Djokovič odstartoval vítězně i 20. French Open. Postupuje také dvojnásobný finalista Ruud
Djokovič – Herbert 6:4, 7:6, 6:4
Novak Djokovič letos přijel na French Open bez jediného titulu, či postupu do finále. Naposledy se Srb představil na turnaji v Ženevě, kde netradičně startoval týden před zahájením pařížského grandslamu. Na švýcarské generálce skončil v semifinále na Tomáši Macháčovi, kterému podlehl ve třech setech.
Majitel 24 grandslamových trofejí ale přesně ví, jak hrát na turnajích velké čtyřky a v zápasech na tři vítězné sety dokáže předvést svůj nejlepší tenis.
Obhájce titulu začal v prvním kole výhrou nad domácí divokou kartou Pierrem-Huguesem Herbertem, se kterým sehrál i druhý vzájemný zápas v Paříži. Ten předchozí v roce 2013 na halovém Masters vyhrál ve dvou setech. A na antukovém grandslamu s francouzským protivníkem opět neztratil ani sadu. Tentokrát se však na kurtu Philippea Chatriera pořádně zapotil.
Djokovič získal podání Francouze hned ve třetím gamu a náskok brejku si až do konce setu pohlídal. Druhý set nabídl více než hodinové drama, které vyvrcholilo tie-breakem. Zkrácenou hru získal Srb poměrem 7:3 a dostal se do vedení 2:0.
Ve třetí sadě si oba tenisté bez problémů drželi podání až do desátého gamu. Když se Djokovič ocitl dva míčky od výhry ošklivě upadl při dobíhání kraťasu k síti, ale poté co se očistil od antuky ihned v utkání pokračoval. Po dvou a půl hodinách boje se dostal k prvnímu mečbolu, který po sedmé dvojchybě soupeře využil.
Djokovič tak i při svém 20. startu na Roland Garros zvládl úvodní zápas. O postup do třetího kola se utká se Španělem Robertem Carballésem.
Meligeni Alves – Ruud 3:6, 4:6, 3:6
Casper Ruud se rozhodl dát přednost soutěžním zápasům před tréninkem a poslední týden před pařížským grandslamem odehrál turnaj v Ženevě. Ve všech čtyřech zápasech zvládl roli favorita a dokráčel si pro 12. titul. Letos slavil na antuce už podruhé, když v dubnu získal svůj největší titul na turnaji ATP 500 v Barceloně. Finalista posledních dvou ročníků tak ukázal, že i tento rok platí za jednoho z favoritů French Open.
Nor, který zažívá svůj nejlepší vstup do sezony, zvládl první kolo i při sedmém startu v hlavní soutěži turnaje. V zápase, který se kvůli deštivému počasí konal pod zataženou střechou kurtu Philippea Chatriera, přehrál Brazilce Felipe Meligeniho, jenž letos poprvé prošel v Paříži kvalifikací.
Ruud byl v prvních dvou sadách suverénní na podání, při kterém ztratil pouze 10 bodů. Od stavu 3:3 získal pět her v řadě a dva brejky mu stačily k vedení 2:0 na sety. Podobný průběh mělo i třetí dějtsví, ve kterém sedmý hráč světa získal dvakrát servis soupeře a po hodině a 55 minutách hry zápas ukončil.
"Myslím, že to pro mě byla dobrá antuková sezona. Madrid a Řím mohly dopadnout o něco lépe, nebylo to to, v co jsem doufal. Ale ostatní turnaje byly dobré. Pro mě a pro všechny hráče je French Open každý rok jeden z největších turnajů. Jeden z mých vrcholů sezony, na který se vždy těším. Poslední dva roky mi tady v Paříži daly mnoho. Doufám, že letos budu mít další dobrý rok," vyjádřil se Ruud v pozápasovém rozhovoru.
Rune – Evans 6:4, 6:4, 6:4
Holger Rune si při svých prvních dvou startech na French Open pokaždé zahrál čtvrtfinále. V obou případech prohrál s pozdějším finalistou Casperem Ruudem ve čtyřech setech. Letos začal třináctý nasazený výhrou nad Danielem Evansem. Zkušeného Brita v prvním vzájemném duelu přehrál 6:4, 6:4, 6:4. Ve druhém kole čeká bývalou světovou čtyřku Ital Flavio Cobolli.
Dán neprožívá zrovna povedenou sezonu, čemuž nasvědčuje jeho vypadnutí z TOP 10 i to, že už více než rok čeká na zisk titulu. Nejlepší výsledek dosáhl na lednovém turnaji v Brisbane, kde prohrál až ve finále. Na antuce si zahrál pouze jedno semifinále v Mnichově, kde utrpěl debakl s Janem Lennardem Struffem a neobhájil loňský triumf. Přípravné turnaje Masters 1000 v Madridu a v Římě opouštěl s bilancí jedné výhry a jedné prohry.
Výsledky dvouhry mužů na French Open
Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.
Komentáře
to byly časy
Ale je to taková klasická podívaná, jako celý tento rok, kdy si při sledování Novaka říkám:
,, Proč tam není?" ,, Proč tak pasivně? " ,, Hraj to rychlejc"...
Jaký byl zápas? Jak to vypadalo? Neviděl jsem. Hrál Nole na své tradiční poměry jako nejlepší hráč historie nebo na své horší poměry jako 5. nejlepší hráč historie?
Ale bude to těžký, Zverev vypadá parádně, silnej jako skutečný býk. Sinner a Carl těžko říct po zranění.
1/ cílem bylo vyhrát každý GS, což se povedlo v 2016. Následoval výkonnostní úpadek, propuštění Vajdy a částečný odklon k alternativním aktivitám. Byly tam i úvahy o konci kariéry.
2/ nově stanoveným cílem byla meta nejvíce GS titulů a také nejvíce týdnů no.1. To se povedlo vloni. Následoval výkonnostní úpadek a propuštění Gorana a části jeho týmu. Myslím si, že žádná další meta, která by Nolemu v 37 letech stála za veškerou tu dřinu, se tady už nenabízí..
Inak keď som dnes surfoval na nete našiel som identickú stránku starého tenisportalu..design stránky čistá dvojička..sranda.. trošku spomienky.
Toto chlapčenské naťahovanie sa nemá chybu. V týchto hraniciach sa mi to veľmi páči....
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele