Söderling vzdal Federerovi

31. 3. 2008, 22:31
Světový hráč číslo jedna Roger Federer postoupil v Miami do osmifinále. Výhru mu však usnadnil jeho dnešní soupeř Robin Söderling ze Švédska, který kvůli zranění vzdal. Už do čtvrtfinále se dostala světová jednička mezi ženami Justine Heninová i turnajová trojka Ruska Kuzněcovová nebo domácí Venus Williamsová. Davenportová prohrála se Safinaovou.
Robin Söderling dnes vzdal utkání s Rogerem Federerem

Roger Federer vstoupil do zápasu 3. kola získáním prvního setu v poměru 6-4. Ve druhé sadě však byl soupeř Robin Söderling ze Švédska nucen za stavu 3-0 z pohledu Švýcara pro zdravotní problémy vzdát. Ulehčil tak světové jedničce postup do osmifinále, ve kterém se střetne s Argentincem Acasusem. Ten dnes porazil Dudiho Selu z Izraele dvakrát 6-4.

V soutěži žen se v dnešních osmifinálových bojích zatím daří nasazeným tenistkám. Jednička Heninová ztratila s Ruskou Vesninovou jen 4 gamy. Ani třetí nasazená Ruska Kuzněcovová, čtvrtá Jankovičová a turnajová šestka Venus Williamsová set neztratily, když vyhrály nad Peerovou, Zhengovou respektive Wozniackou. Mladou Dánku dnes limitovalo zranění levé nohy.

Američanka Lindsay Davenportová, která včera ve 3. kole vyřadila světovou dvojku a zároveň čerstvou vítězku z Indian Wells Anu Ivanovičovou, dnes prohrála s Ruskou Dinarou Safinaovou 3-6 4-6. Tento duel může být teoreticky k vidění i za měsíc ve Fed Cupu, kdy tým USA zavítá do Ruska. Davenportová bude plnit roli americké jedničky, Safinaová domácí trojky.

ATP Masters Series Miami - pondělní výsledky:

Dvouhra - 3. kolo:
Federer (1-Švý) - Söderling ((Švé) 6-4 3-0 skreč S.

Čtyřhra - 2. kolo:
Lichovcevová/Raymondová (8-Rus/USA) - Loitová/Záhlavová-Strýcová (Fra/ČR) 7-5 6-4