Hsieh a Zieliňský ovládli Melbourne a premiérově triumfovali v mixu. Polák vyhrál grandslam poprvé

26. 1., 10:05
Aktuality 2
Su-Wei Hsieh (38) s Janem Zieliňským (27) se stali šampiony smíšené čtyřhry na letošním Australian Open. Tchajwanka s Polákem ve finále po dvou hodinách a po likvidaci manka setu a brejku a také mečbolu udolali 6:7, 6:4, 11:9 americko-britský tandem Desirae Krawczyková (30), Neal Skupski (34). Pro oba se jedná o premiérový triumf v mixu. Zieliňský kraloval na grandslamech poprvé napříč všemi disciplínami, Hsieh má šest trofejí z klasické čtyřhry.
Hsieh a Zieliňský mají první trofej z mixu (© AFP)

Po dlouhých 23 letech se do finále smíšené čtyřhry v Melbourne Parku probojovaly dva páry z nejvýše nasazeného kvarteta. Hsieh se Zieliňským po hodině ztratili úvodní set a ve druhém prohrávali už 2:4. Získali však následující čtyři gamy a utkání dovedli do super tie-breaku. V něm neudrželi vedení 7:4 a nakonec museli odvracet mečbol. Po sérii dvou bodů měli sami šanci zápas ukončit a uspěli hned na první pokus při podání soupeřů.

Pro Hsieh i Zieliňského se jedná o první triumf ve smíšené čtyřhře. Tchajwanka na grandslamech slavila šestkrát ve čtyřhře, dvakrát s Barborou Strýcovou ve Wimbledonu. Zieliňský přebíral svou první trofej z podniků velké čtyřky a stal se prvním polským vítězem mixu na majorech. Hsieh zabojuje o triumf ještě v klasické čtyřhře, v neděli nastoupí k finále po boku Elise Mertensové.

Krawczyková i Skupski jsou v této disciplíně úspěšnější. Američanka má doma čtyři tituly a do sbírky jí chybí pouze ten z Australian Open. Skupski, s nímž dvakrát ovládla Wimbledon, vlastní tři grandslamové vavříny. Všechny vybojoval na domácím posvátném pažitu, loni tam kraloval v mužské čtyřhře.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

Komentáře

2
Přidat komentář
smazaný uživatel
Text příspěvku obsahoval závadný obsah a byl redakcí vymazán.
Reagovat
horska.kraslice
Podle textu drama až do konce. Gratulace k 1. GS titulu z mixu. Budu držet pěsti, ať Suweice vyjde i ten dámský deblový.
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist