Štěpánek v Mnichově končí s "kanárem"

29. 4. 2015, 18:07
Aktuality 27
Návrat Radka Štěpánka na okruh ATP po sedmiměsíční zdravotní pauze skončil na turnaji v Mnichově ve druhém kole. Český tenista v něm dnes ztratil se Španělem Bautistou prvních devět her a prohrál 0-6 3-6.
Radek Štěpánek

Radek Štěpánek, který nehrál na elitním okruhu soutěžní zápas od loňského US Open, musel v Mnichově projít kvalifikací a v součtu s úvodním kolem hlavní soutěže tak vyhrál čtyři zápasy v řadě. Na návrat do první stovky žebříčku mu to ale zatím stačit nebude.

"I když to dnes nevyšlo jak bych si přál, tak to byl pro mě skvělý turnaj. Pět zápasů v singlu za pět dní a tělo naprosto v pořádku," napsal Štěpánek na sociální sítě. Pochvaloval si, že jeho hra se zlepšuje a zároveň složil Bautistovi poklonu za téměř bezchybný výkon.

V dnešním duelu s Robertem Bautistou si český tenista sice hned v prvním gamu vypracoval brejkbol, soupeř ale podání uhájil. Štěpánek naopak své dva servisy po maratonských hrách prohrál a hladce ztratil i další dvě podání. "Kanára" musel na okruhu ATP naposledy strávit v roce 2011 v Queen's Clubu, tehdy ale duel s Ivanem Ljubičičem nakonec otočil.

Dnes dokázal bodovat poprvé až za stavu 0-3 ve druhém setu a od té doby se situace na kurtu vyrovnala. Šestatřicetiletý Štěpánek měl pak v sedmé hře šanci na smazání soupeřova náskoku, tři brejkboly ale neproměnil a Španěl zápas hladce dotáhl k vítězství.

Chuť si Štěpánek následně spravil ve čtyřhře, v níž se zkušeným Indem Leanderem Paesem patří v Mnichově k velkým favoritům. Zatím mají za sebou zdárně první kolo.