Vondroušová sklidila masivní podporu. Čtyři roky za tohle? Naprosté šílenství, reagují hvězdy WTA

DNES, 09:00
Aktuality 50
Čtyřletý zákaz činnosti pro Markétu Vondroušovou vyvolal mezi tenistkami bouřlivé reakce. Řada jejích kolegyň a bývalých soupeřek a aktuálních hvězd okruhu WTA považuje verdikt za nepřiměřeně přísný a české hráčce veřejně vyjádřila podporu. Ozývají se slova o "naprostém šílenství", "krutém trestu" i vzkazy, že v těžké situaci nezůstává sama.
Profily hráčů
Markéta Vondrouošvá sklidila podporu hráček WTA (@ ČTK / AP / David Kirouac/Icon Sportswire)

Rozsudek dopingové kauzy Vondroušové šokoval celý tenisový svět a jinak tomu nebylo ani u bývalých soupeřek české tenistky. Jen krátce poté, co na svůj instagramový účet sdílela své vyjádření se pod příspěvkem začaly objevovat desítky podpůrných reakcí. Komentář přidalo hned několik hvězd ženského okruhu WTA jako Coco Gauffová, Paula Badosaová, krajanka Linda Nosková či Maria Sakkariová a další.

Mezi prvními se ozvala Rumunka Sorana Cîrsteaová, která české tenistce poslala stručný, ale výstižný vzkaz: "Nemůžu tomu uvěřit. Jsme s tebou." Mnohem emotivněji reagovala německá hráčka Eva Lysová. "Tohle je naprosté šílenství. Posílám Markétě spoustu podpory a lásky," napsala na sociálních sítích.

Kritický postoj zaujala také Karolína Muchová. Česká reprezentantka zdůraznila, že podporuje boj za čistý sport, zároveň však nechápe výši uděleného trestu. "Respektuji boj za čistý sport. Také věřím, že férovost, důslednost a zdravý rozum jsou důležité. Čtyřletý zákaz za tohle je neuvěřitelně krutý a těžko pochopitelný. Stojím s tebou, Maki," napsala aktuální česká dvojka.

Podobný názor zazněl i od jedné z nejvýše postavených hráček současnosti. Američanka Jessica Pegulaová už před zveřejněním konečného verdiktu naznačila, že případný čtyřletý trest by považovala za nepřiměřeně přísný. "Čtyři roky se zdají být opravdu hodně za něco, co mohlo být nedorozumění," citoval její vyjádření novinář Ben Rothenberg. Podle stejného zdroje sdílí obdobný pohled také světová jednička Aryna Sabalenková. I běloruská tenistka měla dát najevo, že vzhledem k okolnostem případu považuje čtyřletou suspendaci za mimořádně tvrdý postih.

Vondroušová kvůli neodevzdanému vzorku při loňské dopingové kontrole obdržela maximální možný trest jako v případě pozitivního testu. Na svém webu o tom informovala Mezinárodní agentura pro bezúhonnost tenisu (ITIA). Česká hráčka od začátku trvá na tom, že nikdy vědomě nedopovala a uvedla, že hned sedmdesát dva hodin po sporném incidentu podstoupila s čistým štítem kontrolu novou. "Výsledek byl negativní. Stejně jako každý test předtím," píše ve svém prohlášení. Její právní tým nyní zvažuje odvolání.

Ať už bude další vývoj případu jakýkoli, jedno je z reakcí tenisového světa patrné už nyní. Mnoho hráček, které s Vondroušovou během let sdílely kurt, považuje čtyřletý zákaz za příliš tvrdý a české vítězce Wimbledonu 2023 dává najevo, že v této situaci není sama.

Krutý verdikt! Vondroušová zná trest za odmítnutí dopingové kontroly

Jakub Hájek, TenisPortal.cz

Komentáře

50
Přidat komentář
PatLa
za me, by mel kazdeh hrac mit jeden pokus rocne narok zbabrat ci odmitnout s tim, ze na nej jiz pak bude urputne svitit lampicka neduvery od verejnosti a komisaru. hraci jsou nakonec jen lidi. ale hrisnik musi pocitat s tim, ze bude pak uz pod neustalou namatkovou kontrolou. druhe vynechane testovani pak za 250.000usd, treti 500.000usd, ctvrty za 1.000.000usd a pak 2 roky natvrdo bez odvolani. penize by sly na mlade ukrajinske tenisty a prevychovu mysleni ruskych tenistu z imperialnich choutek na demokraticke. Jinak 2 roky, kdyz ho pristihnou a 4 roky za opakovani pristihnuti. Bez odvolani. Sporne pripady kontaminace jako Sinneruv resit individualne. To co se stalo Vondrousove je komedie, ktera projde odvolanim, pravnici se budou rochnit ve feeckach a skonci to na pul roce, maximalne roce. proste tenisova komedie.
Reagovat
novopuren
Vondroušová má podporu mnohých světových tenistek. A co na to říká Iga?
Reagovat
tenisman1233
Iga nikdy takové věci nekomentovala.
Reagovat
vojta912
#JesuisMakyna
Reagovat
lars
Proc Maky tech testu na doping po odmitnuti testu na doping asi neudelala vic nez 1 , napr. test z vlasu ?
Protoze 1 negativni test muze byt v jejim pripade malo.
Reagovat
alcaraz.dva
Moderní technologie jsou už jinde...
Komisařka má celý incident určitě řádně natocenej..
Markétě...hodně štěstí v obhajobe
Reagovat
alcaraz.dva
Obávám se, že komisařka se neobjevila náhodně..
Reagovat
Tomas_Smid_fan
náhodně ne, šla na kontrolu.
Reagovat
alcaraz.dva
Určitě podezření...ale nevím...nevim....
Reagovat
Frick
?????
Reagovat
alcaraz.dva
Určité, nikoliv určitě...O tom to je...Ale nevim
Reagovat
Frick
Jakože komisařka dostala info o tom, že si Maky dala den předtim na party lajnu nebo jointa?
Reagovat
Paseka
Komentáře zde opravdu strojí za to. Nikdo z vás u toho nebyl, nikdo z vás neví podrobně okolnosti , nikdo neví co přesně se odehrálo, atd...
Zcela určiě více pochopení a empatie by bylo na místě !
Za toto 4 roky je dle mne skandální !!
( Markéta holt není Sinner, nebo Swiatek )
Reagovat
SpacialRecognition
Další člověk, co plete jabka s hruškama. Už tu bylo x příspěvků, proč situace Sinnera ani Swiatek neni srovnatelná - jedná se o porušení uplně jiného paragrafu pravidel profesionálního tenisu.
Reagovat
dappe
Důležité je, že veškeré okolnosti zná rozhodovací orgán.

Nepředvídatelný test je stěžejním nástrojem pro boj s dopingem, proto je podobný trest adekvátní, navíc v tomto případě jediný možný.

Argument Sinnerem nebo Swiatek nikdy nezklame...
Reagovat
alcaraz.dva
Říkáš že nikdo z nás u toho nebyl...ale trest je skandální!!!
Dej tohle do poradku
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Reagovat
Paseka
Právě proto.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
no, ona myslela tebe
Reagovat
jerabekpavel
at ty hvezdy co ji posilaji podporu bojkotuji wimbledon,kecat dokaze kazdy.
Reagovat
Levinest
Proč Wimbledon? Hraje se sice pod hlavičkou WTA, ale je to samostatný grandslam, který se jako jediný postavil na stranu spravedlnosti (a proti vůli WTA a ATP) a vyloučil v roce 2022 po ruské invazi na Ukrajinu Rusky a Bělorusky z turnaje. Za "odměnu" hráčkám a hráčům nebyly započítány z tohoto turnaje body do žebříčků.
Reagovat
Frick
Bůh ví, co to bylo za člověka, ta kontrolorka. Jestli nějaké morální dno, co se třese na to, že někoho chytne, aka revizor, co zpokutuje matku s děckem v tramvaji za to, že jí trvalo o něco dále si vytáhnout lístek k označení atp. Možná stačila nějaká lepší komunikace, klidné, ale důrazné sdělení, že neodevzdání vzorku se bude posuzovat jako doping s obrovskými následky, s ohledem, že třeba Maky opravdu mohla vypadat nervně. Místo toho mohla mít ta Gertruda orgasmus z toho, že byla, po formální stránce, už dostatečně odmítnuta na to, aby mohla někomu zavařit. Těžko říct. Jestli by nebylo na místě, aby kontrolor/ka měl na sobě bodycam, co přesně natočí tu komunikaci, aby tam nebylo žádné tvrzení proti tvrzení. Samozřejmě, na ten samotný akt toho močení ji vypnout. :o)
Reagovat
Frick
A čistě technicky - jaký strašlivý preparát by z ní udělal o měsíc později nabušené monstrum a současně by do třech dní od této ne/kontroly byl pod detekovatelnou hranicí?
Reagovat
vojta912
Když Makyna nemá mozkovou kapacitu, měl ji mít aspoň někdo v jejím týmu a říct. Makyno vypni Instáč, máme top sportovního právníka od Sinnera a Igy, dovolit si ho můžeme, jen prosim buď zticha a řiď se tim co ti řekne.

Ale to ne a ted se každý strašně diví
Typické čecháčství. Udělat pruser, chovat se jak jelito a pak se cítit být vlastně oběti
Reagovat
Frick
Každopádně je to šílený, že kariéry 2 ze 3 českých singlových GS vítězek byly fatálně poškozeny incidentem týkajícím se ne/reagování na člověka u bytových dveří.
Reagovat
Martinice
Naprosto nechápu tu zlobu v některých z vás....když Markéta vyhrála Wimbledon, tak jste jí fandili a teď?? Jako každý může mít názor jaký chce, ale nikdo z vás tu nic nedokázal a jen melete hubou....asi právě proto, že jste nikdy nic nedokázali, je vás tolik zlosti a závisti!!!!!! Jasně...svět bude lepší, když odsoudíme někoho, kdo byl vždy čistý a lidem, kteří měli zakázanou látku v krvi jen pohrozíme...to je přeci správné...fuj..je mi z toho i ze spousty z vás zle....
Reagovat
SpacialRecognition
Jo jo, Markéta je nesvéprávná, neumí chudinka číst, s pravidly profesionálního tenisu se setkala poprvý, vůbec nemá profesionální tým okolo sebe
Reagovat
Frick
Tak vlastně Marfuša si to taky podělala nepozorností. Taky neměla nikoho kolem sebe, kdo by jí řekl, že se Meldonium dostalo na seznam zakázanejch látek.
Reagovat
SpacialRecognition
No však já Šarapku nikde neobhajuju. Ani jiného dopera. Ale dělat z Markéty nemohoucí chudinku je trapné.
Reagovat
TML
Víc podpory ze zahraničí, než doma od fanoušků nebo zdejších komentářů.
Neříkám, že neudělala blbost, a že její obhajoba je vachrlatá, ale 4 roky za toto je opravdu přes čáru (když srovnám se Swiatek, Sinnerem, Errani apod.)
Doufám, že se to podaří srazit na půlku a odpočítat čas, kdy letos nehrála.
Reagovat
Vlk-v-trave
Česká hráčka od začátku trvá na tom, že nikdy vědomě nedopovala a uvedla, že hned sedmdesát dva hodin po sporném incidentu podstoupila s čistým štítem kontrolu novou.

JIste, nebot WADA si to kontroluje a rady by urcite dala dozivoti, jak by ho mela pozitivni. Dokonce si myslim, ze i mnoho zdejsich fans by tuhle praci zrali a s chuti posilali sportovce do predcasneho duchodu...;-)
Jedine co by se pozdeji mohlo brat v uvahu u CAS, ze si je udelala sama... asap nebo potom ty vlasy... z jejich pohledu po odmitnuti ma uz 4 roky zaklad, a pak jak uslintany pes si jsou pro dalsi kosticky...

Moc tu Maky nechapu, nejsem nejaky nadsenec ani jejiho tenissu na trave... za me slaby...ale Maky ma stesti, ze tu WADU absolutne nesnasim...
Tak za me ma pochopitelne take masivni podporu :-)

Freedom For Maky!
A Ihned!!! a melaby nastoupit uz ted ve Wimbledonu... jinak bojkot :-)
Reagovat
Vlk-v-trave
*rada by
Reagovat
Vlk-v-trave
*si jdou..
Reagovat
jirkaS
https://ibb.co/PGZJFW9C
Reagovat
SpacialRecognition
"Respektuji boj za čistý sport. Také věřím, že férovost, důslednost a zdravý rozum jsou důležité. Čtyřletý zákaz za tohle je neuvěřitelně krutý a těžko pochopitelný. Stojím s tebou, Maki."

Opět se prokazuje, že tenisti a tenistky nejsou nejostřejší tužky v penále. Odmítnutý test už z principu musí být trestaný přísně, aby se to nezneužívalo. Férovost, důslednost ani zdravý rozum nebyl narušel.
Reagovat
George_Renel
Na druhou stranu říkáš, že neprokázaný pokus o vraždu by měl být trestán stejně jako dokonaná úkladná vražda.......
Reagovat
falcon_heavy
Nic takového přeci neříká.
Reagovat
SpacialRecognition
Vražda se přece nedá srovnávat s trestem za doping, ježišmarja.
Reagovat
Blondie
Reagovat
lindik75
Ovšem dá se to přirovnat k odmítnutí dechové zkoušky za volantem. Tam také hrozí vysoký trest. Kdyby tomu tak nebylo, odmítne každý kdo nemá čisté svědomí.
Reagovat
Mony
O tom zdravém rozumu nic nevíme. Nevíme, čím Maky zrovna procházela, v jakém stavu zrovna byla, jak komunikovala s komisařkou..právě komisařka by měla být ten důležitý svědek a popsat, jak to vše probíhalo a jak se Maky chovala...tedy pokud to není stroj a má trochu citu a vhledu.
Reagovat
RFanousek
Nesouhlasím, tenistky mají pravdu. Každý případ má své specifické okolnosti, ke kterým se musí přihlížet.
Reagovat
falcon_heavy
Markéta měla možnost obhajoby a ITIA k tomu přihlížela.
Reagovat
tenisman1233
Nepřihlížela,chtěli dát plnou sazbu ,aby si to všichni uvědomili,že odmítnutí trestají jako těžký doping.
Reagovat
jih
Reagovat
lars
A nekecas ?
Reagovat
Mony
Snad tyto podpory pomohou při odvolání
Reagovat
tenisman1233
Důležité že se za ní postavily hvězdy.
Reagovat
Mony
Jo..a TP
Reagovat
Tomas_Smid_fan
tak ten zrovna moc ne
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist