Veselý v Madridu dohrál, nestačil na vítěze US Open Čiliče

4. 5. 2015, 23:14
Aktuality 32
ATP MADRID - Jiří Veselý se rozloučil s turnajem Masters 1000 v Madridu už po prvním kole. Český tenista dnes nestačil na vítěze loňského US Open Chorvata Marina Čiliče a prohrál třetí zápas v řadě.
Jiří Veselý

Jiří Veselý letos v lednu vyhrál turnaj v Aucklandu, pak se ale dostal do krize a prohrál sedm zápasů v řadě. Černé období ukončil až po téměř čtvrt roce začátkem dubna v Casablance, před osmi dny si v Bukurešti dokonce zahrál své druhé finále.

Po něm ale opět nastartoval šňůru porážek, když v posledních třech zápasech neuhrál ani set, Poté, co v Rumunsku v boji o titul podlehl Španělu Garciovi-Lópezovi a dva dny na to v Mnichově uhrál pouhé tři gamy proti pozdějšímu finalistovi Kohlschreiberovi, dnes na Masters 1000 v Madridu nestačil na Marina Čiliče

Jednadvacetiletý Veselý přitom nezačal proti vítězi loňského US Open, který kvůli zranění ramena nestihl začátek sezony a dnes odehrál teprve šestý letošní zápas, špatně. Bez problémů si držel svá podání a měl šance na returnu. Jenže v prvním setu za stavů 1-1 a 4-4 brejkboly nevyužil a zanedlouho toho musel litovat. Od stavu 5-5 ztratil čtyři servisy po sobě, uhrál už jen jednu hru a nakonec s o pět let starším Chorvatem prohrál 5-7 1-6.

Rodák z Příbrami tak od triumfu v Aucklandu skončil už na devátém z posledních jedenácti turnajů v 1. kole.

V Madridu se představí ještě dva další čeští tenisté. Lukáš Rosol do turnaje ve španělské metropoli vstoupí v úterý duelem proti Jo-Wilfriedu Tsongovi. Finalista z roku 2012 Tomáš Berdych má na úvod coby nasazená šestka volný los a v úterý bude čekat na lepšího z dvojice Gasquet - Karlovič.

Desátou porážku v jedenáctém utkání sezony dnes zaznamenal trápící se Ernests Gulbis. Lotyšský tenista podlehl 6-3 1-6 5-7 Belgičanu Davidu Goffinovi a neobhájí loňské čtvrtfinále. Ve světovém žebříčku tak po 13 měsících vypadne z Top 20.