Totální česká katastrofa ve Wimbledonu: Všech osm nadějí končí, Fruhvirtová schytala debakl

DNES, 21:07
Aktuality 40
WIMBLEDON - Kvalifikace letošního ročníku Wimbledonu dopadla pro české tenisty tím nejhorším možným způsobem. Všech osm našich nadějí totiž v Roehamptonu ztroskotalo hned v prvním kole a boje o hlavní soutěž tak budou pokračovat bez české účasti. Po pondělním nezdaru Zdeňka Koláře neuspěla v úterý včetně Lindy Fruhvirtové ani jedna ze sedmi Češek.
Linda Fruhvirtová schytala ve Wimbledonu výprask (© CAMERON SMITH / GETTY IMAGES EUROPE / GETTY IMAGES VIA AFP)

Naprostá katastrofa. Tak by se dalo jednoduše shrnout české vystoupení v kvalifikaci letošního Wimbledonu. Potupnou sérii odstartoval v pondělí Kolář po porážce 3:6, 3:6 s Tomem Gentzschem. A v úterý to bylo ještě podstatně horší. Také dnes měli naši tenisté nulovou úspěšnost, ačkoli nastoupilo sedm Češek.

Nejhůř dopadla Fruhvirtová po výprasku 2:6, 1:6 od australské hvězdičky Emerson Jonesové. Zatímco loni měla skvělou travnatou část sezony a prošla ve Wimbledonu tříkolovou kvalifikací, letos prohrála všechny tři zápasy na trávě. Dohrála i Dominika Šalková, jež neuspěla v grandslamové kvalifikaci ani podeváté, nezvládla roli favoritky a podlehla 6:7, 6:3, 4:6 Iryně Šymanovičové.

Chuť českým fanouškům nespravily ani Anna Sisková, debutantka na dospělých grandslamech Vendula Valdmannová, Gabriela Knutsonová a další z mladých talentů Laura Samson. Nejblíže k postupu měla Sisková, která jako jediná uhrála set a v rozhodující sadě ztratila náskok 3:0.

Českou pohromu v Roehamptonu, kde se kvalifikační boje hrají, dokonala Lucie Havlíčková. Bývalá šampionka juniorského French Open po obrovské bitvě nestačila 5:7, 7:5, 4:6 na antukovou specialistku Maríu Lourdes Carléovou.

V hlavní soutěži Wimbledonu se tak představí 14 českých zástupců a z kvalifikace je nikdo nedoplní. Hlavní soutěž nejslavnějšího tenisového turnaje startuje v pondělí 29. června. Rozlosování proběhne v pátek.

Výsledky kvalifikace Wimbledonu: Muži | Ženy

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

Komentáře

40
Přidat komentář
misa
Linda Fruhvirtová vždy po nějakém nadějnějším výsledku rozjede sérii proher, teď je na čísle 4.

Co si asi myslí rodiče F., kteří měli sny pomalu o nových Williamsových a nakonec je z jedné dcery tenistka na ITF okruh a druhá nehraje vůbec?
Reagovat
chlebavevaju
Ta Fruhvirtovic rodinka je celkově nějaká shnilá! Tlačily holky na sílu, jen samej dril, žádná zábava, chtíč velkých výsledků už od brzkých let a jak to dopadlo vidíme sami! Jedna odrovnaná na práškách a druhá herně totálně nekonkurenceschopná!
Reagovat
Dobry-den
Po tom minulém povedeném týdnu celkem studená sprcha. K tomu ta Markéta. Snad se holky nedomluvily a nevyhučely schválně ze soucitu. Nechce se mi věřit, že to jsou všechny až taková telátka...
Tak třeba to bude na střídačku a příští týden to zase bude super. Snad.
Reagovat
Alexandris
Žádná katastrofa, neblaznete! Až budeme mít v hlavní soutěži 20 hráček a dalších 10 vpadne v kvalde, tak zase budete psát o kolapsu nadějí
Reagovat
chlebavevaju
Všechny tyhle Havlíčkové, Fruhvirtovky, Šalkové, Šiškové jsou absolutně neperspektivní dřeva! Zbytečné je finančně sponzorovat, dnes udělaly našemu tenisovému renomé tak maximálně obrovskou ostudu!!
Reagovat
Alexandris
Maximální ostudu tady dělají takové komentáře !
Reagovat
chlebavevaju
Sponzorovat takový hráčky je jako házet prachy do kanálu. Česky tenisový svaz už bohužel nefunguje tak, jak fungoval dřív. Transparentnost financí úplně mimo.
Reagovat
chlebavevaju
No prostě ženská tenisová velmoc. Zvykejme si, slavné doby pod dohledem Iva Kaderky jsou pryč.
Reagovat
Georgino
Reagovat
Georgino
Bože, vy vlastenci, řekni, která jiná země má v hlavní soutěži 10 nebo kolik žen.
Reagovat
hanz
České hvězdičky prej... možná tak vyhořeliny... DĚS, BĚS...
Reagovat
tommr
Ráno jsem tu trochu z legrace psal že by dneska mohly prohrát všechny naše holky a ono se to málem stalo skutečností. Za to že to místo 0:10 skončilo "jen" 1:9 vděčíme Sáře Bejlek která přitom měla nejtěžší soupeřku a asi jen málokdo věřil že by mohla vyhrát. A i ta Sára málem prohrála když ve druhém setu musela odvracet mečbol ...
Doufám že dnešek byl jen statistickou odchylkou vyrovnávající skvělé víkendové výsledky a že ve Wimbledonu bude zase dobře ...
Reagovat
Serpens
To není statistická odchylka, to je urvané kyvadlo po mocném poryvu bočního větru.
Reagovat
NOLE_unvaccinated_GOAT
Lucie Havlíčková je bez budoucnosti stejně jako např. FruLi či Palice. Byla vyhlášená nejlepší juniorkou roku 2022, vyhrála singla a debla na FO a na USO vyhrála debl a v singlu byla ve finále. Debl vyhrála s Dianou Shnaider. Rozdíl mezi nimi je úctyhodný.

Zkusila snad všechno, co zkusit mohla, a pořád nic. Nemá na to hlavu. Myslím, že zanedlouho (třeba za rok až dva) ukončí kariéru, protože jí nebude bavit trčet někde mezi 3. a 4.stovkou.
Reagovat
Serpens
Hlavně si myslím, že sama hrát moc nechce, ale okolí ji nutí (přesvědčuje). V tom podcastu s jejím tátou to bylo zjevné.
Reagovat
falcon_heavy
Vidím to stejně, bohužel.
Reagovat
NOLE_unvaccinated_GOAT
To bych jim vůbec nevyčítal. Myslí si, že má obrovský talent (byla nejlepší juniorkou roku 22), a že má smysl bojovat a dřít, a že úspěch se pak dostaví. Jenže snad nic, co Lucie dělá, nefunguje. A je z toho frustrovaná a frustrace u ní pak roste pozitivní zpětnou vazbou.
Reagovat
Serpens
Nefunguje, protože sama nechce. Talent nepochybně má, jinak by se nedokázala tak rychle vrátit. Jenže ona se vracet vůbec nechtěla, přemluvili ji. Talent je k ničemu, když to dělat prostě nechcete.
Reagovat
NOLE_unvaccinated_GOAT
A co jiného může dělat namísto profi tenisu? Vystudovat nějaký nudný obor na sportovní fakultě a pak co? Může pracovat celý život ve Starbucks jako ve své pauze! Věřím, že ona sama chce hrát tenis a být v něm úspěšná, ale prostě jí to nejde.
Reagovat
Serpens
Do hlavy jí samozřejmě nevidím, ale jednak ten podcast s tátou, její prupovídky při zápasech často dost za hranou, její časté vypouštění zápasů, ve kterých jí to nejde mi dávají důvod k tomu si myslet, že by nejraději dělala něco jiného, a taky si myslím, že to už nebude dlouho trvat, kdy opravdu definitivně s tím sekne.
Reagovat
Alexandris
A co treba zranění? Co si ona myslí nech na ni!
Reagovat
misa
Někteří otcové v dětství rozhodnou, že z dcer budou tenisové hvězdy a až holky dospějí, u některých z nich se ukáže, že tenis jim nic neříká... Nucení k ničemu nepomůže a může způsobit velké psychické problémy.
Reagovat
Georgino
Ale třeba kafe dělá dobrý.
Reagovat
Alexandris
Ty bys mohl ukončit kariéru už zítra, děkuji
Reagovat
Kapitan_Teplak
A holky dneska z deseti zápasů jediná výhra, to je taky něco.
Reagovat
Serpens
Česká bilance 0:7, to je masakr. Za jediný hrací den. První kolo. Nečekal jsem, že letos nějaká sítem projde, ale takový šílený český debakl, to teprve ne. Tohle se snad ještě nikdy nestalo. Neskutečná ironie, tak brzy po skvělé Lindě v Berlíně.

U Lindy Fruhvirtové jsem věřil v nějaké oživnutí podobně jako v loňském roce, ale skončilo to zaslouženým výprasekm. Kopečky, kopečky a zase kopečky, to na trávě fakt nefunguje.

Dominika Šalková - je fuk, jak hrála, výsledek je vždycky stejný - kolaps v koncovce rozhodujícího setu.

Anna Sisková - taky špatná koncovka třetí sady, asi nehrála špatně, škoda.

Gabriela Knutson měla dnes proti čím dál více uvadající Kruegerové k výhře blízko, ale na konci prvního setu se zranila a to mělo na zápas nemalý vliv. Nakonec neuhrála ani set.

Největším zklamáním je Vendula Valdmannová - celý rok čteme všude možně, jaká z ní bude travařka, a letošní představení na trávě je její jasně nejhorší pasáž sezóny. Byla nejspíš dneska pěkně vyklepaná, nebylo tam nic, její obvyklá dravost, aktivita, ale milion chyb... jen jakási roztřesená juniorka, se kterou si příšerně skřehotající soupeřka dělala, co chtěla. Zvedla se až na konci, ale už bylo pozdě.

Na Lauře bylo hrozně vidět, jak na té trávě neumí. Prakticky identické představení jako v Paříži - těžkopádný pohyb, plno nečistých úderů, chyby od BL, smeče a voleje v síti, prohrané snad všechny gamy po shodách. Laura je opravdu hráčka dvou tváří, někdy je ten tenis pastva pro oči, dnes jen něvěřícně kroutíte hlavou.

A Lucka Havlíčková, která se svým servisem a výškou mohla klidně na trávě uspět, se nechá porazit jihoamerickou antukářkou (podání ztratila devětkrát!) a co tam dnes vyváděla, nad tím opravdu zůstával rozum stát, obzvlášť ve třetím setu, ve kterém soupeřka pomáhala jak jen mohla, Lucie však vždycky dokázala klesnout ještě hlouběji než ona.

A to byla výmluvná tečka za dnešním historickým Wimbledonským krachem, který však může být rychle zapomenut, pokud se holky v hlavní soutěži trochu vytáhnou.
Reagovat
Serpens
Ještě zajímavost pro doplnění - Linda Klimovičová dnes prohrála šestý zápas v řadě, a slovenský zázrak a loňská juniorská šampionka Pohanková rovněž končí po prvním zápase.
Reagovat
NOLE_unvaccinated_GOAT
A Slováci mají ve 2.kole víc zástupců než my! Náhoda tomu chtěla! https://www.tenisportal.cz/detail-zapasu/?id=3242925
Reagovat
Serpens
To už mě napadlo během odpoledne, že nakonec budou mít více než my
Reagovat
Tomas_Smid_fan
kola se počítají až v MD
Reagovat
tenisman1233
Lucka hrála to co chtěla Argentinka , hrála čipy,které neumí a polovina z těch 50 chyb byla jen z čopů.
Vendy se snažila hrát aktivně,ale proti té hnusné obraně to prostě nešlo .
Sisková,Knutson nehráli vůbec špatně.
Knutson zhatilo plány to zranění, jinak zápas s Krueger asi nejkvalitnější zápas dnešního programu.
Linda F. doplatila na těžkou soupeřka a ke své hře se neměla šanci dostat.
Šálková,Samson tam to bez komentáře.
...
....
Shrnutí:
Když se sečtoz všechny tyto věci tak je 0:7 naprosto zasloužené,jelikož minimálně 3 mohli postoupit.
Reagovat
Mony
Ano Knutson pohodová kvalitní podívaná..ostatní většinou křeč..
Šišková a Šalková! to už jsou fóbie z koncovek..Havlíčková, jak není na vlně, tak vidět bezradnost..
Reagovat
Otmar
Jo, s tím se dá souhlasit. Akorát mě překvapilo, že FruLinda má nějakou svou hru, nikdy jsem si toho nevšiml.
Reagovat
misa
:)
Reagovat
tenisman1233
Této hry jsem si všiml na letošním AO a FO.Rozehrává si výměny a pak útočí,aspoň se snaží .Ale dnes neměla šanci.
Reagovat
Mony
Ano, výstižné.
Už jsem psal jinde, že tato garnitura hl.mentálně zaostává za holkama, které už do TOP100 proklouzly..
Ano nejvíc herně zklamala Valdmanová, ostatní spíš mentálně..
Mile překvapila pouze Knutson, to byl asi nejkvalitnější náš zápas.
A taky Samson v 1. setu..2.neviděl, nevím co se tam stalo.. Ostatní chronické mentální kolapsy už raději nekomentuji..
FLindu jedinou neviděl.
Reagovat
Serpens
Laura kdykoli se dostala na shodu, prohrála. V druhém setu už byla frustrace očividná.
Reagovat
Alexandris
Havlíčková ve třetím taky svoje podání třikrát přes shodu i výhodu nakonec....
Reagovat
Georgino
Nechápu ten pesimismus, jako kdyby nebyl včerejšek s dvěma tituly. A vy se rejpáte v tom, že druhá garnitura holt ještě není (a třeba nebude nikdy) první.
Reagovat
Serpens
Marně hledám v tom textu, kde jsem zmínil, že na to nemají a nikdy mít nebudou. Ale třeba mi pomůžete... prostě jen popisuju, jak dneska hrály.
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist