Vondroušová sklidila masivní podporu. Čtyři roky za tohle? Naprosté šílenství, reagují hvězdy WTA
Rozsudek dopingové kauzy Vondroušové šokoval celý tenisový svět a jinak tomu nebylo ani u bývalých soupeřek české tenistky. Jen krátce poté, co na svůj instagramový účet sdílela své vyjádření se pod příspěvkem začaly objevovat desítky podpůrných reakcí. Komentář přidalo hned několik hvězd ženského okruhu WTA jako Coco Gauffová, Paula Badosaová, krajanka Linda Nosková či Maria Sakkariová a další.
Mezi prvními se ozvala Rumunka Sorana Cîrsteaová, která české tenistce poslala stručný, ale výstižný vzkaz: "Nemůžu tomu uvěřit. Jsme s tebou." Mnohem emotivněji reagovala německá hráčka Eva Lysová. "Tohle je naprosté šílenství. Posílám Markétě spoustu podpory a lásky," napsala na sociálních sítích.
Kritický postoj zaujala také Karolína Muchová. Česká reprezentantka zdůraznila, že podporuje boj za čistý sport, zároveň však nechápe výši uděleného trestu. "Respektuji boj za čistý sport. Také věřím, že férovost, důslednost a zdravý rozum jsou důležité. Čtyřletý zákaz za tohle je neuvěřitelně krutý a těžko pochopitelný. Stojím s tebou, Maki," napsala aktuální česká dvojka.
Podobný názor zazněl i od jedné z nejvýše postavených hráček současnosti. Američanka Jessica Pegulaová už před zveřejněním konečného verdiktu naznačila, že případný čtyřletý trest by považovala za nepřiměřeně přísný. "Čtyři roky se zdají být opravdu hodně za něco, co mohlo být nedorozumění," citoval její vyjádření novinář Ben Rothenberg. Podle stejného zdroje sdílí obdobný pohled také světová jednička Aryna Sabalenková. I běloruská tenistka měla dát najevo, že vzhledem k okolnostem případu považuje čtyřletou suspendaci za mimořádně tvrdý postih.
Vondroušová kvůli neodevzdanému vzorku při loňské dopingové kontrole obdržela maximální možný trest jako v případě pozitivního testu. Na svém webu o tom informovala Mezinárodní agentura pro bezúhonnost tenisu (ITIA). Česká hráčka od začátku trvá na tom, že nikdy vědomě nedopovala a uvedla, že hned sedmdesát dva hodin po sporném incidentu podstoupila s čistým štítem kontrolu novou. "Výsledek byl negativní. Stejně jako každý test předtím," píše ve svém prohlášení. Její právní tým nyní zvažuje odvolání.
Ať už bude další vývoj případu jakýkoli, jedno je z reakcí tenisového světa patrné už nyní. Mnoho hráček, které s Vondroušovou během let sdílely kurt, považuje čtyřletý zákaz za příliš tvrdý a české vítězce Wimbledonu 2023 dává najevo, že v této situaci není sama.
Krutý verdikt! Vondroušová zná trest za odmítnutí dopingové kontroly

Komentáře
Protoze 1 negativni test muze byt v jejim pripade malo.
Komisařka má celý incident určitě řádně natocenej..
Markétě...hodně štěstí v obhajobe
Zcela určiě více pochopení a empatie by bylo na místě !
Za toto 4 roky je dle mne skandální !!
( Markéta holt není Sinner, nebo Swiatek )
Nepředvídatelný test je stěžejním nástrojem pro boj s dopingem, proto je podobný trest adekvátní, navíc v tomto případě jediný možný.
Argument Sinnerem nebo Swiatek nikdy nezklame...
Dej tohle do poradku
Ale to ne a ted se každý strašně diví
Typické čecháčství. Udělat pruser, chovat se jak jelito a pak se cítit být vlastně oběti
Neříkám, že neudělala blbost, a že její obhajoba je vachrlatá, ale 4 roky za toto je opravdu přes čáru (když srovnám se Swiatek, Sinnerem, Errani apod.)
Doufám, že se to podaří srazit na půlku a odpočítat čas, kdy letos nehrála.
JIste, nebot WADA si to kontroluje a rady by urcite dala dozivoti, jak by ho mela pozitivni. Dokonce si myslim, ze i mnoho zdejsich fans by tuhle praci zrali a s chuti posilali sportovce do predcasneho duchodu...;-)
Jedine co by se pozdeji mohlo brat v uvahu u CAS, ze si je udelala sama... asap nebo potom ty vlasy... z jejich pohledu po odmitnuti ma uz 4 roky zaklad, a pak jak uslintany pes si jsou pro dalsi kosticky...
Moc tu Maky nechapu, nejsem nejaky nadsenec ani jejiho tenissu na trave... za me slaby...ale Maky ma stesti, ze tu WADU absolutne nesnasim...
Tak za me ma pochopitelne take masivni podporu :-)
Freedom For Maky!
A Ihned!!! a melaby nastoupit uz ted ve Wimbledonu... jinak bojkot :-)
Opět se prokazuje, že tenisti a tenistky nejsou nejostřejší tužky v penále. Odmítnutý test už z principu musí být trestaný přísně, aby se to nezneužívalo. Férovost, důslednost ani zdravý rozum nebyl narušel.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele