.
čtyřhra: 248. / 246.

Fils podruhé vyhrál turnaj ATP 500. V Tokiu ve finále přežil mečbol krajana Humberta

ATP TOKIO - Arthur Fils proměnil své čtvrté finále v již třetí titul a druhý z akce ATP 500. Dvacetiletý Francouz slaví první triumf mimo antuku v Tokiu, kde po třech hodinách boje udolal 5:7, 7:6, 6:3 krajana Uga Humberta, který ve svém celkově sedmém finále poprvé poznal hořkost porážky.

Macháč v Tokiu nezvládl koncovku proti Humbertovi a o první titul si nezahraje

ATP TOKIO - Tomáš Macháč (23) si na pětistovce v Tokiu zahrál podruhé v kariéře a poprvé na tvrdém povrchu semifinále turnaje ATP, své maximum z letošní Ženevy ale nevyrovnal. Do boje o premiérový titul českého tenistu nepustil 18. hráč světa Ugo Humbert (26) z Francie, který po zisku 16 z posledních 17 fiftýnů zvítězil 6:3, 3:6, 6:2.

Česko se loučí s Davis Cupem ve Valencii bez výhry. Proti Francii neudrželo vedení a prohrálo čtyřhru

Čeští tenisté zakončili skupinovou fázi na finálovém turnaji Davis Cupu ve španělské Valencii bez jediného vítězství. Po jasných porážkách 0:3 se Španělskem a Austrálií sice Jakub Menšík (19) v souboji vyřazených týmů s Francií odvrátil dva mečboly a zdolal 2:6, 6:3, 7:5 Arthura Rinderknecha (29), nicméně Jiří Lehečka (22) poté podlehl 7:6, 5:7, 4:6 Arthurovi Filsovi (20) a Menšík s Adamem Pavláskem (29) nezvládli rozhodující deblové utkání.

Španělsko je i díky Alcarazovi ve čtvrtfinále Davis Cupu, Slovensko při debutu skončí ve skupině

Carlos Alcaraz (21) a Roberto Bautista (36) zajistili Španělsku vítězství nad Francií a zároveň postup ze Skupiny B do vyřazovací fáze letošního ročníku Davisova poháru. Jistotu čtvrtfinálové účasti už mají také Australané, Američané a Němci. Slovensko naopak zakončí své premiérové vystoupení na finálovém turnaji nejprestižnější mužské týmové soutěže už ve skupinové fázi.

Slováci odstartovali debut na finálovém turnaji Davisova poháru porážkou, ve skupině Čechů slaví Austrálie

V úterý se ve čtyřech městech rozehrála skupinová fáze letošního ročníku Davisova poháru. Slovenští tenisté odstartovali svůj debut na finálovém turnaji porážkou 0:3 s Německem v čínském Zhuhai. Ve Skupině B, ve které jsou ve španělské Valencii i čeští tenisté, jde do čela Austrálie po vítězství nad Francií. V britském Manchesteru se radoval výběr Kanady a v italské Boloni slavila Belgie.

Fils v Hamburku získal největší titul. Ve finálové bitvě porazil domácího obhájce Zvereva

ATP HAMBURK - Alexander Zverev (27) na antukovém turnaji ATP 500 v rodném Hamburku prohrál 3,5 hodiny trvající bitvu s Arthurem Filsem (20) a nedokázal obhájit loňský titul. Francouzský mladík si po výhře 6:3, 3:6, 7:6 ve svém třetí finále na okruhu připsal druhý triumf a posune se do TOP 20 žebříčku.

Zverev se před obhajobou olympijského zlata dostal na vítěznou vlnu, v Hamburku je znovu ve finále

ATP HAMBURK - Alexander Zverev (27) na antukovém turnaji ATP 500 v rodném Hamburku porazil i čtvrtého soupeře, přestože do soutěže vstupoval s bolestmi kolena. Španěla Pedra Martíneze (27) přehrál 6:2, 6:4 a v jediné přípravě před obhajobou olympijského zlata postoupil do finále. V něm na nejvýše nasazeného německého obhájce titulu čeká v repríze loňského semifinále francouzský mladík Arthur Fils (20).

Zverev zvládá návrat na antuku a v Hamburku pokračuje za obhajobou titulu, Rune ve čtvrtfinále vzdal

ATP HAMBURK - Alexander Zverev (27) na antukové pětistovce v rodném Hamburku porazil i třetího soupeře, přestože do soutěže vstupoval s bolestmi kolena. Číňana Zhizhen Zhanga (27) přehrál 6:4, 6:3 a ve své jediné generálce před obhajobou zlaté medaile na olympijském turnaji v Paříži postoupil do semifinále. V něm na nejvýše nasazeného německého obhájce titulu čeká Španěl Pedro Martínez (27).

Fritz jako první našel recept na Zverevův servis a utekl z 0:2 na sety. Djokovič je v 60. grandslamovém čtvrtfinále

WIMBLEDON - Taylor Fritz (26) takřka na poslední chvíli a jako první na letošním Wimbledonu našel recept na servis Alexandera Zvereva (27) a také díky tomu dokázal teprve potřetí v kariéře otočit nepříznivý vývoj 0:2 na sety. Americký tenista po pětisetové bitvě postoupil počtvrté v kariéře do čtvrtfinále grandslamu, v němž bude o své největší semifinále bojovat proti Italu Lorenzu Musettimu (22). Poslední místo mezi osmičkou nejlepších obsadil sedminásobný šampion Novak Djokovič (37), který postoupil do rekordního 60. grandslamového čtvrtfinále.

Dvouhra mužů ve Wimbledonu pokračuje bez Čechů. Poslední naděje Macháč vypadl ve 2. kole

WIMBLEDON - Tomáš Macháč (23) předvedl v prvním kole Wimbledonu senzační obrat z 0:2 na sety a také manka 0:5 v rozhodujícím dějství, ale další otočku po prohraných úvodních dvou setech nezvládl. Poslední český zástupce ve dvouhře mužů nestačil ve druhém kole 2:6, 4:6, 7:5, 3:6 na loňského čtvrtfinalistu Romana Safiullina (23). Rus si o osmifinále zahraje s Arthurem Filsem (20).