Siniaková v Sydney prošla kvalifikací, Strýcová skončila hned na první soupeřce

6. 1. 2019, 05:49
WTA SYDNEY - Kateřina Siniaková v Sydney zvládla i svůj druhý zápas kvalifikace bez ztráty setu, přestože s Bernardou Peraovou ve druhé sadě prohrávala už 0-4 0-40 a čeká ji debut v hlavní soutěži Sydney International. Do hlavní soutěže naopak neprošla Barbora Strýcová, která v dohrávce prvního kola neudržela vedení proti Zarině Dijasové z Kazachstánu.
Kateřina Siniaková

Kateřina Siniaková zahájila letošní sezonu v Brisbane porážkou s domácí Tomljanovičovou. Mnohem lépe si zatím vede v Sydney, kde i přes solidní žebříčkové umístění (31. příčka) musela do kvalifikace. V ní nejprve potvrdila roli favoritky proti Japonce Hozumiové a dnes v závěrečném kole porazila 6-3 6-4 Bernardu Peraovou.

Siniaková se v úvodní sadě ujala rychlého vedení 3-0 a náskok uhájila až do konce setu. Ve druhém dějství prohrávala už 0-4 0-40, ale nadechla se k fantastickému obratu a Američance nepovolila jediný další game.

V nabité hlavní soutěži Siniaková narazí na nasazenou desítku Elise Mertensovou. S Belgičankou se utká poprvé.

Kvalifikačním sítem naopak neprošla Barbora Strýcová. Dvaatřicetiletá rodačka z Plzně nezvládla dnešní dohrávku prvního kola proti Zarině Dijasové, v níž neudržela nadějné vedení 3-1 v rozhodujícím setu a s Kazaškou prohrála 5-7 6-1 4-6.

Strýcová tak v Sydney nenaváže na skvělé výsledky z posledních let. Před čtyřmi roky si zahrála stejně jako loni čtvrtfinále, jejím maximem na turnaji je předloňské semifinále.