Hradecká ukončila čekání na vítězství

21. 10. 2009, 14:40
Aktuality 2
Lucie Hradecká se po více než dvou měsících dočkala výhry na turnaji WTA. Jediná zbývající česká tenistka v Lucemburku uspěla v prvním kole turnaje, když porazila Kolumbijku Castaňovou 7-6 6-2.
Profily hráčů
Lucie Hradecká

Lucie Hradecká, která od srpnového finále v Istanbulu nevyhrála jediný zápas turnaje WTA, se dnes na vítězství musela nadřít především v prvním setu, v němž proti Kolumbijce Castaňové využila jediný ze šesti svých brejkbolů. Set pak získala v tie-breaku a v následující sadě už na kurtu dominovala. Vyhrála pět gamů v řadě a i přes malé zaváhání zápas dotáhla do vítězného konce.

Příští soupeřkou čtyřiadvacetileté tenistky bude čtvrtá nasazená Daniela Hantuchová ze Slovenska, nebo Němka Tatjana Maleková.

Lucie Hradecká prošla v Lucemburku přes první kolo jako jediná česká hráčka. V prvním kole vypadly Iveta Benešová, Petra Kvitová i Barbora Záhlavová-Strýcová.

Výsledky

Dvouhra - 1. kolo:
Hradecká (ČR)
- Castaňová (Kol.) 7-6(4) 6-2
Hantuchová (4-SR) - Maleková (Něm.) 6-1 6-0
Wickmayerová (5-Belg.) - Dulgheruová (Rum.) 6-3 7-6(4)

Dvouhra - 2. kolo:
Flipkensová (Bel.) - Medinaová (3-Šp.) 7-5 6-3
Lisická (6-Něm.) - Hercogová (Slovin.) 7-6(1) 6-4
Bacsinszká (Švýc.) - Vinciová (It.) 6-2 6-2

Čtyřhra - 1. kolo:
Benešová/Záhlavová-Strýcová (ČR) - Görgesová/U. Radwaňská (Něm./Pol.) 6-7(12) 6-3 10-8