Jankovičová zaváhala, na první místo si počká

19. 9. 2008, 11:52
Naděje srbské tenistky Jeleny Jankovičové na to, že se po tomto týdnu vrátí na tenisový trůn, pohasly. Postarala se o to Světlana Kuzněcovová, která světovou dvojku vyřadila v dnešním čtvrtfinále turnaje v Tokiu.
Jelena Jankovičová

Jankovičová, která by musela podnik v Tokiu vyhrát, aby z prvního místa sesadila Serenu Williamsovou, dnes celý zápas tahala za kratší konec. V každém setu musela dohánět ztrátu vlastního podání. V úvodní sadě se jí to nepodařilo, ve druhém setu se dokázala vrátit do zápasu, ovšem rozhodující dějství patřilo Světlaně Kuzněcovové.

Ruska v něm hned třikrát prolomila servis své soupeřky, která jí to třikrát dokázala oplatit. Dvojchyba při brejkbolu Kuzněcovové za stavu 5-5 se ale stala Jankovičové osudnou. Kuzněcovová, která se v prvním kole pomstila Číňance Na Li za olympijskou porážku, už drama nepřipustila a bekhendovým prohozem ukončila utkání, jež trvalo dvě hodiny a 26 minut.

"Byl to těžký zápas. Měla jsem šance, chtěla jsem vyhrát, samozřejmě, ale prostě to nebyl můj den," řekla po utkání Jankovičová, která už na pozici světové jedničky strávila týden během olympijských her. "(Kuzněcovová) dnes hrála opravdu solidně. Úspěšnost mého podání pořád kleslaa, ve třetím setu jsem pak udělala dost dvojchyb. Nevím proč, možná už jsem byla trochu unavená," prohlásila Srbka, která se na první místo v žebříčku WTA chystá znovu zaútočit. "Nevadí, do konce roku mě ještě čeká pět turnajů. Není důležité být jednička teď, ale ráda bych jako jednička ukončila rok. To je pro mě nejdůležitější," dodala.

V sobotním semifinále se Kuzněcovová utká buď s olympijskou vítězkou Jelenou Dementěvovou nebo Katarinou Srebotnikovou ze Slovinska.

Výsledky - Tokio:

Kuzněcovová (5-Rus.) - Jankovičová (1-Srb.) 2:6, 7:5, 7:5, Srebotniková (Slovin.) - Dementěvová (3-Rus.) 6:3, 6:4, Safinová (4-Rus.) - Kanepiová (Est.) 6:4, 6:7 (5:7), 6:2, Petrovová (Rus.) - A. Radwaňská (6-Pol.) 6:3, 6:0.

Semifinálové dvojice: Kuzněcovová - Srebotniková, Safinová - Petrovová.