Osmifinále žen v Pekingu bez překvapení

13. 8. 2008, 21:40
OH PEKING ŽENY - Všechny favoritky v dnešních osmifinálových duelech v Pekingu uspěly. Největší potíže měla s postupem čtvrtá nasazená Serena Williamsová, jež musela otáčet vývoj utkání s Francouzkou Cornetovou. Naopak čerstvá světová jednička Jankovičová bez potíží oplatila 14 dní starou porážku Slovence Cibulkové.
Jelena Jankovičová

V úvodu dnešního programu neuspěla poslední česká zástupkyně Lucie Šafářová, když nestačila na Rakušanku Bammerovou.
Mezi nejlepších osm se dostala i jedna domácí hráčka - Na Li dokázala otočit vývoj utkání proti Estonce Kanepiové, které ve druhém a třetím setu povolila uhrát dohromadyjen dva gamy. Naopak Jie Zheng svou čínskou krajanku nenapodobila. Turnajové šestce Dinaře Safinové podlehla 3-6 4-6.

Dvaadvacetiletá Ruska, jež vyhrála už třinácté utkání v řadě, se ve čtvrtfinále utká se světovou jedničkou Jelenou Jankovičovou. Ta oplatila Slovence Dominice Cibulkové nedávnou porážku z turnaje v Montrealu a vyřadila ji po setech 7-5 6-1.

Čtvrtá nasazená Serena Williamsová z USA po prohraném prvním setu otočila utkání s Alizé Cornetovou z Francie, přemožitelkou Nicole Vaidišové. Američanka se o postup do medailových bojů střetne s Ruskou Jelenou Dementěvovou, které se podařilo zastavit talentovanou Dánku Carolinu Wozniackou.