Likvidační trest Vondroušové? Je to ostuda. Celá ta organizace nás chce dostat
Vondroušovou navštívila komisařka loni v prosinci okolo osmé hodiny večerní, a to mimo stanovené hodinové okno. "Nebylo by mi příjemné, kdybych bydlela sama a někdo přišel takhle pozdě večer. Celkově můžu napočítat na prstech jedné ruky pozitivní zkušenosti s komisaři. Myslím si, že nás všichni chtějí dostat. Nejsou to milí lidé," uvedla Tomljanovicová pro britský deník The Guardian.
Wimbledonská šampionka Vondroušová tehdy kontrolu odmítla a nakonec za to dostala čtyřletý zákaz. "To, co se stalo Markétě, je celkem ostuda. Je vážně smutné, že v našem sportu existuje dvojí metr. Je to šílené."
Zpráva o trestu Vondroušové samozřejmě Tomljanovicové neunikla. Stejně jako celému tenisovému světu. "Viděla jsem to po zápase v Eastbourne a byla jsem velmi naštvaná. Tohle si nezaslouží."
Bývalá světová šestka Vondroušová má stále možnost se odvolat k Mezinárodnímu arbitrážnímu soudu (CAS). "Doufám, že to udělá. Snad jí trest zmírní, ale nikdy není dobré, když hned po prvním verdiktu dostanete čtyři roky. Celá ta organizace (ITIA) je hrozně namyšlená. Chtějí vás dostat, i když neděláte nic špatného."
Právníka Vondroušové krutý trest naštval
Pokud se Vondroušová neodvolá, případně neuspěje u CAS, bude se moct na kurty vrátit nejdříve 21. června 2030. Sokolovská rodačka dnes slaví 27. narozeniny, takže čtyřletý trest by mohl být pro její kariéru likvidační.

Komentáře
* Lamine Diack: napakoval se vic jak milionem dolaru za likvidaci nekterych pozitivnich testu.
* Byvaly sef WADY Craig Reedie se napakoval slusne opet za uklizeni...- praskl ho pry Robertson take s WADY... asi uz prestal dostavat sve procenta... inu hamiznost se nevyplaci :-)) Ale obecne uklidy jsou budou ve WADe slusne placene...
* Rodchenkov... pan doktor myslivna... v Rusku si udelal tzv. hub prez ktery se dostal ne jeden sportovec z vychodniho bloku... inu na vychode jsme mnohem kreativnejsi :-)) Ovsem ve vysledku neelasticke... a neprogresivni...
* Tamas Ajan - machr prez machry, si prevadel miliony dolaru do svycarske banky, ktere si vybral od sportovcu, kteri meli pozitivni nalez v moci - komisare a laboratore ...mel omotane kolem prstu... to jsou pry ti, co zarucuji nestrannost atd. :-)) Inu Svycarske banky maji svou kvalitu, ...ovsem nevyplaci se spatne platit kontrolory, nebot pak neni uz co posilat ;-))
* Olivier Niggli - cinska stezka... kryti cinskych plavcu a podivna benevolence na negativni vysledky testu... inu Oliver jiste vi, ze obchod s Cinou je mnohem stabilnejsi nez s Ruskem... :-)) To vi preci kazdej...
* ITIA dlouhodobe celi ostre kritice ze neochranuje hrace, hracky nizssiho rankingu vuci tzv. mafijnim syndikatum... Grigor Sargsyan a jeho mafie pry zmaknuli az 180 hracu, hracek napric 30 zememi, a vydelal si na nejakych 375 zapasech... tomu se rika vyvar... (na tuto situaci upozornoval take Pella jako hrac, ktery se nam pak nejak odmlcel)
NY Times na ITIA nenechal nit suchou... nebot problem je, ze hraci techto kategorii proste nemaji na pravniky, kteri by byli schopni u ITIA obstat... a tak jsou trestani za podvody... jenze tihle hraci nechteji mit mrtve pritelkyne, znasilnene deti, pochopitelne hracky take jaksi nerady byvaji znasilnene...
Chapu... lide z ITIA potrebuji take neco jist, a jiste je nejen Sargsyan rad podporuje... inu humanista a lidumil :-)) Jeste ze tak... jinak by umreli z hladu...
Neni mozne, aby v teto situaci CAS fungoval jako moznost, ale jako zakon... dokud nerozhodne, tak hrac, hracka podle me muze hrat dal... korupce si zada bohuzel prutahy a vice perspektiv.... ATP, WTA misto nesmyslnych Vizi, by tohle melo zavest do pravidel... jestli si nekdo mysli... ze jako WADA, Komisari, ITIA jsou nezvisle, a hlavne duveryhodni... tak to ja rozhodne neee:-) to driv uverim, ze Ondra uz nikdy nenapise slovo hrozba, ikdyz ho pekne poprosim... cili miziva nadeje... :-)))
Ajla se vyjadrila spatne, oni po nich nejdou, jim to je uplne jedno... Justice sells, but who's buying... ? :-) To je ta otazka...
b) jakou má Vlčkova svatá válka vůči těm organizacím souvislost s Markétou?
To kdyžs nakousl tu svatou válku...
No, vlk má určitě pravdu v tom, že organizace s takovou mocí, která rozhodně nahrává korupci, potřebuje nějaký kontrolní orgán. Další byrokracie, to ano, ale odvolací soud mi nepřijde jako ideální řešení, tedy pokud nějaké ideální řešení vůbec existuje.
Takže ano, vlkova kritika této organizace, s konkrétními excesy, souvisí s případem Markéty. Chtějí po hráčích zodpovědné a čisté chování, ale sami se tak nechovají. A nejsou to pěšáci, nejsou to tisícovky dolarů.
Maky si trest zaslouží, ale dle mě si zaslouží řádné a hlavně maximálně nezávislé vyšetření případu. Ovšem o to bude muset sama požádat a sama si to zaplatit.
Bohužel máš naprostou pravdu,to jak se zachází se sportovce není dobře,minimálně by měli dbát na jejich mentální zdraví,protože ty hráči jsou z toho špatní,že je musí prostě pustit dovnitř a chtějí po nich moč,je mi jich v tomto ohledu opravdu líto.
BTW právník Vondroušové včera řekl, že případy Sinner a Swiatek jsou jiné, nelze srovnávat
ale Vondroušová nedávno řekla
"Po tom, co se stalo s Igou Šwiatekovou a Jannikem Sinnerem, kdy byli všichni kritizováni za mírný přístup k hvězdám, si na mně chtěli dokázat svou moc. A dokázali ji," řekla v rozhovoru pro isport.cz.
Obhajoba sokolovské rodačky nadzvedla polského experta Dominika Senkowskiho. "Markéta Vondroušová jen zneužívá v zahanbujícím duchu případy Šwiatekové a Sinnera, aby se očistila. Lze ji sice litovat, ale tohle je od ní podpásovka a nic jí to nepřinese," vypálil žurnalista serveru sport.pl.
Když Iga ztratila No.1 a stala se jí Sabalenka tak to všichni Poláci zpochybňovali jak je to možné a že porušili pravidla.
A potřebují po těch dvou nepovedených odchytech obětního beránka? Třeba to s tou nezkušenou komisařkou byla náhoda, třeba ne. I proto by bylo dobré to vyšetřit.
Tím se Maky nezastávám, ale nemám ani důvod se zastávat druhé strany pokud chybuje.
Stejně jako dřív se vyplatilo odmítnout, dechovou zkoušku na alkáč
Ale i tak, byla to prostě divná návštěva, zrovna u svérázné hráčky.
Mezi těmito termíny jsou určitě daně maximální možné intervaly, Markéta byla zraněná, nemela žádnej důvod dospívat......atd (je tam plno nejasností a nepřipadá mi, že by ITIA měla zájem cokoliv vysvětlovat
Myslím, že psychické problémy mnoha tenistek nepramení jen z náročnosti tohoto sportu, tvrdé konkurence, přehnaných ambicí (rodičů), neustálého stresu (finance, cestování), ale i neprůhledných systému a vztahů v tenisovém zákulisí, o čem my vidíme občas jen vrcholek ledovce - když je nějaký problém
Ze strany ITIA žádné nejasnosti, které by mohly mít nějaký vliv na celkové posouzení případu, nevidím.
Ne, ale i když se přístupu Maky nezastávám, ITIA zrovna k ní, k wimbledonské vítězce v marodnosti, pošle zcela nezkušenou komisařku, která poruší základní předpis a navíc použije špatný formulář. Jestli ne komplit, tak fušeřina hodná zkorumpované organizace.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele