Český tenis se bouří proti trestu Vondroušové. V žádném případě si to nezaslouží, říká Kotrba

DNES, 11:15
Rozhovory 19
Zástupci Českého tenisového svazu zareagovali na verdikt Mezinárodní agentury pro bezúhonnost tenisu (ITIA) a jsou překvapeni a zaskočeni brutalitou trestu pro Markétu Vondroušovou. Ta dostala distanc na čtyři roky za to, že odmítla z osobních obav antidopingovou kontrolu mimo nahlášený kontrolní čas.
Profily hráčů
Předseda ČTS Jakub Kotrba reaguje na trest pro Markétu Vondroušovou (@ ČTK / Lebeda Pavel)

"Jsme přesvědčeni, že Markéta Vondroušová není dopingová hříšnice, která by si ve své kariéře pomáhala nedovolenými podpůrnými prostředky. Došlo k nesrovnalostem při antidopingové kontrole, ale důvody odmítnutí nečekané večerní návštěvy vysvětlila," píše ve svém prohlášení předseda ČTS Jakub Kotrba.

"Pokud porušila pravidla a řády, měla by být adekvátně potrestána, to jistě. Ale určitě ne takto exemplárně a drakonicky. Dostala trest, který prakticky znamená konec tenisové kariéry. Trest, který si nezaslouží a který jí nepřísluší. Nedopovala, v jejím těle nebyly zakázané látky, jen odmítla ze strachu kontrolu. Kdyby nevyšla na chodbu bytu, nic by se nestalo, neměla večer povinnost otevírat dveře…," dodal Kotrba.

"Proto jsme se postavili za Markétu před několika týdny a budeme za ní stát i nyní. Jsme připraveni ji aktivně pomoci při její obhajobě a snaze snížit nejtvrdší možný trest, který znamená pro Markétu konec s tenisem. Je to trest, který si v žádném případě nezaslouží," zakončil své prohlášení předseda ČTS.

Se svým pohledem se připojil i bývalý fedcupový kapitán Petr Pála. "Markétu znám celou kariéru a stoprocentně věřím, že odmítnutím kontroly nechtěla cokoli skrývat. Jsem připraven se za ni postavit, kdykoli bude třeba," řekl dnešní místopředseda ČTS.

Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.

Livesport / Tomáš Rambousek, TenisPortal.cz

Komentáře

19
Přidat komentář
paddy
každý slepě věří slovům Vondroušové, ale ta obhajoba vznikla až nějakou dobu po kontrole
Kotrba by se měl podívat do pravidel, dostala standardní trest u tohoto provinění, žádná šikana není, stejný trest před pár lety dostal Ivanov a nikdo vč. tenistů ho nehájil

nejdůležitější jsou slova Vondroušové hned po incidentu, kdy si stěžovala fans, a odmítla z důvodu toho, že to bylo mimo časové okno, kritizovala i komisařku, která údajně nedodržela pravidla (později už z komisařky byla cizí osoba)

Every day we are required to be home for one specific hour for doping control. I respect that rule every single day. Tonight, however, a tester arrived at 8.15pm and told me that my declared time doesn't matter and that I must be tested right now. When I pointed out that it's outside my testing window smile smile smile and a serious intrusion into my privacy, I was told: "This is the life of a professional athlete."
...
Rules should apply to everyone. Even to those enforcing them.

vlastní fotka Vondroušové je ten nejlepší argument
https://www.reddit.com/r/tennis/comments/1ucn8xk/vondrousovas_instagram_story_on_the_day_of_the/

Kotrba samozřejmě neviděl fotku, takže mluví o chodbě, ale bylo to před domem s pěkným detailem dlažebních kostek smile
Reagovat
Nata1
Jak bylo řečeno už při první zmínce o údajném strachu a panice - každej slušnej právník ITIA to smete ze stolu a ještě udělá z Markéty lhářku. Což se evidentně stalo. Dávat věci na internet a myslet si, že když to smažu, tak to neexistuje... to je hrozně naivní.
Reagovat
Frick
Si taky člověk řiká, zda tam nebylo i nějaký ego. Prostě že poslat komisaře do pryč se jim nelíbilo ještě víc, než kdyby na férovku vyše pozitivní test plnej steroidů.
Reagovat
vojta912
Když Makyna nemá mozkovou kapacitu, měl ji mít aspoň někdo v jejím týmu a říct. Makyno vypni Instáč, máme top sportovního právníka od Sinnera a Igy, dovolit si ho můžeme, jen prosim buď zticha a řiď se tim co ti řekne.

Ale to ne a ted se každý strašně diví
Typické čecháčství. Udělat pruser, chovat se jak jelito a pak se cítit být vlastně oběti
Reagovat
Frick
A ví se tedy aspoň přesně, k čemu tam ten večer došlo a kam ta komunikace s Gertrudou došla? To odmítnutí kontroly podepsala jako na místě ve dveřích? Čimž ale logicky musela uznat legitimitu tý komisařky? Nebo spolu mluvily jen přes domovní telefon či co? A ten podpis byl až ex-post?

A ta výpoveď ty Gertrudy někde byla zveřejněna? A ví se, kdo to je? Nebo tam totožnost tajná, aby někdo nezapálil auto?
Reagovat
falcon_heavy
Markéta podepsala protokol o odmítnutí poskytnutí vzorku, čímž zároveň souhlasila s tím, že kontrola ze strany komisařky proběhla v pořádku. To je všechno, co potřebuješ vědět.
Reagovat
Nata1
Ano, podepsala to ve dveřích, ještě si ji vyfotila a hodila na Instagram. Pak ji asi někdo seřval, co blbne, tak to smazala. Ale to už bylo pozdě a byl dostupný přímý důkaz, že veškerá následující obhajoba (panika, strach) byla lež a snaha zahrát to do autu.
Reagovat
LiJ
To se divím, že nedostala doživotí.
Reagovat
falcon_heavy
To ani nemohla.
Reagovat
farr
Já se divím že rovnou nedostala oprátku. Tohle je čistě účelová poprava tenistky co udělala ano velmi hloupou chybu. Naprosto z toho čiší jak si ji vychutnali. Invizice v praxi 21. století. Potlesk
Reagovat
lars
A proc ta fotka ma anglicky a ne cesky komentar??
Reagovat
Frick
Otázka, no. Co se jí honilo hlavou. Ale to už opravdu působí tak, že si fakt třeba zkusila dát nějakou rekreační dobortu a chtěla to zakrejt.
Reagovat
falcon_heavy
Pane Kotrbo, jestli znáte jiný způsob, jak zamezit tomu, aby se odmítnutí poskytnutí vzorku vyplácelo, než tvrdé tresty, sem s ním. V opačném případě nemáte právo výši trestu kritizovat.
Reagovat
lars
A jak se Maky vyplatilo odmitnuti poskytnuti vzorku ?
Reagovat
falcon_heavy
Právě že nevyplatilo. O tom ten trest je.
Reagovat
Georgino
Jj. Je to tak. Věcně vzato zcela prostý oříběh s jediným možným koncem. Markéty mi líto, měl jsem rád její tenis.. Zavinila si to sama.
Reagovat
PTP
Měl jsem rád stín stromů, říční proud,
štíty hor, co nejdou překlenout.
Krásnější svět vůbec nehledám
to řeknu vám tam u nebeských bran.
Reagovat
Frick
Tak nebylo to taky odmítnutí vzorku hodinu po finále ve Wimbledonu, kde by se dalo čekat, že si tedy teoreticky vzala nějaké anabolikum s brzkým rozpadem.

Kdyby tedy dělala přípravu na sezonu programově pod vlivem bůh ví čeho, nebylo by to pak evidentně detekovatelné i o 3 dny později?
Reagovat
falcon_heavy
Ne nutně. Navíc to je naprosto nepodstatné.
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist