Dominující Sabalenková změří síly s vítězkou olympiády, Zverev si střihne šlágr s domácím Fritzem
Přehled toho nejzajímavějšího, úterý 3. 9.
Čtvrtfinále žen
Badosaová (26-Šp.) - Navarrová (13-USA) | Arthur Ashe Stadium (18:00 SELČ)
Sabalenková (2-) - Qinwen Zheng (7-Čína) | Arthur Ashe Stadium (středa 01:00 SELČ)
Čtvrtfinále mužů
Zverev (4-Něm.) - Fritz (12-USA) | Arthur Ashe Stadium (19:30 SELČ)
Tiafoe (20-USA) - Dimitrov (9-Bulh.) | Arthur Ashe Stadium (středa 02:30 SELČ)
Badosaová – Navarrová | 18:00 SELČ
Paula Badosaová pokračuje v rámci US Open Series ve vynikající formě i znovuzrození a zahraje si své druhé grandslamové čtvrtfinále, ačkoli nikdy předtím na posledním majoru sezony nepřekročila druhé kolo. V osmifinále zničila 6:1, 6:2 světovou osmdesátku Yafan Wang, kterou na vítězné údery přestřílela 26:16.
Bývalá světová dvojka se v květnu nacházela až na 140. místě žebříčku, jelikož musela loňskou sezonu uzavřít už po Wimbledonu a v úvodních čtyřech měsících tohoto roku se jí nedařilo. Z posledních 30 duelů má ovšem bilanci 24:6, jež zahrnuje triumf na pětistovce ve Washingtonu a semifinále na tisícovce v Cincinnati.
Tři ze čtyř zápasů na probíhajícím US Open zvládla bez ztráty setu, také ty s Viktorijí Golubicovou a Taylor Townsendovou. Ve třetím kole však zvítězila až v tie-breaku rozhodující sady, dokonce musela proti rozjeté kvalifikantce a 122. hráčce světového pořadí Eleně-Gabriele Ruseové likvidovat mečbol.
Šestadvacetiletá Španělka má za sebou jen jedno grandslamové čtvrtfinále, před třemi roky na French Open musela skousnout těsnou porážku 5:7, 6:4, 6:8 s Tamarou Zidanšekovou. Nyní se může stát první španělskou semifinalistkou US Open od Conchity Martínezové v roce 1996.
Badosaová – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Washington (triumf)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Washington (triumf)
Bilance: 30:15
Bilance z posledních 10 zápasů: 8:2
Bilance na venkovních betonech: 19:8
Bilance proti hráčkám TOP 20: 3:6 (kariérní 24:30)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:0 (kariérní 0:1)
Grandslamy: Australian Open (3. kolo), French Open (3. kolo), Wimbledon (osmifinále)
Badosaová – US Open
Kariérní bilance: 6:4
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2024)
Loňský výsledek: nehrála
Bilance ve čtvrtfinále: 0:0
Generálka: Washington (triumf)
Cesta turnajem: Golubicová (6:0, 6:3), Townsendová (6:3, 7:5), Ruseová (4:6, 6:1, 7:6), Yafan Wang (6:1, 6:2)
Emma Navarrová odehrála své premiérové utkání na centrálním dvorci Arthura Ashe a zaskočila v něm 6:3, 4:6, 6:3 obhájkyni titulu Coco Gauffovou. Ve druhé sadě sice neuhájila náskok setu, nicméně krajanku nakonec zdolala ve třech setech. A to i díky 19 dvojchybám a 60 nevynuceným chybám z rakety loňské šampionky.
Jedná se o její čtvrtý kariérní skalp TOP 10, polovinu z nich zapsala proti Gauffové na grandslamech. Na slavnější krajanku narazila také před dvěma měsíci v osmifinále Wimbledonu a porazila ji ve dvou setech. Právě v Londýně hrála své první grandslamové čtvrtfinále, po cestě do nějž vyřadila také Naomi Ósakaovou.
Třináct ze svých 14 výher v hlavních soutěžích grandslamů slavila v tomto roce. Třiadvacetiletá Američanka jasně prohrála ve čtvrtfinále Wimbledonu s Jasmine Paoliniovou, ale v New Yorku, kde porazila kromě Gauffové také Martu Kosťukovou, Annu Blinkovovou a Arantxu Rusovou, má další šanci zaútočit na semifinále.
Všechny tři předchozí starty na US Open zakončila v kvalifikaci či prvním kole a nyní bude chtít vylepšit svou bilanci 8:4 ve čtvrtfinále na nejvyšší tour. Všech osm semifinále zaznamenala v posledních 15 měsících, ta poslední dvě letos v srpnu v Torontu a Monterrey.
Navarrová – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Hobart (triumf)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Hobart (triumf)
Bilance: 51:20
Bilance z posledních 10 zápasů: 7:3
Bilance na venkovních betonech: 29:10
Bilance proti hráčkám TOP 30: 12:12 (kariérní 14:16)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:1 (kariérní 0:1)
Grandslamy: Australian Open (3. kolo), French Open (osmifinále), Wimbledon (čtvrtfinále)
Navarrová – US Open
Kariérní bilance: 4:2
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2024)
Loňský výsledek: 1. kolo
Bilance ve čtvrtfinále: 0:0
Generálka: Toronto (semifinále), Cincinnati (1. kolo), Monterrey (semifinále)
Cesta turnajem: Blinkovová (6:1, 6:1), Rusová (6:1, 6:1), (19) Kosťuková (6:4, 4:6, 6:3), (3) Gauffová (6:3, 4:6, 6:3)
Vzájemná bilance: Badosaová vede 1:0. Obě aktérky jsou bývalými finalistkami juniorského French Open a jako místo narození uvádí New York. Dosud se střetly pouze letos na antukové tisícovce v Římě, kde zvítězila po obratu Badosaová. Španělka i Američanka budou bojovat o první grandslamové semifinále a šance jsou velmi vyrovnané.
Sabalenková – Qinwen Zheng | středa 01:00 SELČ
Aryna Sabalenková jako první žena od Sereny Williamsové (2011-16) postoupila ve čtyřech ročnících US Open po sobě do čtvrtfinále. Světová dvojka si poradila v osmifinále 6:2, 6:4 se svou bývalou deblovou parťačkou Elise Mertensovou, ovšem až po odvrácení všech osmi brejkbolů. V utkání trefila 41 vítězných úderů oproti 28 nevynuceným chybám.
Deset ze svých posledních 12 vystoupení na grandslamech, včetně probíhajícího US Open, dotáhla minimálně do čtvrtfinále. Letos v New Yorku zvládla tři ze čtyř zápasů bez ztráty setu a svou aktuální vítěznou sérii protáhla na devět duelů. Všechny tři sady potřebovala pouze proti Jekatěrině Alexandrovové.
Ještě před měsícem stále čekala na svůj první triumf od úspěšné obhajoby titulu na lednovém Australian Open. Momentální dominanci zahájila na přípravné tisícovce v Cincinnati, kde 26letá Běloruska porazila mimo jiné Igu Šwiatekovou a Jessicu Pegulaovou a získala bez ztráty setu trofej pro šampionku.
Bývalá světová jednička má ve čtvrtfinále grandslamů skvělou bilanci 8:1. Konkrétně na US Open, kde loni padla až ve finále s domácí Coco Gauffovou, 3:0. Jediný nezdar zaregistrovala na nedávném French Open, když i vinou zdravotního problému podlehla 7:6, 4:6, 4:6 teenagerce Miře Andrejevové.
Sabalenková – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Cincinnati, Australian Open (triumf); Řím, Madrid, Brisbane (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Cincinnati, Australian Open (triumf); Brisbane (finále)
Bilance: 43:11
Bilance z posledních 10 zápasů: 9:1
Bilance na venkovních betonech: 27:6
Bilance proti hráčkám TOP 10: 5:4 (kariérní 34:35)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 1:1 (kariérní 8:1)
Grandslamy: Australian Open (triumf), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (nehrála)
Sabalenková – US Open
Kariérní bilance: 25:6
Nejlepší výsledek: finále (2023)
Loňský výsledek: finále
Bilance ve čtvrtfinále: 3:0
Generálka: Washington (semifinále), Toronto (čtvrtfinále), Cincinnati (triumf)
Cesta turnajem: Honová (6:3, 6:3), Bronzettiová (6:3, 6:1), (29) Alexandrovová (2:6, 6:1, 6:2), (33) Mertensová (6:2, 6:4)
Qinwen Zheng vyhrála nejpozději dohraný ženský zápas v historii US Open a druhým rokem po sobě si zahraje v New Yorku čtvrtfinále. V repríze nedávného finále olympijského turnaje v Paříži udolala ve 2:15 ráno newyorského času 7:6, 4:6, 6:2 Donnu Vekičovou. A to i díky zisku 81 % bodů po svém prvním podání a 10 trefeným esům.
Po cestě do čtvrtfinále se na rozdíl od Sabalenkové nadřela a musela ve třech ze čtyř duelů do rozhodující sady, také s Erikou Andrejevovou a Amandou Anisimovovou. Jednadvacetileté Číňance stačily dva sety pouze proti bývalé wimbledonské čtvrtfinalistce Jule Niemeierové.
Až na nepříliš povedené měsíce od únorového Dauhá po dubnový Madrid prožívá nejlepší období své kariéry. Na lednovém Australian Open se probila do svého prvního grandslamového semifinále a zároveň finále a v posledních týdnech úspěšně obhájila titul v Palermu a získala zlato na olympiádě v Paříži.
V grandslamových čtvrtfinále disponuje poloviční úspěšností 1:1, loni na US Open prohrála právě se Sabalenkovou a letos v Melbourne přehrála 6:7, 6:3, 6:1 Annu Kalinskou. Světová sedmička se může stát druhou čínskou semifinalistkou US Open, takto daleko se tady probojovala pouze Na Li v roce 2013.
Qinwen Zheng – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: OH Paříž, Palermo (triumf); Australian Open (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (finále)
Bilance: 37:13
Bilance z posledních 10 zápasů: 9:1
Bilance na venkovních betonech: 17:7
Bilance proti hráčkám TOP 10: 2:4 (kariérní 7:13)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 1:0 (kariérní 1:1)
Grandslamy: Australian Open (finále), French Open (3. kolo), Wimbledon (1. kolo)
Qinwen Zheng – US Open
Kariérní bilance: 10:2
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2023)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Bilance ve čtvrtfinále: 0:1
Generálka: Cincinnati (osmifinále)
Cesta turnajem: Anisimovová (4:6, 6:4, 6:2), E. Andrejevová (6:7, 6:1, 6:2), Niemeierová (6:2, 6:1), (24) Vekičová (7:6, 4:6, 6:2)
Vzájemná bilance: Sabalenková vede 2:0. Také potřetí se potkávají na hardovém grandslamu a v obou předchozích případech ztratila favorizovaná Sabalenková jen pět gamů. Jasně navrch měla ve čtvrtfinále loňského US Open i ve finálovém zápase na letošním Australian Open.
Zverev – Fritz | 19:30 SELČ
Alexander Zverev je v posledních letech pravidelným účastníkem závěrečných kol na grandslamech a sbírku úspěchů rozšířil také na probíhajícím US Open. Svůj zatím nejlepší výkon na turnaji předvedl po prohrané úvodní sadě v osmifinále s Brandonem Nakashimou, rozjetému domácímu zástupci pak nedal žádnou šanci a po parádním obratu (3:6, 6:1, 6:2, 6:2) pošetřil síly pro souboje s potenciálně mnohem těžšími soupeři.
Sedmadvacetiletý Němec na majorech vyjma Wimbledonu exceluje, ovšem velmi časté postupy do závěrečných kol a přetrvávající absence grandslamového titulu vedou ke zklamání. Další šanci poprvé v kariéře ovládnout některý z podniků velké čtyřky má na probíhajícím US Open, kde je v tuto chvíli největším favoritem dolní poloviny pavouka a nebude se muset vypořádat s Novakem Djokovičem ani Carlosem Alcarazem.
Úspěch však rozhodně není zaručen, jelikož na grandslamech prohrál 16 z 20 duelů se zástupci TOP 10 žebříčku. Navíc nedávno v osmifinále Wimbledonu přišel o sérii 17 vítězství nad soupeři figurujícími mimo TOP 10 pořadí, a to po pětisetové bitvě právě s Fritzem, v níž nedotáhl náskok dvou setů. Tento kolaps způsobený zčásti i zraněním kolene by mohl mít negativní vliv na jeho další střetnutí s Američanem.
Na kontě má už několik titulů z akcí Masters, na kterých nemá potíže porážet nejlepší hráče na světě. Na grandslamech je ale jeho psychická odolnost podstatně slabší a hlavně kvůli tomu stále čeká na první triumf na této úrovni. Všechny tři prohrané zápasy na letošních majorech klidně mohl vyhrát a důležité je také zmínit to, že při sedmi z devíti nezdarů na US Open vedl minimálně o set. Do toho spadá i finále ročníku 2020 s Dominicem Thiemem, v němž měl náskok dvou setů a později v rozhodující sadě podával na vítězství.
Zverev – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Řím (triumf); Hamburk, French Open (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Cincinnati, Miami, Los Cabos, Australian Open (semifinále)
Bilance: 56:16
Bilance z posledních 10 zápasů: 8:2
Bilance na venkovních betonech: 27:8
Bilance proti hráčům TOP 20: 11:11 (kariérní 97:98)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 2:0 (kariérní 8:4)
Grandslamy: Australian Open (semifinále), French Open (finále), Wimbledon (osmifinále)
Zverev – US Open
Kariérní bilance: 26:8
Nejlepší výsledek: finále (2020)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Bilance ve čtvrtfinále: 2:1
Generálka: Montreal (čtvrtfinále), Cincinnati (semifinále)
Cesta turnajem: Marterer (6:2, 6:7, 6:3, 6:2), Müller (6:4, 7:6, 6:1), Etcheverry (5:7, 7:5, 6:1, 6:3), Nakashima (3:6, 6:1, 6:2, 6:2)
Taylor Fritz odehrál osmifinálové utkání s Casperem Ruudem pod zataženou střechou, což 26letému Američanovi rozhodně vyhovovalo. S Norem však prohrál na halovém Turnaji mistrů 2022 i na letošním French Open a v posledním střetnutí teď na US Open ztratil úvodní set. Domácí zástupce se však nenechal rozhodit a i s pomocí publika nastartoval dominanci (3:6, 6:4, 6:3, 6:2).
Velmi dlouho se mu nedařilo postoupit do druhého týdne grandslamů. Poprvé uspěl až na předloňském Australian Open, kde přerušil sérii sedmi nezdarů ve třetím kole majorů. Od té doby je naopak celkem pravidelným účastníkem závěrečných kol na podnicích velké čtyřky. Čtvrtfinálovou bariéru však stále neprorazil (0:4), neuspěl předloni ve Wimbledonu, loni na US Open ani letos na Australian Open a ve Wimbledonu.
Ještě k tomu má mizernou bilanci 1:9 v soubojích se zástupci TOP 5 světového pořadí na grandslamových turnajích, recept našel pouze právě na Zvereva před pár týdny ve Wimbledonu, a to ze stavu 0:2 na sety. Napříč všemi úrovněmi disponuje úspěšností 6:21 s takto vysoko postavenými soupeři.
Fritz – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Eastbourne, Delray Beach (triumf); Mnichov (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Delray Beach (triumf)
Bilance: 42:16
Bilance z posledních 10 zápasů: 7:3
Bilance na venkovních betonech: 16:7
Bilance proti hráčům TOP 10: 5:5 (kariérní 23:38)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:2 (kariérní 0:4)
Grandslamy: Australian Open (čtvrtfinále), French Open (osmifinále), Wimbledon (čtvrtfinále)
Fritz – US Open
Kariérní bilance: 14:8
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2023-24)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Bilance ve čtvrtfinále: 0:1
Generálka: Montreal (2. kolo), Cincinnati (1. kolo)
Cesta turnajem: Ugo Carabelli (7:5, 6:1, 6:2), Berrettini (6:3, 7:6, 6:1), Comesaňa (6:3, 6:4, 6:2), (8) Ruud (3:6, 6:4, 6:3, 6:2)
Vzájemná bilance: Zverev vede 5:4. Fritz předvedl po prohrané úvodní sadě s Casperem Ruudem v předchozím kole vynikající výkon a stejně jako většina Američanů je v domácích podmínkách velmi nebezpečný. Zverev je však ve všech směrech stejně kvalitním, nebo dokonce i o něco lepším hráčem. Pokud tedy německý favorit neselže psychicky v klíčových momentech, tak by měl zapsat už třetí letošní grandslamové semifinále.
Tiafoe – Dimitrov | středa 02:30 SELČ
Brzké vypadnutí obhájce titulu Novaka Djokoviče výrazně zvýšilo šance Francese Tiafoea na postup do čtvrtfinále domácího US Open. Šestadvacetiletý Američan této situace parádně využil, přestože ve všech třech dohraných zápasech na turnaji ztratil alespoň jeden set. Ve třetím kole přežil pětisetovou bitvu se svým loňským přemožitelem Benem Sheltonem a v osmifinále zdolal Alexeje Popyrina, který se postaral o vyřazení srbského rekordmana Djokoviče.
Po skončení loňského US Open se začal ohromně trápit a prožíval velmi nepovedené období. Dlouhou krizi zlomil až v přípravě na letošní ročník domácího majoru, na který dorazil s mnohem vyšším sebevědomím a v podstatně lepší formě. Na generálkách si mimo jiné zahrál své premiérové finále na podnicích Masters.
Díky návratu do formy může pokračovat v sérii skvělých výsledků na US Open, kde už třetím rokem po sobě postoupil do čtvrtfinále. Z Američanů dokázali zaznamenat tři čtvrtfinálové účasti na US Open v tomto století už jen Pete Sampras, Andre Agassi a Andy Roddick. Ve čtvrtfinálové fázi grandslamů má bilanci 1:2, uspěl pouze předloni právě na US Open, kdy porazil bez ztráty setu Andreje Rubljova a následně v semifinále podlehl v pětisetové bitvě pozdějšímu šampionovi Carlosovi Alcarazovi.
V úvodních sedmi měsících aktuální sezony sehrál jen jeden souboj se zástupci TOP 10 žebříčku, ovšem v rámci probíhající US Open Series už tři. To jen potvrzuje vzestup jeho formy a větší počet postupů do závěrečných kol. V posledních týdnech přehrál Rubljova a Huberta Hurkacze, prohrál jen se světovou jedničkou Jannikem Sinnerem ve finále na Masters v Cincinnati.
Tiafoe – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Cincinnati, Houston (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Cincinnati (finále)
Bilance: 28:20
Bilance z posledních 10 zápasů: 9:1
Bilance na venkovních betonech: 19:10
Bilance proti hráčům TOP 10: 2:2 (kariérní 11:35)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:0 (kariérní 1:2)
Grandslamy: Australian Open (2. kolo), French Open (2. kolo), Wimbledon (3. kolo)
Tiafoe – US Open
Kariérní bilance: 21:9
Nejlepší výsledek: semifinále (2022)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Bilance ve čtvrtfinále: 1:1
Generálka: Atlanta (čtvrtfinále), Washington (semifinále), Montreal (1. kolo), Cincinnati (finále)
Cesta turnajem: Kovacevic (6:4, 6:3, 4:6, 7:5), Ševčenko (6:4, 6:1, 1:0 skreč), (13) Shelton (4:6, 7:5, 6:7, 6:4, 6:3), (28) Popyrin (6:4, 7:6, 2:6, 6:3)
Grigor Dimitrov je naopak ve druhém týdnu US Open poprvé po pěti letech a v osmifinále prohospodařil luxusní náskok dvou setů proti Andrejovi Rubljovovi. V utkání, které nakonec musela rozklíčovat pátá rozhodující sada, využil slabší psychické odolnosti ruského tenisty. Důležitým momentem byl jeho obrat ve druhém dějství ze stavu 3:5. Postup nakonec urval po setech 6:3, 7:6, 1:6, 3:6, 6:3.
Třiatřicetiletý Bulhar ještě na začátku sezony 2018 zářil, ale pak přišlo několikaleté trápení, které dokázal zlomit až v průběhu loňského roku. V aktuální sezoně získal svůj první titul od Turnaje mistrů 2017, došel do čtvrtfinále French Open (porážka s aktuální světovou jedničkou Jannikem Sinnerem) a měl solidní vstup do osmifinálového duelu s Daniilem Medveděvem ve Wimbledonu, který však musel kvůli zranění v koncovce úvodního setu vzdát.
Na US Open si vede značně podprůměrně, jelikož při svém celkově 15. startu prošel do čtvrtfinále teprve podruhé (2019 a 2024). Na jediný předchozí čtvrtfinálový zápas ve Flushing Meadows určitě rád vzpomíná, protože v něm zaskočil v pětisetové bitvě Rogera Federera a dosáhl na své třetí kariérní a zároveň poslední semifinále na grandslamech. Celkově má ve čtvrtfinálové fázi majorů úspěšnost 3:4.
Dimitrov – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Brisbane (triumf); Miami, Marseille (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Brisbane (triumf); Miami (finále)
Bilance: 37:13
Bilance z posledních 10 zápasů: 7:3
Bilance na venkovních betonech: 19:5
Bilance proti hráčům TOP 20: 7:7 (kariérní 82:124)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:1 (kariérní 3:4)
Grandslamy: Australian Open (3. kolo), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (osmifinále)
Dimitrov – US Open
Kariérní bilance: 21:13
Nejlepší výsledek: semifinále (2019)
Loňský výsledek: 3. kolo
Bilance ve čtvrtfinále: 1:0
Generálka: Montreal (osmifinále), Cincinnati (2. kolo)
Cesta turnajem: Jacquet (6:3, 6:4, 6:2), Hijikata (6:1, 6:1, 7:6), Griekspoor (6:3, 6:3, 6:1), (6) Rubljov (6:3, 7:6, 1:6, 3:6, 6:3)
Vzájemná bilance: Dimitrov vede 3:1, na grandslamech je srovnáno 1:1. Bulhar je obecně spolehlivějším a stabilnějším hráčem než Tiafoe, který je po většinu kariéry spíše nepředvídatelný. Zároveň je ale potřeba zmínit, že právě na největších domácích akcích je Američan nejvíce nebezpečný a momentálně hraje ve výborné formě a srší sebevědomím. Dimitrov se navíc vrací po zranění a příprava na poslední major sezony se mu vůbec nepovedla.
Úterní program
ARTHUR ASHE STADIUM (od 18:00 SELČ)
1. Badosaová (26-Šp.) - Navarrová (13-USA)
2. Zverev (4-Něm.) - Fritz (12-USA) / nejdříve v 19:00 SELČ
3. Sabalenková (2-) - Qinwen Zheng (7-Čína) / nejdříve ve středu v 01:00 SELČ
4. Tiafoe (20-USA) - Dimitrov (9-Bulh.)
LOUIS ARMSTRONG STADIUM (od 17:00 SELČ)
1. Melicharová-Martinezová/Perezová (5-USA/Austr.) - Mladenovicová/S. Zhang (Fr./Čína)
2. Siniaková/Townsendová (3-ČR/USA) - Schuursová/Stefaniová (8-Niz./Braz.)
Kompletní program | Přehled ženského turnaje | Přehled mužského turnaje
Komentáře
A wtf MTB na GS do 7??? Americký progresivismus
Jen Wimbl má do 10 nebo jak?
šlo to rychle, měl jsem za to, že Zvíře 2:1 vede.
vedle jsem na tebe upozornil, takže opakování matka moudrosti
========
Maisterstich patří mezi skupinu hulvátů, která tady provokuje a uráží
v poslední době má taktiku využívat situaci a vtělovat se do role karatele ostatních smile
příklad za všechny
(o Siniakové)
Maisterstich 03.08.2024 22:33
Jestli mu ho za to zlato aspoň nepřeblafla, tak by se nad sebou měla zamyslet.
NereknuHele 03.08.2024 20:11
P*caj spolu zas?
Maisterstich 03.08.2024 22:34
včera dvakrát a dneska jen jednou, má krámy.
https://www.youtube.com/watch?v=3yASsUv5buY
a když s koučem analyzuje vlastní zápasy, tak ho prý žádá, aby snížil hlasitost
neskutečné
a my to musíme trpět
V příštím kole je čeká unikátní pár Mladenovic/Zhang které se jako singlistky proslavily rekordními sériemi proher ale jako deblový pár jsou opravdu dobré. Bude to určitě zajímavá podívaná ...
zítra 15:30h v Berouně na náměstí
(pokud Tittelbach nekecal, doporučuji ověřit v Tipsportu)
slavné hlášky
"To byla první šance našeho týmu, dnes už druhá Lokvence."
"Je tu ideální fotbalové počasí, 19 stupňů, i když hodně fouká a je silný vítr."
"Lokvenc dal dva góly v Makedonii, jeden Finsku a teď Andoře, takže tři zápasy, tři góly."
"Tam jste viděli krásnou střelu Davida Výborného, ke které se nedostal."
"Toto je Pavel Besta, kterému se stalo zvláštní zranění, když šlápl na zahradě na hrábě. Úplně stejné zranění se stalo před lety René Bolfovi, když přenášel kočárek a udělal si výron."
"Lima dneska hraje svůj jubilejní 42. zápas"
https://www.youtube.com/watch?v=vcOqV65R4UI
Poulíček
Během hokejového duelu Čechů s Rakušany
"A góóól! 2:0, 3:0, tedy 4:0!"
Postřeh z fotbalového utkání Sparty
"Akce Sparty jsou efektivnější, byť bez gólového efektu."
Počty během hokejového zápasu
"No a jaká doba dělila oba góly? Na hodinách je 3:28, rozdíl si spočítejte sami."
Na hokejovém MS 1999
"Budeme hrát přesilovku, Čechmánek už spěchá na trestnou lavici."
Asi největší trapas přitom přišel hned při prvním televizním přenosu z fotbalové ligy, který nově vzniklá televize Nova v roce 1994 vysílala. Nova tehdy ještě neměla přenosový vůz, tak si ho půjčila. Nebyl kvalitní a došlo k poruše. Obraz šel, ale ztratil se zvuk. Václav Svoboda, který byl v Brně, komentoval "do zdi".
V pražském studiu tak nastala panika a ke komentování poslali Poulíčka s Tittelbachem. Když hned v první minutě hostující sparťan Siegl vstřelil gól, diváci u televize místo toho slyšeli: "A Brno vede, to je překvapivý začátek!" Poulíčka totiž zmátlo, že Sparta hrála netradičně v bílých dresech, Brno mělo červené.
Ještě chvíli komentovalo duo zápas "obráceně" než ve čtvrté minutě Tittelbach prohlásil: "Myslím, že to vypadá, že to byla Sparta, která dala gól." Trapas už byl ale na světě.
=========
a ještě jednou Tittelbach
"Je to zakázané, nedovolené, přes všechny čáry, icing, a puk jde zpátky před Hniličku."
to byla bojovnice Navarro v plné své kráse
Po jasném prvním setu pro Navarro přidala Badosa na agresivitě, padaly jí lajny, ale pak si opět slovo vzala Navarro, která uskutečnila učebnicový comeback ze stavu 1:5 a zavřela zápas šesti vyhranými gemy v řadě.
Badosa poslední gem dohrávala se slzami na krajíčku.
Navarro v domovském New Yorku působí jako neprostupná zeď, která přivádí soupeřky do zoufalosti, a ty pak pod tlakem sekají jednu UE za druhou (dnes Badosa 35).
Jsem rád, že se mi vyplnilo předturnajové zvolání, že "Navarro by SF se Sabalenkou určitě slušelo".
I dnes obrovská radost, šťastná třináctka pokračuje dál.
Let's go
Emma
let's go
(ještě bonus pro Vlka)
Schuurs lesva jak vysita
Ale to v tv bezelo kolem 22hodiny, nevim proc to ted dali az tak pozde
Blik v hlave, nebo nevim
aby si nemyslel, ze to bylo schvalne... :-))
A ten Tsitsipas tomu moc nepomaha....
Ale nevadi... Sice s paddym to bude jeste chvilu k nevydrzeni, ale tipuji ze Emma v SF skoci... jen nevime s kym jeste...
Ale mel jsem vlci vizi s nazvem PALERMO, ze Qinwen prelsti vsechny vcetne Karoliny ve finale, no a v tom muzskem to bude po italsku take, ovsem s Frantou, ktery to prekvapive urve v tom nejhlasitejsim a silenem finale...
5/82 = 6 %
AO 2004 2015 2018
FO 2013
W -
USO 2013
kdy naposledy hrály ve W se mi už nechtělo dohledávat
co se čekalo před USO?
že to bude 1 & 2 - statisticky odvážný tip
lidé jsou nepoučitelní, třeba jim to letos konečně vyjde
#poleproti
Soupeřky mají SinTown sice těžké ale hratelné. Zejména Schuurs se mi zdá už delší čas za zenitem. Katka bude ale muset zahrát podstatně lépe něž v osmifinále ve kterém se víc rozčilovala než hrála. Podruhé za sebou by jí to nemuselo projít ...
Hlavním zápasem dne bude první titulový zápas turnaje, a to souboj dvou newyorských rodaček o titul z otevřeného mistrovství New Yorku aka New York City Open (NYCO).
Předpokládám, že Navarro pozitivně zužitkuje svou první zkušenost z QF ve Wimbledonu, a poradí si dnes s Badosou, která ještě nenarazila na papírově silnou soupeřku.
Navarro vletěla do letošní sezóny jako vítr a zlepšuje se každým měsícem. Nyní je již v top 10 a míří na TM. V důležitých momentech dokáže přidat na agresivitě, čímž soupeřky dostává pod tlak. Na poměry WTA má silnou hlavu, která jí pomáhá v nepříznivých situacích zvrátit stav utkání. Není tedy divu, že na TP se již proslavila jako "bojovnice Navarro".
Pojďme se ještě podívat, co o ní včera řekla jedna soupeřka z top 10, jmenovitě Pegula.
"Emma hraje opravdu dobrý tenis a stále se zlepšuje...Cítím, že bude hrozbou pro ostatní hráčky a uchazečkou o GS titul. Uvidíme, jak se jí bude dařit v budoucnu, ale nebudu překvapena, že uvidíme, co jsem naznačila...Aktuálně je jednou z nejlepších hráček."
Jak by řekla babička Boženy Němcové
"Pegula? Moudrá to žena."
Dimitrov místo Fritze
Oba tam mit nemuzes
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele