Tomic v Memphisu porazil Dolgopolova, ve čtvrtfinále ho čeká Young

13. 2. 2015, 12:49
ATP MEMPHIS - Bernard Tomic na halovém turnaji v Memphisu vyřadil čtvrtého nasazeného Ukrajince Dolgopolova a potřetí v sezoně postoupil do čtvrtfinále. V něm narazí na domácího Younga.
Bernard Tomic

Bernard Tomic v duelu s Aleksandrem Dolgopolovem odvrátil sedm z osmi brejkbolů a za 66 minut zvítězil 6-1 7-5. Ve vzájemné bilanci snížil na 3-5.

"Odehrál jsem docela dobrý první set. I když to pak bylo jako na horské dráze, podařilo se mi zůstat ve hře a vyhraný druhý set byl pro mě velmi důležitý. Prohrával jsem 1-4, ale řekl jsem si, že je to jenom jeden brejk a mám šanci to otočit," komentoval Tomic.

Dvaadvacetiletý Australan postoupil potřetí v sezoně do čtvrtfinále. Zahrál si ho na domácí půdě v Brisbane a v Sydney a přidal osmifinále na Australian Open.

O svůj nejlepší výsledek v sezoně se utká s domácím Donaldem Youngem. Američan v utkání druhého kola porazil 7-5 6-3 krajana Denise Kudlu.