Verdasco rozesmutnil San Jose, porazil Roddicka a získal titul

15. 2. 2010, 11:12
Aktuality 9
Američan Andy Roddick si na čtvrtý titul z turnaje v San Jose bude muset počkat. Vítěz z let 2004, 2005 a 2008 letos ve finále nestačil na Španěla Fernanda Verdaska, kterému podlehl 6-3 4-6 a 4-6.
Fernando Verdasco

Jedenáctý hráč světa Fernando Verdasco svým vítězstvím oficiálně ukončil v San Jose panování Radka Štěpánka, jenž v pouti za obhajobou loňského titulu ztroskotal hned v prvním kole.

Druhý nasazený Španěl nezačal utkání s turnajovou jedničkou nejlépe. V úvodním setu si dvakrát prohrál své podání, ale další brejk už Andymu Roddickovi nedovolil. V deváté hře proměnil na 5-4 jediný brejkbol třetího setu a zápas ukonči esem.

"Podával jsem hodně dobře a myslím, že Andy dnes neměl na podání svůj nejlepší den," připustil po zápase Verdasco, který si připsal 15 es oproti deseti Roddickovým. "Snažil jsem se být agresivní, měnit rytmus a věřit si, abych si došel pro titul," dodal.

Svou výhrou si Verdasco nejen připsal čtvrtý titul v kariéře, ale také ukončil jednu nepříjemnou sérii. Do souboje s Roddickem Španěl prohrál 15 zápasů s hráči elitní desítky žebříčku za sebou. Roddickovi pak předtím podlehl sedmkrát v řadě.

"Vím, že hráči ze světové desítky jsou těžcí soupeři a loni jsem měl párkrát vítězství na dosah," komentoval Španěl své neúspěchy proti elitním soupeřům. "Ale to, že jsem Andyho porazil v jeho zemi, mi samozřejmě dodá hodně sebedůvěry. Je to výjimečné vítězství."