Krutý verdikt! Vondroušová zná trest za odmítnutí dopingové kontroly

DNES, 15:55
Téma 198
Wimbledonská vítězka z roku 2023 Markéta Vondroušová dostala kvůli neodevzdanému vzorku při loňské dopingové kontrole čtyřletý zákaz činnosti. Obdržela tedy maximální možný trest jako v případě pozitivního testu. Na svém webu o tom informovala Mezinárodní agentura pro bezúhonnost tenisu (ITIA).
Profily hráčů
Markéta Vondroušová si od tenisu odpočine (© SARAH STIER / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / GETTY IMAGES VIA AFP)

Šestadvacetiletá Vondroušová neodevzdala vzorek při mimosoutěžní kontrole 3. prosince. Hájila se tím, že komisařka německé antidopingové agentury se nechovala podle obvyklých postupů. Za Vondroušovou přišla mimo hodinový interval, který sportovci denně uvádějí v aplikaci ADAMS. Jejím prostřednictvím informují, kdy a kde budou k zastižení.

Vondroušová proto komisařku do svého bytu nevpustila. Při obhajobě se opírala o skutečnost, že se komisařka nelegitimovala a neukázala pověření. Ta ale ve své zprávě tvrdila, že všechny náležitosti splnila. Případem Vondroušové se zabýval nezávislý tribunál.

"Chápeme, že proces testování je nepříjemný, a uvědomujeme si, že představuje další zátěž pro hráče, jejichž práce je už tak spojena s vysokou mírou tlaku a veřejné kontroly. Je však nezbytný pro ochranu férové soutěže," řekla generální ředitelka ITIA Karen Moorhouseová.

"Bezpečnost a blaho hráčů a našich komisařů je pro nás velmi důležité. Naši komisaři jsou dobře vyškolení, profesionální a pohlaví pracovníků vždy odpovídá pohlaví testovaného hráče. Vždy u sebe nosí průkaz totožnosti, a pokud si hráči nejsou jistí, mohou jejich totožnost ověřit i jinými způsoby," řekla Moorhouseová.

Bývalá světová šestka Vondroušová se také hájila tím, že se potýkala s akutní stresovou reakcí, kvůli níž nejednala racionálně. Tribunál to ve svém rozhodnutí zohlednil, dospěl ale k rozhodnutí, že důkazy nepředstavují "žádné přesvědčivé ospravedlnění" odmítnutí dopingového testu.

Maximální trest pro Vondroušovou? Dvě verze příběhu, tribunál tomu neuvěřil, říká expert

"Nepředvídatelné testování je nezbytným nástrojem pro ochranu čistého sportu. Nezávislý tribunál tento princip nakonec podpořil. Tento případ je důležitou připomínkou toho, že hráči mohou být testováni kdykoli a kdekoli a že odmítnutí s sebou nese značná rizika," uvedla Moorhouseová.

Distanc má Vondroušové vypršet 21. června 2030. Do té doby nesmí hrát, trénovat ani se účastnit žádných akcí pořádaných nebo schválených organizacemi ITF, WTA, ATP, grandslamovými turnaji ani národními tenisovými svazy. Proti rozhodnutí se může vítězka ankety český Sportovec roku za rok 2023 odvolat k arbitrážnímu sportovnímu soudu CAS.

"Seznámíme se s odůvodněním a rozhodneme se, jaký zvolíme další postup. Nejdříve se musíme poradit s Markétou, o dalším krocích teď nechci spekulovat," řekl ČTK právní zástupce tenistky Jan Exner. V minulosti byli kvůli porušení dopingových pravidel potrestáni čeští tenisté Karel Nováček, Petr Korda, Bohdan Ulihrach, jemuž byl trest později zrušen, Ivo Minář a Barbora Strýcová. Naposledy měla před dvěma lety pozastavenou činnost Nikola Bartůňková.

Co víme o kauze Vondroušové? Verdikt může padnout už zítra, hrozí i konec kariéry

Pavel Novotný, TenisPortal.cz, ČTK

Komentáře

198
Přidat komentář
hanz
Spíš měly zakázat hraní starý Výnas... ten její návrat je řádně nedůstojný... 12. prohra v řadě, tentokrát se starou Begjů... věkově nad 80 let na kurtů... dobrej bizár
Reagovat
paddy
Některá česká média z toho dělají šok, ale nejde o nic překvapivého, protože dostala trest dle pravidel ITIA (první provinění 4 roky).
Stačí si přečíst dopingová pravidla a divit se může jen totální ignorant.
https://www.itia.tennis/media/ypiiv4dg/tennis-anti-doping-programme-2026-clean.pdf

Trest se logicky rovná pozitivnímu testu u vědomě dopujícího sportovce. Nejde to jinak, protože dopující dezolát by lehce dokázal uniknout trestu. V r. 2022 Rus Ivanov odmítl test a také dostal 4 roky. Obecně odmítnutí testu se dějí výjimečně. smile Skoro nikdo si to nedovolí, ale výjimky se najdou. Celé znění tohoto případu bude brzy zveřejněno, takže bude možné zjistit detaily stejně jako u předchozích kauz.

BTW Kontroly jsou možné kdykoli, i mimo okno. Tenisté mohou identitu komisaře ověřit i jinými způsoby. Vondroušová to dobře ví, stejně tak dobře zná dopingový formulář, který podepsala. Výmluvy Vondroušové jsou hra na oběť, kterou jí mohou žřát jen naivky.

Under anti-doping rules, the starting point for a sanction when a player refuses a test must be the same as if they had tested positive. This is to ensure that anyone who is doping cannot serve a shorter ban simply by refusing to be tested.
ITIA CEO, Karen Moorhouse continued: "Unpredictable testing is an essential tool to protect clean sport.
This case is an important reminder that players can be tested at any time, in any place, and that refusal comes with significant risk."
Reagovat
paddy
V diskuzi je krásně vidět postkomunistické myšlení Čecháčků, kteří stále nechápou pravidla západní civilizace. Proto je v Česku možné beztrestně odmítnout test na alkohol při řízení vozidla, existují podplacení soudní znalci, lékař vyhotoví za úplatu posudek na cokoli, na smrt nemocný Janoušek brázdí Jadran či jinak sportuje, realitní magnát Vítek si ve Francii na černo postaví vilu a je překvapen, že bude zbourána, což by se mu v dezolátním Česku nestalo. Nedávno byl v tisku případ černé stavby domu ke zbrourání, a vychcaných majitelů domu se v diskuzi zastávalo hodně Čecháčků.

Vondroušová může vinit hlavně sebe za trucovité chování, které vedlo k incidentu. Usvědčila se sama díky VLASTNÍ fotce těsně poté, kdy si fanouškům stěžovala.
fotka je i v tomto článku - argumentuje, že je to mimo okno a vyžaduje respekt a dodržování pravidel. Ano, pravidla platí i pro ní. smile

Teprve později přišla s historkou o stresové situaci, do které nechutně zatáhla i případ Kvitové, a také obvinila komisařku ze lži. Jiné argumenty logicky neměla. Tonoucí se stébla chytá, a lidé jsou schopni udělat cokoli, aby se vyhnuli trestu. Její výpovědi v novinách měly dost slabých míst, čehož si všimli i čeští tenisté, kteří kauzu komentovali.
Je zajímavé, že mnoho lidí automaticky předpokládá, že Vondroušová určitě ve všem mluví pravdu. Celebrity přece vždy mluví pravdu. smile Trucovitá je i na kurtu, na AO se odmítla bavit s členem svému týmu (jí nikdo přece nebude říkat, co má dělat).

Nečekám, že díky odvolání dosáhne snížení trestu. Mohla se ale k věci postavit čelem a ne vymýšlet vykonstruované lži. Ty výmluvy jsou průhledné jako sklo. smile
Reagovat
paddy
Dopingová pravidla obsahují různé druhy trestů, přičemž je nutné říct, že pozitivní test neznamená, že někdo dopuje, ale může jít o kontaminaci, která je také potrestána.

Sinner, Swiatek, Bartůňková
měli kontaminaci, kterou dokázali vysvětlit, a díky tomu dostali relativně mírné tresty (jsou různě stupně provinění, úmyslný doping jsou 4 roky). Navíc od r. 2027 jejich provinění budou beztrestná dle novely pravidel. smile Je zajímavé, že místní dezoláti za dopery označují jen první dva, a Bartůňková je klasicky česká oběť. Jiní tenisté se díky těmto případům bojí cokoli pozřít. To už nikdo z dezolátů nevnímá či dokonce ani neví.

"Chudinka" Halep nejenže měla koňské dávky, ale i nesrovnalosti v bio-pasu

Sharapova roky brala Meldonium jako kvanta jiných sovětských sportovců (chudáčci totiž hodně trpěli na srdeční problémy). Pak to zakázali (proč asi), ale ona to brala dál, a pak se vymlouvala, že nečetla email. Její hloupost. Za blbost se platí.
Reagovat
Mac
amen
Reagovat
Vlk-v-trave
Navíc od r. 2027 jejich provinění budou beztrestná

To me jedine zajima... zdroj? To by totiz pomohlo,,,,, ale proc az proboha v roce 2027... si tu hlasil 2026, ja to hledal a nic a pak chodim nastvanej... :-D

Pochopitelne budu vzdy na strane sportovcu a lehkeho dopingu... to zase tu nikdo nemuze ocekavat, ze to zmenim... a nemyslim si, ze jsou chudacci...

P.S. jinak zbytecne to nacionalizovat.... blbci jsou vsude bez rozdilu narodnosti... :-)
A vykukove jakbysmet... i v tom Nemecku se najdou ze.... :-D A mame tam pekny tenisovy pripad...
Reagovat
paddy
vždy 2027, nejlepší důkaz je vlastní, já mám výhodu, že se usvědčím z pravdy smile
"Slibuji, že budu mluvit pravdu, čistou pravdu a nic než pravdu, k tomu mi dopomáhej Bůh."
dokonce double smile

https://www.tenisportal.cz/zpravy/sinner-se-dohodl-s-wada-trestu-za-doping-neunikl-a-tri-mesice-si-nezahraje-o-grandslamy-neprijde-46771/#comment-1904915

https://www.tenisportal.cz/zpravy/k-soudu-pujde-jen-sinner-swiatekova-si-muze-oddechnout-wada-se-v-jejim-pripade-neodvola-46391/#comment-1892429

zdroj už nenajdu, zde WADA změny od 2027, nechce se mi číst, strejda Google je schopen najít víc
https://www.wada-ama.org/en/what-we-do/world-anti-doping-code/2027-code-and-international-standards
https://www.twobirds.com/en/insights/2025/the-2027-world-anti-doping-code-navigating-the-new-legal-landscape
Reagovat
lvicek
No, ale chudinka Halepka nedostala 4 roky, ale 9 mesicu... (jinak ja si fakt nemyslim, ze chudinka Halep). Dokonce ani ta Sarapka, ktera sama rekla, ze uzivala v te dobe uz zakazany lek a ze ji na to tym neupozornil - takze umyslne ho brala - 4 roky nedostala. Jinak to s tou tezi, ze je treba delat namatkove kontroly,aby byl cisty sport, ale zaroven, kdyz se sportovec nezastihne, tak se nic nedeje, a ze se musi trestat odmitnuti nebo by se mohli vsichni vyhnout trestu - no tak staci proste jen neotevrit, ze... Takze je to vlastne blbost. Dopujici sportovci nebudou mimo okna otvirat a je po srande. Vondrouska byla blba nebo spis to vypada, ze proste neznala ta pravidla. A to, ze nektere latky vyprchaji behem 12-24 hodin, takze by slo dopovat mimo okna, tak aspon podle toho, co se tu driv psalo, jsou predevsim ty latky, ktere maji okamzity ucinek - takze tyhle latky by nemeli uzivat behem zapasu, ale hracka, co je 4 mesice na marodce by si tim sotva nejak pomohla... A nejaky systematictejsi doping by se mel behem tech oken, ktera jsou kazdy den, projevit.
Reagovat
paddy
Halep 4 roky a snížení po odvolání
Sharap detaily nepamatuji, ale typů trestů je více + úlevy k tomu
3 misses během 12M = při 1. provinění 2 roky, min. 1 rok, další provinění určitě více
obecně opakované provinění znamená zpřísnění trestů až na doživotí
distribuce dopingu - při 1. provinění 4 roky až doživotí
tresty jsou i za to, když člen týmu bude mít dopingové látky v tašce (proč by je jinak měl, že?)
lidé se vymlouvali na strach z jehel atp., proto takové argumenty nejsou uznávány, jinak by to byla díra
Reagovat
lars
Errani dostala trest asi 10 mesicu a N. 1 asi jen 3 mesice
Reagovat
paddy
v určitých případech lze dostat i NULU!

Errani - matce spadl do polévky lék smilesmile47*
jiní měli přenos při sexu nebo kokain líbáním
Reagovat
Vlk-v-trave
Nejen ceska media... :-)

Punto de break
Tenisový svět byl šokován zprávou o čtyřletém zákazu činnosti pro tenistku Markétu Vondroušovou.

https://www.puntodebreak.com/2026/06/22/itia-le-mete-cuatro-anos-sancion-vondrousova
Reagovat
paddy
ono je důležité najít ten správný zdroj smile
stačí vyjet první výsledky hledání z Google, ze kterých je vidět, že o události lze reportovat nezaujatě
pikantní je, že WTA mlčí smile

The Guardian - Wimbledon 2023 champion Vondrousova given four-year ban for refusing anti-doping test
BBC - Ex-Wimbledon champion Vondrousova given four-year ban
Reuters - Vondrousova gets four-year ban for refusing anti-doping test
The Athletic - Markéta Vondroušová suspended for 4 years after refusing doping test
NBC News - Former Wimbledon champion Marketa Vondrousova suspended 4 years for refusing doping test
SkySports - Former Wimbledon champion Marketa Vondrousova banned for four years for refusing anti-doping test last year
Independent - Wimbledon champion Marketa Vondrousova handed four-year suspension for refusing drugs test
The Washingtojn Post - Former Wimbledon champion Vondrousova suspended for 4 years for refusing doping test
Reagovat
Vlk-v-trave
Doufam, ze jsi vsechny podrobne prostudoval... !
Reagovat
asgard33
Jako za takovou hovadinu 4 roky? To by fakticky znamenalo konec kariéry.Si myslím,že 1 rok by jako trest bohatě stačil.Sice by přišla o všechny body,ale v 28 letech by se rychle vyšplhala zpátky nahoru.Karolína se dokázala vrátit ve 34 letech,i když jí nikdo hrát nezakazoval...
Reagovat
PatLa
trest neodpovida provineni a je to doslov ulet. kdyby ji druhej den nekdo zavolal, ze se musi hned rano testovat, jinak dostane 4 roky, tak to udela. vysledek pripadne viny by byl stejnej. hraci stale jsou testovani pred, behem a po turnaji, kdy je to dulezite. jestli si snupla cocaine nebo jiny posilovac, tak to urcite bude mit na jakykoliv turnaj nulovy vliv....nakonec ji trest snizi na rok ci pul, ale spousta lidi v organizaci za to dostane od ni nacpanou kapsu dolaci....tak zdravotni morganizace tenisu funguje....je to jen business....Vondrousovou chapu, i ze to mozna vyresila pro spoustu lidi jako tele, ale trest je v kontextu reality zvyseni vykonnosti nesmysl....pro me je vetsi problem, ze si rusti sportovci davaji highfive s vudcem a oranizace to neresi....cest sportu
Reagovat
ladinec
Bude otročit v marketu a nebude vyhravat turnaje a brat penize američankám, italkam.......a jine havědi z demokatickéko světa. Už to konečně pochopte
Reagovat
PTP
Aspoň tě vystřídá u kasy, ty mátoho.
Reagovat
Diabolique
Reagovat
tenisman1233
S jejím bohatstvím do marketu fakt nemusí otročit.
Reagovat
Serpens
A jiná havěť ráčila promluvit... jedna nádhera z toho tvého ruského ráje z toho vybruslila úplně stejně.
Reagovat
Mac
pise se havěť...
Reagovat
Blondie
Nebul a raději jí v Penny přichystej margotky
Reagovat
Kapitan_Teplak
Tak to je brutus
A to jsem s tipem na dva roky patřil k pesimistům.
Reagovat
farr
Já tipoval od začátku minimálně 4 roky. Spíš se divím že to není na doživotí. ( i když reálně 4 roky jsou sportovní doživotí v jejím věku kdy měla mít právě nejpříhodnější roky kariéry -zkušenosti/výkonnost). Být to ve středověku upálila by ji inkvizice exemplárně na hranici...
Reagovat
ladinec
Bude otročit v marketu a nebude vyhravat turnaje.
Reagovat
ladinec
Uvědomte si , že je to jen otrokyně , je to slovanka ....
Reagovat
ladinec
Uvědomte si , že je to jen otrokyně , je to slovanka ....
Reagovat
Blondie
Dámy, co jste tady, taky se štítíte ubrečených chlapů?
Reagovat
Vlk-v-trave
#FreedomForMaky!
#FreedomForDoping!
#FreedomForEverybody!

Ale hlavne Freedom For Grass! Chci novy sport tenis na trave, hlavne bez wad :-))) Nechci se uz na ty hruzy divat.... :-)))
Ale jinak hroznej den... vedro, pondeli, vsichni neco chteji a vlastne ani nevi co...

Dnes take kruta genocida argentinskych hracu v 1. kole kvaldy W. na kriketovem placku, ... nejvetsi tenisove travarske ostude ... ani jim dnes nefungoval lajnovy system atd....
Takze z 8 prosel jen Coria... Zbytek uz stepuje na letisti do US... proc asi :-)

Takze Comesana venku, Kyrgios v singlu hrat nebude, Bublik ma deku, HuHu mimo, Berrettini v leceni... a kdo vi, jestli do MD vejde, Brown trenuje Altmaiera... stale jsme na zacatku... Machac out... Kuba na trave zatim jelito, proste nekoukatelne... Evans se ofiko louci s karierou v kvalde a zvladl 1. kolo, ma pred sebou jeste 2 kola... nebot WC pro nej kurde neni... hlavne ze ji ma Wawroch, ktery je na trave hrozny... nekoukatelny... eMpetcimu definitivne svihlo a zacal pinkat od zadni, ale nesvihlo jen jemu ve francii... muzsky turnaj si mohu uz pomalu odfajfkovat... bude tedy siroky prostor pro hledani nejakeho nahradnika... a praca tezka... travare postihla apokalypsa...
U holek je to hrozny furt, tam je to jedno... takze aspon ta Nikola, nejaka ta poradna koukatelna nadeje :-))

To je zase den

Maky... priste si vem aspon lepsiho pravnika...
Reagovat
lars
Z ceho by mohl mit Bublik deku ?
Reagovat
Vlk-v-trave
Herni krize...nejde mu to... ale vubec... dost v lese...
Ale trebas ho Nick v deblu nejak nakopne... tedy jestli vubec nastoupi...
Reagovat
Mony
Důležitý svědek pro komisi by mělavbýt samotná komisařka.
Pokud není AI stroj vidí, jak Maky reagovala..-naštvaně, že jí takhle večer někdo ruší.
- bojácně,neví, co si počít
-rozjařeně
- úplně normálně, jen jí hrdost takhle večer nedovolí se sebou zametat.
Z toho už se dá něco vyčíst..
Já jsem slyšel povídat tenisty z jejího okolí, že ručí, že vědomě Maky nic nebrala.
Já také vím, že dopují ambiciózní sportovci, kteří se tím snaží dohnat manko talentu..to ale k Maky nesedí.
Reagovat
Teo
Přitom si dala jen jointa.
Reagovat
Mony
Možná
Reagovat
Teo
Stopro.
Reagovat
farr
Proč, ale teda otvírala a něco
podepisovala. Měla zavolat na benga, že ji někdo v noci obtěžuje kdo se vydává za komisaře a že chce spát a že jde spát a ať bábu odtáhnou do pryč .
Reagovat
Teo
Tak jestli jsi byl někdy zhulenej, tak víš, že jak to v takovým stavu chodí
Reagovat
farr
No já když se v mládí párkrát zhulil tak jsem byl často solidně paranoidní a dveře bych neotevřel ani jezinkám s budulínkem natož ňáký bábě helmutce z Rajchu. ???? Zabarikádovat a vystřízlivět jediný správný postup.
Reagovat
SpacialRecognition
Ruku k srdci, kdyby to nebyla Češka, taky byste jí věřili ty chabé výmluvy, které použila jako obhajobu?
Reagovat
Mony
Tady nejde o Češku, ale o to, že jí trochu známe a dopink k ní určitě nesedí..tohle Maky určitě nemá zapotřebí.
Reagovat
SpacialRecognition
To je trochu parasociální pohled. Osobně jí znají maximálně trenéři a její přítel. To, jak vystupuje v médiích neznamená, že je taková i v soukromí.
Reagovat
hanz
Tady jde o to, že Sinda s Pšonicí, Velematkou, Halepkou aj. zobali a dostali směšné tresty...
Reagovat
Mony
Když odmítne po bouračce test, ke to horší, než když ti něco najdou
Reagovat
SpacialRecognition
Jabka s hruškama. Při odmítnutní testu se to posuzuje jako záměrný doping bez polehčujích okolností ( a logicky to smysl dává), Markétiny chabé vymluvy evidentně nestačily. Ironicky by na tom byla líp, kdyby testovala pozitivně.
Reagovat
Nola
bez dokazania viny by nemali nikoho odsudit, takto to vnimam ja, ak nedopovala mala by poskytnut vzorku vlasov k analyze, tie dlhodobo uchovavaju doping
Reagovat
SpacialRecognition
Chápeš, že existují látky, které se z krve dostanou velmi rychle? Tvá logika by byla zneužívána. Nedodaný vzorek se MUSÍ brát jako záměrný doping, pro férovost.
Reagovat
Nola
pisem o vlasoch..... nastuduj si to
Reagovat
SpacialRecognition
Ani vlasy nejsou 100%.
Reagovat
hanz
Prostě radějc dopovat než nejít na kontrolu, to dopuješ automaticky...
Reagovat
dorsch2
nikdy som profesionalne nesportoval, takze to berte s rezervou, ale praktiky WADA sa mi zdaju neprofesionalne, vecer Vam niekto zaklope na dvere ukaze preukaz a dozaduje sa vstupu do vaseho pribytku len tak, bo ma nejaky preukaz bohvie ci platny, ja ho kopnem do zadku lebo o nicom neviem a nebudem k sebe pustat cudzieho cloveka, este aj ak pride ku mne domov instalater tak som o tom informovany sms spravou, e-mailom a telefonatom, tu len tak kdenic tu nic? mali by vysvetlit svoje praktiky aby nedochadzalo k nedorozumeniam
Reagovat
GaelM
Sportovec musí s podobnou kontrolou počítat a pokud se někdo dobývá mimo nahlášenou hodinu kdy máš být k dispozici, tak prostě nereagovat. Nemohli by vůbec nic. Ale pustit je dovnitř a odmítnout odevzdat vzorek je ta největší krávovina...
Reagovat
dorsch2
rozumiem, ze testovanie ma byt nepredvidatelne aby malo nejaky efekt, na druhej strane by mali zabezpecit system, kde by si hraci vedeli na mieste rychlo overit komisara, samotny preukaz uz v dnesnej dobe nestaci, predsa len ide o cloveka ktoreho vidim prvykrat v zivote a mam s nim stravit doma par chvil:)
Reagovat
Serpens
Projel jsem zahraniční diskuze a zastání má Markéta bohužel minimální. Bez velkého tlaku těžko dosáhne zmírnění trestu.
Reagovat
chlebavevaju
Poláci doslova křepčí nadšením. Údajně se Markétě vrátila karma za to, že se posmívala Swiatek a Sinnerovi a sama je podpodnici. Udělala si pěknou ostudu.
Reagovat
lars
A jaky podvod M.V. spachala?
Reagovat
milik254
Není se čemu divit.
Reagovat
dorsch2
Vondrousova tvrdi, ze sa komisarka nelegitimovala, komisarka tvrdi opak, asi su jasne dôkazy ze Vondrousova klame ked dostala takyto trest, ak nebol svedok alebo kamerovy zaznam je to tvrdenie proti tvrdeniu, je divne ze komisarka prisla mimo stanovenu dennu dobu co uz samo o sebe budi pochybnosti, Vondrousova vsak vyjadreniami ze nekonala racionalne a pod. sama priznala pravdu komisarke, mala byt ticho a trvat na pôvodnej verzii, nedivil by som sa ze este bola aj drza:)
Reagovat
Frick
Ty jo, nějaká skopčácká frustrovaná 50 letá lesba. Ta mohla na Maky řvát nějakou cholerickou angličtinou proloženou německejma slovama.
Reagovat
Frick
https://pbs.twimg.com/media/HLbAjk6W0AA-xfX?format=jpg&name=large

Tohle je opravdu ženská?
Reagovat
chlebavevaju
Smutný konec jedné tenisové kariéry. Pořízenou fotku komisařky si teď Markéta může na památku zarámovat a položit na stolek u postele, aby si každý den mohla připomenout, jak si svojí totální blbostí ukončila úspěšnou kariéru.
Reagovat
GaelM
Reagovat
slacker
Vypsal bych odmenu kdo tu skopcandu jako prvni zastreli.
Reagovat
NOLE_unvaccinated_GOAT
Je dost možné, že si zakouřila trávu. Jointa. A právě proto hloupě zpanikařila s tou kontrolou. Menší šance je jistě s kokainem. Potvrdil se můj předpoklad, že obě rekreační drogy nemají absolutně žádné pozitivní účinky na sportovní výkony. Naopak při sportovních výkonech škodí. A obě látky jsou zakázané jen kvůli politice! Protože vlády provozují drogovou prohibici (která mimochodem vůbec nefunguje!), tak jen proto jsou tyto látky zakázány agenturou WADA! Jak jsem napsal dříve, a mnohokrát, antidopingový boj prováděný vládami je nejméně o řád nafouknutý! Určitě nejméně 90% zakázaných molekul je zakázaných zbytečně a zcela svévolně!
Reagovat
Georgino
Taky jsem na tohle myslel. A nevím, jak je to s alkoholem.
Reagovat
Teo
Podle mě je to přesně tak. Dala si brko a dál už to všichni známe...
Reagovat
lars
Serena W. by takovy trest asi nedostala
Reagovat
Nola
ta dostavala vynimky, mala to osetrene dobre, kto si spomina na tych hackerov pred olympiadou?
Reagovat
lars
jaky hackery pred OH ?
Reagovat
Nola
https://sport24.pluska.sk/ostatne/ostatne/ruski-hackeri-zverejnili-udaje-sestry-williamsove-brali-zakazane-latky
Reagovat
NOLE_unvaccinated_GOAT
Ano. A Messi by nikdy nemohl dostat ČK v zápase proti Alžírsku, za zákrok, za který by no name hráč dostal fialovou kartu! A Ronaldo by nikdy nemohl dostat víc než jeden zápas trest za úder loktem proti Irsku, aby nepřišel o základní skupinu MS" Holt svět není spravedlivý!
Reagovat
Frick
Je to průser jak vrata.

Nicméně - a sluníčkáři podělejte se - zase o důvod víc si myslet, že potetovaný lidi maj prostě častěji problém v hlavě. Resp. ne ti, co si jednou udělají 1, 2, 3 menší ornamenty, ale tim co si z toho udělají životní styl. Jak s tim bude vypadat v 50, v 60.

Co se stane, když se dáte tetovat? Bude to stát peníze, bolí, může se to zanínit, taky se 100% neví, co ten kterej inkoust udělá pod kůží po desítkách let. Pochybná estetika, spíše ohyzdnost. Pak kdyby to chtěla dát pryč, tak další peníze, bolestivost, ne 100% výsledek, jizvy?

Co se stane, když se nedáte tetovat?
*** NIC! ***
Reagovat
Serpens
Tvl ty už radši dej tady definitivní sbohem.
Reagovat
Mac
akorat ta druha veta je diskutabilni, jinak ten clovek pravdu di. zrejme starsi generace, kdy za mlada se tetovali akorat kriminalnici. a jelikoz vse co je "drsne", vzrusuje mlade a ovlivnuje modu, dopada to tak, ze netetovani jsou dnes vyjimky...
na obranu vondrousky musim rict, ze pote co jsem si poridil novou tv, najednou jsem rozeznal ty kresby, a nektere jsou opravdu pekne! zdalky ale celkovy dojem pusobi odpudive...
Reagovat
Serpens
Nic nikomu není ani do tetování Vondroušové, ani do kroužků Noskové, ať se jim to líbí nebo ne (mně třeba taky ne), ale útočit kvůli tomu na jejich osobnosti, obzvlášť někteří do Noskové, která už ukázala několikrát, že má v sobě mnohem více lidskosti než polovina duševních mrzáků tady, to je drzost nejhlubšího zrna.
Reagovat
Mac
tak říkám, že je to věc mody a generační... alo kdo jde veřejně s kůží na trh, musí očekávat, a my taky, že se to bude komentovat...
a Nosková, ta může, vypadá skromně a navíc si ji člověk může vodit za nos na řetízku...
Reagovat
Blondie
Krásně řečeno.
Reagovat
Blondie
Nechceš odtud už konečně vysmahnout?
Myslím, že problémy s vlastní hlavou tady neustále prezentuješ právě ty.
Reagovat
Frick
A co? Když se lidi s psychickejma problémama řežou, tak proč jako alternativu by nemohli volit to, že do sebe nechaj rejt jehlou?
Reagovat
Diabolique
To bude tim ze ten pripad neni o tetovani, ale o testovani. Jen zamena jednoho pismenka a to slovo ma uplne jiny vyznam. Ale to jste se ve zvlastni skole neucili, ze?
Reagovat
Serpens
Tak hlavně poukazovat na někoho, že má problém v hlavě po tom, co tady před lety předváděl, když hrála ještě Šafářová, to je opravdu chucpe.
Reagovat
Serpens
Byly ještě horší případy
Reagovat
Nereknu
Co ty seš za id***a? Co to meleš, co sem táháš takovou sračku?
Reagovat
Blondie
To je týpek, co tady roky otravuje se zastáváním se magora, který zaútočil na Petru Kvitovou.
Víc asi vědět netřeba.
Reagovat
Mac
tak asi se odvazil vyjit s teorii, kterou nenapadla jen jeho. v te dobe se me jeden cizokrajny kamo zeptal, co se vlastne stalo a ja mu ze srandy napsal, ze si v noci sla kvitka uriznout kus uheraku (jako casto ja), cepel sklouzla... a jelikoz se bala reakce sveho dietetika, vymyslela si tohle. pak jeste ten portret robot, ktery se podobal nejvic ji same a "pravda" byla na svete
Reagovat
Blondie
haha
hehe
hihi
Reagovat
easymoneysniper
Takhle to dopadá když nemáte za zády Gaudenziho mafii
Reagovat
com
Dokud byl u kormidla Ivo Kaderka,
vyhrávala naše dívčí srdénka.
Jenže Ivo již vedoucím není,
vítězství padla v zapomnění.
Reagovat
PTP
Ty ubohej z.m.r.d.e
Reagovat
horska.kraslice
Tak já si tedy ještě dnes pamatuji, že včera vyhrála naše děvčata hned čtyři turnaje.
Reagovat
Pe3k_
Reagovat
jirkaS
požene to k soudu, řekne že se cítí být černoška a uhraje to na rasizmus
a dostane 2 měsíce
Reagovat
hanz
Být jí, pošlu celý soud do PR.ELE... sbalím prachy, co si vydělala, otevřu si byznys a mám po starostech... ať si prudí ostatní
Reagovat
The_Punisher
Markét, stojíme za tebou! Tohle je opravdu nespravedlivý verdikt. Myslím, že i mezi tenisty bude docela nevole ...
Reagovat
NOLE_unvaccinated_GOAT
Souhlasím s tím, že je to příliš krutý trest. Nesouhlasím ale s tím, že mezi tenisty bude nevole. Naopak budou ádi, že jim odpadne konkurence jedné vítězky GS a budou si říkat, že když oni musí dělat dopingové kontroly, přičemž to je pro ně velmi nepříjemné, proč tahle rozmazlená vítězka GS by měla mít nějaká privilegia? Nižší trest?

Nesouhlasím s celým antidopingovým bojem jako se systémem. Podle mě se to celé přehání alespoň o řád. Ale co se s tím nadělá. Na závěr poznamenám jen to, jak někteří tu psali, že Markéta toho v hlavě moc nemá. To se opravdu projevilo. Docela ohavné je např. to, jak Maky zametla s důstojným starým pánem Jiřím Hřebcem, který má velký podíl na její kariéře!
Reagovat
tenisman1233
Nebo kauza Jebavý.
Reagovat
hanz
To už asi věděla že je v .....
Reagovat
jacksomm
5.pád .. Markéto. Dotyčná se jmenuje Markéta. To vás asi ve zvláštní škole neučili, že ?
Reagovat
melounek777
V mnoha státech EU se pátý pád jaksi nepoužívá . A my přece patříme do Evropy, tak mu to nevyčítejte .
Reagovat
SpacialRecognition
Jen je vtipný, že halepce uvěřili ty báchorky o kontaminaci, přestože měla vzorků pozitivních a podezřelých více, jednalo se o tzv "blood doping" který se používá jen k léčbě anémie a firma, která ho vyrábí, nevyrábí žádné doplňky stravy. Dostala po odvolání 9 měsíců.
Reagovat
falcon_heavy
No oni to Halepce neuvěřili, původní trest byl tvrdý. Snížil jí ho CAS, kde ovšem žádní odborníci na doping nesedí, jen právníci.
Reagovat
SpacialRecognition
Trest zaslouzeny.
Reagovat
Giant
Reagovat
jacksomm
přesně tak.
Reagovat
Blondie
Bohužel asi jo... :/ třeba to stáhne na dva a ještě si zahraje.
Reagovat
powerchuze@seznam.cz
To opravdu je přehnané. WADA jsou neetičtí lumpové, neměří všem stejně. Viz Bartůňková - Swiatek. Když přijde někdo v noci do domu bez ohlášení, kde je samotná žena , tak se nedivím, že neotevřela. Jednoznačně stojím za Vondroušovou.
Reagovat
ccarloss
jenže ona jí otevřela. jen jí odmítla dát vzorek. kdyby jí neotevřela, na což měla právo, nic zvláštního by se nestalo.
Reagovat
Ondra979
treba byla jen sjeta ale to taky nesmi..ona mi prijde takovy typ na tyhle veci ale je to jen spekulace..no kazdopadne je to jeji naprosty fail, nemela otvirat a snad dostane po odvolani dva
Reagovat
ccarloss
jako když se člověk nad tím případem zamyslí, tak jde fakt o čirou Markétinu blbost. a jak známo, za blbost se platí. já si teda myslím, že jí to nakonec zkrátí na polovinu.
Reagovat
Ondra979
jj je to jeji naprosta konina a sanci na polovinu urcite ma, snad to tak dopadne
Reagovat
Nereknu
Ty jsi blb. Doby sjetých sportovců jsou dávno pryč, s tímhle jdi do prdele.
Reagovat
Ondra979
a co takovy Evans?? a urcite jich bude vic, takovy Gyros asi taky, ale ten uz moc nehraje..na vsechny se nikdy neprijde, Agassi samo driv a budou i dalsi, to je jasna vec
Reagovat
Nereknu
Píšu sportovců, ne trotlů.
Reagovat
Ondra979
tak to byli sportovci, rozhodne neco umeli..takze to se automaticky nevylucuje a tech pripade, na ktere se neprislo bude nasobne vice
Reagovat
Mac
taky jsem si říkal, že si dala jointa, a pokud to byla indica, i ta panika tam mohla být...
Reagovat
com
smile taky bych to tak videl, ze si dala špeka nebo neco tvrdsiho.. Protoze kdyz uz ji otevrela, tak se klidne mohla vychcat.. Ale ona néééé, divny
Reagovat
hanz
Ty prasáku
Reagovat
com
smile tož tak za 4 roky
Reagovat
darek.vrana
Tak to je síla. Chudák Markéta. Taková skvělá hráčka a má po kariéře. Ku.vy jsou to, fakt , když si člověk uvědomí, že Sinner a Swiatek měli pozitivní test...
Reagovat
Nola
ked tu vidim, ako im tu niekto fandi doslova sa mi dviha zaludok..... a to som uz Igu zacala lutovat....
Reagovat
farr
Tak tak. V týhle souvislosti začínám hříšníka a toho polského chlapce nesnášet ještě víc a těžko se mi bude bránit ještě většímu hejtu a myslím že nebudu sám
Reagovat
aligo
Ti co jsou pozitivně testovaní dostanou méně...
Reagovat
Mony
O to nejde, spíš o ty argumenty
Reagovat
Nola
ja tomu nemozem uverit..... to ti dvaja fetaci, ktorym dokazali doping mali dostat 4 roky, ti ceria zuby, a robia si zo vsetkych dobry den, hraju si nadalej, zarabaju money, podporuju ich sponzori, slepi fans, ktori vidia iba vykony, ktore neboli nikdy ciste, jeden nezvlada teplo a kolabuje, a to mu este umoznuju dokonca aj prednostne zaobchadzanie v zapasoch, ta druha sa prepadava rankingom, prehrava s kdekym a pritom je este mlada, snad si ich spravodlivost najde......
Reagovat
Blondie
Komu dokázali doping? Sinnerovi a Ize fakt ne.
Reagovat
Nola
s takymi slepymi skoda stracat cas.....
Reagovat
tenisman1233
U Sinnera šlo o doping,u Igy špatná shoda náhod,té bych to se zavřenýma očima odpustil.
Reagovat
Nola
u Igy bola najdena latka, ktora ma rovnake ucinky ako u Marie Sharapovej a ta dostala peknu palku.....
Reagovat
tenisman1233
U Igy to byla kontaminace,u Sharapky cílený doping.
Reagovat
Nola


Sharapka brala latku, ktora bola dovtedy povolena a nejak prehliadla, ze uz nie je, takze o nejakej cielenosti by som nepisala, a ty vies istotne, ze Iga ju brala nevedome? Kto sa prizna k takemu niecomu?
Reagovat
lvicek
Šarapka brala "lék na srdce", který v USA, kde žila a trénovala, nebyl povolený a musela si pro něj jezdit do Ruska k "rodinnému doktorovi". A ještě je vůbec otázka , jak ho vozila přes hranice. Ona, multimilionářka, by určitě jezdila za zdravotní péčí z USA do Ruska. A cože to má za závažné srdeční onemocnění? Tak se nenech vysmát ty.. .
Reagovat
Ondra979
a uz to jede, hejtri jedou, nesnaseji Sinnera, protoze si dovolil porazit jejich modlu, pritom to rozhodne nebyl doping za ucelem zvyseni vykonnosti, to je uplne jasne vsem, kdo nemaji nakydano v hlave. A nic to nemeni na tom, ze trest pro Marketu je sileny, ale dalo se to trochu ocekavat, snad se odvola a dostane jen dva...
Reagovat
George_Renel
Očekávám, že letos se ve Wimbledonu objeví coby vítězka nové české jméno.
Reagovat
Nereknu
Linda Nosková
Reagovat
Vlk-v-trave
Nepredbihat...Nejprve se ocekava tradicne patecni los :-)
Dale se dobre sleduje pocasi... vliv na zivy povrch :-) A take kvalda na kriketu... jetsli tam nemame nejakeho sutera... suterku, ktera muze zamichat pavoukem...

Letos maji byt vedra... takze jsou uz vstupni predpovedi pro povrch behem W. je vetsi pravdepodobnost ze bude rychlejsi, s vyssim odskokem... (mozna podobnost k roku 2018) Takze si na ten los pockejme :-)

Pro me los je uz traidcnim svatkem... a uz se tesim... to je jediny major, kdy si to uz lete nenechavam ujit...
Reagovat
ccarloss
jako ale řekl bych, že se ještě může odvolat a mám pocit, že ta odvolací komise nakonec ty tresty většinou pokrátí. Troicky dostal původně rok a půl za neodevzdání vzorku krve a trest mu byl po odvolání zkrácen jen na rok myslím. každopádně ty čtyři roky je síla a zřejmě má jít o exemplární trest. ale pokud se Maky odvolá, tak jí to asi zkrátí.
Reagovat
tenisman1233
Aktuálně jde o trest ITIA ,u arbitrážního soudu to sníží minimálně o rok.
Reagovat
ccarloss
minimálně? tak z toho ještě může vyklouznout s mnohem nižším trestem?
Reagovat
tenisman1233
Tady nepřihlíželi nejspíš k okolnostem,protože by sami sebe potopili,u arbitrážního soudu se snižuje většinou o čvrt-půl trestu.
Reagovat
ccarloss
Reagovat
falcon_heavy
Nebo se to taky nesníží vůbec. Což je bohužel poměrně reálná možnost.
Reagovat
PTP
Nebo jí to za drzost ještě zvednou.
Reagovat
tenisman1233
To nemůžou podle sazby max.4 roky.
Reagovat
Mony
Pořádná facka, nebo spíš pěst do nosu, za neprofesionalitu
Reagovat
muster
spíš za blbost...zvorala to, pod 2 roky už to u odvolání nedostane
Reagovat
Mac
je třeba se na to dívat pozitivně, jak říkají cinani, každá katastrofa je příležitost ke změně! v kapse má talíř, pokud to ještě nerozstrousila za blbosti, je nadosmrti za vodou a může se v pohodě věnovat, třeba golfu...
Reagovat
Kuba4Win
čekal jsem spíš rok max dva, je to opravdu škoda protože hraček co mají na to vyhrát GS či větší turnaj máme pomálu.
Reagovat
Kuba4Win
Na druhou stranu byla od Maky blbost něco podepisovat
Reagovat
PaYaB
Čistá sabotáž její kariéry. Za tohle má být max. jeden rok.
Reagovat
vojta912
Přitom stačilo říct něco o mastičce a fyzioterapeutovi
Reagovat
farr
Přesně tohle je do očí bijící a měl by někdo bouchnout do stolu, usvědčení feťáci si odbydou měsíc dva volna ale jelikož to jsou světové jedničky jede se dál a tady skrz domněnky vynesou likvidační trest, civilní sportovní soud by jim to měl shodit ze stolu, maximální možný trest bez předchozí recidivy ani ty okolnosti toho případu nejsou standardní je nemyslitelné, v kontextu to je něco jako když si omylem naberu o rohlík víc zaplatím tedy o jeden míň a dostanu za krádež trest smrti ...
Reagovat
Nola
Reagovat
Mac
to nejsou domněnky, odmítnutí rovna se pozitivní, jinak by to odmítal každý. holka asi úplně tupá, otevře dveře a pak ještě nějaký wokisticky výmluvy, v uplnem rozporu s jejím chováním. a to ani nezná nějakého právníka, brnknout a optat se co má dělat?
Reagovat
farr
Ano souhlasím že musí být potrestána, píšu to samé o kousek níže. Ale není prostě v pořádku dostat likvidační trest za blbost to nemůže u soudu obstát argumentovat výstrahou a zničit proto někomu život to je mimo total...
Reagovat
Mac
nemyslím, že výstraha, takový případy už určitě byli...
Reagovat
farr
Se divím že jí nedali i víc třeba doživotní nebo i rovnou trest absolutní, nojo obětní beránek na kterém si smlsli zadarmo pokrytci , ale může si za to sama i kdyby tý trapný kr*vě co ji otravovala stupidně mimo okno někde v noci nac*cala na hlavu, tak vzorek by byl odevzdán a byla by z obliga , takhle to ale bylo jasný. Jak může někdo někomu cokoliv takhke zplezíru podepsat absolutně nechápu. Já se nepodepisuju zásadně nikdy a nikam než si to 10 krát nerozmyslím klidně i po poradě s někým jiným. Bejt jí zkusím CAS a tohle rozšťourat ať to stojí co to stojí. Nemá co ztratit stejně má nejspíš po kariéře ...
Reagovat
Primos
Čtyři roky za co? Ok, snad 1 rok, by byl přiměřený, pozitivní nebyla, fuj, to je novodobá inkvizice! Bastardi!!
Reagovat
Mony
Většinou se odmítá, když nemáš čisté svědomí..Maky je v tomhle unikát ..Bůh ví, co v tu chvíli nebo před dělala, proč jí ta hlava takhle vypla..
Reagovat
Mony
Ani bych se nedivil kokainovému dýchánku
Reagovat
frenkie57
Bylo to v prosinci, po sezoně, klidně si mohla něco s tím svým takytenistou šňupnout. Ale to asi nikdy nepřizná.
Reagovat
Mony
Asi ne
Reagovat
Mony
Známe to..když se něco po...., tak vše najednou..den blbec
Reagovat
Ondra979
no ja taky ne..mela to zatlouct..
Reagovat
Mony
Čumím jak vejr ..!!!
To je sen nebo realita?
Reagovat
Blondie
TVL... :/
Doufám, že nepřijde zpětně o trofeje...
Reagovat
Nereknu
To určitě ne, Hingis za kokain taky neodevzdávala trofeje :-D, Šarapka za Meldonium taky ne :D
Reagovat
Blondie
Ufff, díky! :-)
Reagovat
Preview.lover
V tenise se to asi nikdy nestalo
Reagovat
Blondie
Jsem ráda, díky!
Reagovat
Serpens
Konec kariéry, likvidační, zcela záměrný úmysl, šmejdi jedni.
Reagovat
vojta912
To bude chtít novou tetovačku teď
Reagovat
vojta912
Nojono co s tím, Makyna nikdy nebyla nějaký myslitel. Karma za to, jak se zachovala ke svému manželovi.
Jdu si dát RedBull
Reagovat
horska.kraslice
A jak se prosím zachovala ke svému manželovi? Vy víte, proč se od ní odstěhoval?
Reagovat
Blondie
Jen upozorňuji, že pán se tu dlouhodobě projevuje..... inu, zvláštně.
Na jeho spolehlivost bych nevsadila ani rok staré ponožky.
Reagovat
vojta912
Klepy ze Stromovky, nedávám jim moc relevanci proto nepíšu nic konkrétního
Reagovat
Salamander134-
Je ji jen 26. Stopro se vrati. 28 je nejlepsi tenisovy vek a vetsina hracek jsou v tomhle veku ve svem primu a zivotni forme. Horsi by byli ty 4 roky. To uz by bylo tezsi
Reagovat
Nereknu
Ach, problém je matika, nebo porozumění textu? Dostala 4 roky, ne 2.
Reagovat
Salamander134-
Poprve tady bylo napsane 2 roky
Reagovat
Mony
Obávám se, že hrdost jí vrátit se nedovolí
Reagovat
Nereknu
Reagovat
LiJ
Reagovat
vojta912
Pravidla jsou pravidla a to uzná i každý vidlák, jestli chceš výjimku vrať se ke Sněhurce
Reagovat
misa
Stačilo nereagovat na zvonění, neotvírat dveře a mohla být v pohodě...
Reagovat
ccarloss
právě. tím, že jí odevřela a podepsala jí to si sama podepsala verdikt. jako elitní tenistka tyhle pravidla přece musí znát.
Reagovat
Alexandris
Dost divný pravidla, tak na co jsou ty termíny?
Reagovat
lars
treba nevedela , ze je za dvermi doping. komisarka
Reagovat
GaelM
A? Večer nechodí návštěvy jen tak random a pokud ano, většinou mají telefonní číslo a můžou se ohlásit. Pokud jen tak někdo zvoní nebo klepe na dveře a nemám možnost se podívat kukátkem nebo kamerou, nevidím žádný důvod otevírat. Zvlášť v pozici někoho, kdo neohlášené návštěvy z důvodu antidopingu musí průběžně očekávat, není přece na okruhu první rok...
Reagovat
horska.kraslice
Tsssssss.....
Reagovat
EllNino
Tak to je konec bohužel :/
Reagovat
aligo
Reagovat
Salamander134-
Masakr!
Reagovat
tenisman1233
Přijde odvolání, s tím se určitě nesmíří.
Reagovat
frenkie57
No dobře, odvolání, možná jí to stáhnou na půlku (když bude dobře argumentovat), ale to je pořád strašná doba.
WADA, nebo jak se ta org. jmenuje, chtěla tímto trestem vyslat jasný signál, že obstrukce sportovců při dopingových kontrolách nebude v žádném případě tolerovat.
Výše trestu je prozatím likvidační, ale já pevně doufám, že se to Maki podaří stáhnou na přijatelnější délku.
Reagovat
Mony
Buďme optimisti..snad
Reagovat
Otmar
I kdyby s odvoláním uspěla (moc v to nevěřím), tak to bude dvouletá pauza, a to je horší než špatné. Tohle je trest za intelektuální nesmělost, zvolila tu nejblbější možnost řešení daného stavu a nezlobte se, to její vysvětlení.....Já ji moc nemusím, ale uznávám, že hraje zajímavý tenis, rád se na ni dívám a i kdyby to byly dva roky, bude na kurtech chybět, a to dost citelně.
Reagovat
frenkie57
Ano, souhlasím, i dva roky jsou, vzhledem k věku (téměř 27), opravdu hodně, nehledě k tomu, kam se za tu dobu propadne rankingem.
To její vysvětlení je čirý konstrukt, navíc až trochu trapný.
Ač také není mojí oblíbenou tenistkou, tak se také na její zápasy rád koukám pro ten její dost nevšední styl.
Každopádně jí budu držet palce, ať se jí povede ten trest trochu, nebo trochu více, zkorigovat.
Reagovat
slacker
Ciry konstrukt je povazovat poslani neohlasene navstevy doprdele za dopink s maximalni sazbou
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist