Extrémně důležitá výhra! Bejlek přežila mečbol, ustála maraton a krizi neprohloubila

DNES, 16:54
Aktuality 72
WTA EASTBOURNE - Sára Bejlek je v posledních měsících v obrovské krizi a každé vítězství má teď pro ni cenu zlata. Velkým povzbuzením určitě bude zvládnuté první kolo v Eastbourne, kde přežila mečbol a udolala po více než třech hodinách 3:6, 7:6, 7:6 čtvrtfinalistku loňského Wimbledonu a zkušenou veteránku Lauru Siegemundovou.
Profily hráčů
Sára Bejlek přežila bitvu v Eastbourne (© OWEN HAMMOND / NURPHOTO / NURPHOTO VIA AFP)

Bejlek – Siegemundová 3:6, 7:6, 7:6

V únoru se slavil šokující triumf Bejlek v Abú Zabí, kde si z kvalifikace došla pro první titul na okruhu WTA. Od té doby? Jedno obrovské trápení. Česká hvězdička po životním výsledku často bojovala se zdravotními problémy a vůbec nemůže najít formu. Výsledkem jsou pouhá čtyři vítězství od začátku března.

Další výhru si připsala v Eastbourne, i když byla blízko porážce. Bejlek neproměnila v úvodu utkání gamebol na 3:0 a ve zbytku úvodního setu úplně odpadla. Ve druhé sadě však začala mít veteránka Siegemundová ve vysokých teplotách potíže, ztratila náskok brejku a musela se nechat ošetřovat.

Bejlek mohla její zdravotní indispozici využít, nicméně nedotáhla vedení o brejk a nevyužila setbol za stavu 5:4. Siegemundová, která loni zazářila postupem do čtvrtfinále Wimbledonu, tak skóre srovnala a pak měla mečbol na returnu. Ten však mladá Češka odvrátila a po získaném tie-breaku (7:2) si vynutila rozhodující set.

V něm dvakrát po sobě nedovolila Siegemundové potvrdit brejk a držela krok. Následně už se prosadila i na vlastním servisu a dotahovat musela Němka. Bejlek čelila za stavu 5:5 brejkbolu, ale hrozbu snadno vyřešila. Nakonec musel o vítězce rozhodnout další tie-break a i tentokrát ve zkrácené hře vládla Češka (7:3).

Statistiky zápasu.Statistiky zápasu. (@ Livesport / Enetpulse)

Bejlek se vůbec nepovedlo oblíbené antukové jaro a úspěšná není ani na trávě. Na úvodních dvou generálkách před Wimbledonem ztroskotala hned v prvním kole, když v Hertogenboschi schytala výprask od Dajany Jastremské a v Nottinghamu byla nad její síly krajanka Karolína Plíšková. Stejný osud ji mohl potkat teď v Eastbourne, kde byla jeden míček od vyřazení.

Na Wimbledon tak alespoň nepojede s nulou. Na trávě má nyní kariérní bilanci 2:6. Jedinou další výhru slavila předloni v kvalifikaci v Berlíně. Bejlek čeká ve druhém kole turecká kvalifikantka Zeynep Sönmezová.

Výsledky turnaje WTA 250 v Eastbourne

Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

Komentáře

72
Přidat komentář
Kapitan_Teplak
Krejčíková nenastoupila do finále kvůli nemoci ?
Reagovat
tenisman1233
Ani,kvůli náhlým nemoci(asi nachlazení)
Reagovat
Tomas_Smid_fan
koukám, že s článkem Tragická wimbledonská kvalifikace Češek nebo České wimbledonské Waterloo se čeká na Lucku.
Reagovat
tommr
už to nebude dlouho trvat. Lucka má taky na kahánku ...
Reagovat
Serpens
No jo, jeden už si říká, ať to ta Lucka nepokazí
Reagovat
horska.kraslice
Reagovat
Kapitan_Teplak
Reagovat
tommr
Bára Krejčíková bída a zmar. S touhle hrou ve Wimbledonu skončí hodně brzo ...
Reagovat
PTP
Dík, že se angažuješ!
Reagovat
Dobry-den
Gratulace Sáře k výhře a udolání otravné Němky.
Hodně důležité vítězství pro sebevědomí. Ona ani Terka tak nepojedou na Wimbledon bez výhry na trávě. Snad to pro ně nebyla jediná výhra a ještě přidají další.
Reagovat
tommr
Tereza hraje v příštím kole proti Tomljanovic a Sára proti Sonmez. To jsou sice těžký ale hratelný soupeřky ...
Reagovat
Dobry-den
Šance tam je. Sáře dávám 45 %, Terce 40. :)
Reagovat
Dobry-den
Gratulace Sáře k výhře a udolání otravné Němky.
Hodně důležité vítězství pro sebevědomí. Ona ani Terka tak nepojedou na Wimbledon bez výhry na trávě. Snad to pro ně nebyla jediná výhra a ještě přidají další.
Reagovat
PTP
Tak informace pro Panteru : Bára se zatím rozehrává, stav 0:4, uvidíme co bude dál
Reagovat
PTP
Na empajru Kader Nouni a jeho sexy hlas, Bára nastoupila v bílém tílku, bílé podprsence, s bílým štítkem a s modrou sukní, nealko soupeřka celá v černém.
Reagovat
PTP
Bára už začala stahovat náskok soupeřky 3:4
Reagovat
pantera1
Zítra jsou v Praze Durani, posílám jí pro štěstí jednu jejich pecičku .

Ať to dotáhne a vyhraje. Asi to neuvidím .

https://youtu.be/M43wsiNBwmo?is=CBvtAMr4MnCubnlR
Reagovat
PTP
Starý Durani s Wild Boys Bára by se taky mohla trochu zbláznit, zatím je to taková profesorka s dlouhým pravítkem.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
ta je dobrá, ale View to a Kill možná ještě lepší.
Reagovat
pantera1
Bondovský vály si nechávám na Wimbledon. Mám je komplet na CD. Ovšem ty poslední se mi nelibi, uspávačka hadů Ejliška a umečenej Smith škandál. To musí být úderný hodně dechů, musí tam být ten odkaz Barryho, nemůžu si pomoct. Durani a A-ha nemají chybu.
Reagovat
pantera1
ve slovenštině bys bol uplný Karolko Polák.
Reagovat
pantera1
doufejme, snad to obrátí, díky .
Reagovat
PTP
Ještě je tam prostor pro zlepšení, stále dost chyb ve výměnách, 1.
set v ohrožení
Reagovat
PTP
3:6, WC Break, pojďme do druhého, Báro zaber, jsi zralá sexy koc, tak to zkus otočit.
Reagovat
PTP
Na prsou VUORI RADO, je to skryté tornádo, pusť to ven, chci to.
Reagovat
PTP
Báře nelícuje pravé ramínko tílka s pravým ramínkem podprsenky, pro někoho možná detail, pro mě vzrušující podívaná, škoda, byly tam teď brejkboly, ale nevyužity
Reagovat
pantera1
Bomba, překonáváš se. Taky mám dnes šaty a pořád mi lezou ramínka od podprsenky ven.
Reagovat
PTP
Bára ztratila servis, teď má zase BB, tak pojď, snad jsem neztratil soudnost, když ti stále věřím.
Reagovat
PTP
Báry tým v hledišti se tváří trochu zasmušile, ale nic není ještě ztraceno, 3:4 ve 2. a Bára půjde podávat - kritický game
Reagovat
PTP
Problémy s nadhozem, přesto srovnáno na 4:4
Reagovat
Tomas_Smid_fan
konečně viagra padla na úrodnou půdu.
Reagovat
PTP
Snad bude Bára ve finiši mentally strong.
Reagovat
PTP
Výborně Break na 6:5 a teď to chce vyhrát svůj servis a půjdeme do třetího!
Reagovat
pantera1
Ona to dá, věřím jí. Ti Durani ju dotlačí k výhře. Mrzí mě, že na ně nejedu
Reagovat
PTP
Hmmmm, tak rebreak a jdeme do TB To je samej brejk a žádná sranda
Reagovat
PTP
Barunko, jestli to neotočíš, tak ti stáhnu tu sukýnku a naplácám ti na holou.
Reagovat
misa
Dva vyhrané tiebreaky v řadě pomůžou v sebedůvěře

Naopak Paolini prohrává stále dál a možné letos vypadne i z top 30. Dnes prohrála s T. Mariou, které minulý týden dala Marie kanára :) Italka by byla super los do 3. kola Wimbledonu (kam stejně ani nedojde).
Reagovat
tommr
Ještě to od Sáry nebylo úplně ono ale pochvalu zaslouží za příkladnou bojovnost. Udolat na trávě nepříjemnou Němku je pořád ještě velmi cennej skalp ... smile
Snad jí ta vydřená výhra dodá tolik potřebný sebevědomí do zbytku sezony ...
Reagovat
tenisman1233
Ale je vidět lehké zlepšení od předchozího duelu.
Reagovat
tommr
snad už se odrazila od toho příslovečného dna ...
Reagovat
EdinaElwes
Gratulka
Reagovat
Serpens
Holky v kvalifikaci však zatím totálně k pláči. Teď prohrály Sisková s Valdmannovou, a když pozoruju Lauru a znám Lucii, rekordní blamáž 0:7 v prvním kole během jediného dne není vůbec daleko.
Reagovat
MARECEK7
Čekám 1:6
Reagovat
Mony
Za to budeme rádi
Reagovat
Serpens
A kdo bude ten zachránce? Gabriela?
Reagovat
horska.kraslice
Gabča bohužel. Krueger je trošku jiný level.
Reagovat
tenisman1233
Vzhledem k tomu ,že hrála půl setu se zraněnou nohou tak všechna čest.
Reagovat
horska.kraslice
A ta Gabčina "rybička" ve druhé polovině 1. setu, ta byla aby hrůzostrašná (leckterý fotbalový brankář by si ji mohl pouštět jako instruktáž....) a Gabča se po chvilce otřepala a gem ještě dotáhla. Takže můj respekt.
Reagovat
MARECEK7
Buď a nebo
Reagovat
Serpens
Teď už jen Lucie. A to je riskantní karta.
Reagovat
Kapitan_Teplak
No sláva
Už to chtělo narušit ty nezdary poslední doby. Před dnešním zápasem měla z posledních osmi zápasů hned sedm proher.
Reagovat
frenkie57
Běloskvoucí Sára vykostila ve dvou TB přesluhující Němkyni.
Je fajn, že přerušila tu šňůru porážek.
Gratulace!
Reagovat
pantera1
Jsem myslela, že ju nezlomí, ale zvládla to,to je super smile.
Reagovat
frenkie57
Ta bílá jí moc slušela, je to hezká prďolka.
Reagovat
pantera1
Věřím, jsem právě kukla na skóre a byla mile prekvapená, věřím že jí ta bílá moc slušela, jak je takovej špuntík roztomilej. Sis aspoň spravil očko
Reagovat
PTP
Zaslouží si jednu pořádně dlouhou zmrzlinu.
Reagovat
pantera1
A ty dlouhým ukazovátkem přes prstíky. A školní řád opsat celej .
Reagovat
frenkie57
Ále, ďyť ho nech . Když je horko, prichazeji hříšné myšlenky.
Reagovat
pantera1
Já vím,my se popichujeme, aby jsme nevyšli ze cviku. Jsem ho zaúkolovala, potřebuje být zaměstnanej, komentátor mu jde na jedničku, hned po Dominikovi
Reagovat
frenkie57
Včera ta bondovaná vám šla oběma na jedničku. Moc pobavilo.
Reagovat
pantera1
Myslím, že tak pojmu Wimbledon v bondovském stylu. Bylo to super. Bavilo mě to moc. Takže Srdečně pozdravy z W.
Reagovat
PTP
Bylo mi tu príma
Budu vzpomínat
Bylo mi tu príma
Má drahá, buď zdráva
Reagovat
pantera1
Jak snášejí tvoje kočky vedro, mám pocit, že ten můj stařec a moře chcípne. Zálezl do přepravky a tu nesnáší, protože značí veterináře, celej den v ní spí . Jsem jak na trní.
Reagovat
frenkie57
Mám jen jednu, je to také už starší panímáma (10), ale horko snáší dobře, protože v bytě žádné není (24st C). Izolace dělá své.
Reagovat
frenkie57
A normálně žere?
Reagovat
pantera1
Jj, žere jinak je v pohodě. Ale on bude mít 18 let, takže to snáší teď špatně a máme doma tak 27-28. Příští rok musí být klima. Byla jsem s ním teď u veterináře a je cajk. Říkal že je nádhernej a vůbec má věk nevypadá, až na zuby. Má dobrej genetické fond. Rodiče jsou fóni oba.
Reagovat
frenkie57
No páni, 18 let, to už je slušnej kmet. Já doufám, že moje Linda(jméno dostala ještě před nástupem Nosíka/Pupíka ) také ještě pár let vydrží. Není fón, je to Kočka evropská, odrůda městská směs .
Reagovat
frenkie57
Speciální je tím, že má část čumáčku růžovou a část černou. To mě zaujalo a proto jsem si jí z té ulice vzal.
Reagovat
MARECEK7
Nějak moc rychlá zpráva
Reagovat
PTP
To se dalo jasně čekat! To Ondra umí!
Reagovat
Ondřej.Jirásek
Ale nervovala mě ta koncovka, radši jsem měl obě verze
Reagovat
MARECEK7
No to se ví, když špíl skončil minut před zveřejněním
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist