Český tenis se bouří proti trestu Vondroušové. V žádném případě si to nezaslouží, říká Kotrba
"Jsme přesvědčeni, že Markéta Vondroušová není dopingová hříšnice, která by si ve své kariéře pomáhala nedovolenými podpůrnými prostředky. Došlo k nesrovnalostem při antidopingové kontrole, ale důvody odmítnutí nečekané večerní návštěvy vysvětlila," píše ve svém prohlášení předseda ČTS Jakub Kotrba.
"Pokud porušila pravidla a řády, měla by být adekvátně potrestána, to jistě. Ale určitě ne takto exemplárně a drakonicky. Dostala trest, který prakticky znamená konec tenisové kariéry. Trest, který si nezaslouží a který jí nepřísluší. Nedopovala, v jejím těle nebyly zakázané látky, jen odmítla ze strachu kontrolu. Kdyby nevyšla na chodbu bytu, nic by se nestalo, neměla večer povinnost otevírat dveře…," dodal Kotrba.
"Proto jsme se postavili za Markétu před několika týdny a budeme za ní stát i nyní. Jsme připraveni ji aktivně pomoci při její obhajobě a snaze snížit nejtvrdší možný trest, který znamená pro Markétu konec s tenisem. Je to trest, který si v žádném případě nezaslouží," zakončil své prohlášení předseda ČTS.
Se svým pohledem se připojil i bývalý fedcupový kapitán Petr Pála. "Markétu znám celou kariéru a stoprocentně věřím, že odmítnutím kontroly nechtěla cokoli skrývat. Jsem připraven se za ni postavit, kdykoli bude třeba," řekl dnešní místopředseda ČTS.
Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.

Komentáře
Kotrba by se měl podívat do pravidel, dostala standardní trest u tohoto provinění, žádná šikana není, stejný trest před pár lety dostal Ivanov a nikdo vč. tenistů ho nehájil
nejdůležitější jsou slova Vondroušové hned po incidentu, kdy si stěžovala fans, a odmítla z důvodu toho, že to bylo mimo časové okno, kritizovala i komisařku, která údajně nedodržela pravidla (později už z komisařky byla cizí osoba)
Every day we are required to be home for one specific hour for doping control. I respect that rule every single day. Tonight, however, a tester arrived at 8.15pm and told me that my declared time doesn't matter and that I must be tested right now. When I pointed out that it's outside my testing window smile smile smile and a serious intrusion into my privacy, I was told: "This is the life of a professional athlete."
...
Rules should apply to everyone. Even to those enforcing them.
vlastní fotka Vondroušové je ten nejlepší argument
https://www.reddit.com/r/tennis/comments/1ucn8xk/vondrousovas_instagram_story_on_the_day_of_the/
Kotrba samozřejmě neviděl fotku, takže mluví o chodbě, ale bylo to před domem s pěkným detailem dlažebních kostek
Ale to ne a ted se každý strašně diví
Typické čecháčství. Udělat pruser, chovat se jak jelito a pak se cítit být vlastně oběti
A ta výpoveď ty Gertrudy někde byla zveřejněna? A ví se, kdo to je? Nebo tam totožnost tajná, aby někdo nezapálil auto?
štíty hor, co nejdou překlenout.
Krásnější svět vůbec nehledám
to řeknu vám tam u nebeských bran.
Kdyby tedy dělala přípravu na sezonu programově pod vlivem bůh ví čeho, nebylo by to pak evidentně detekovatelné i o 3 dny později?
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele