Bizár v Miami. Medveděv po kurtu pajdal jako zombie, Popyrina dorazil i s křečí v noze
Daniil Medveděv do Miami dorazil coby čerstvý šampion z Marseille a při absenci největších hvězd plní roli nasazené jedničky.
25letý Rus hraje poprvé od posunu na 2. místo světového žebříčku a úvodní zápas v pátek suverénně zvládl, když si poradil 6-2 6-2 se zkušeným Yen-Hsun Luem z Tchaj-wanu.
Dlouho pod kontrolou měl i nedělní zápas třetího kola proti Alexeji Popyrinovi. Vedl 7-6 a 5-2, do té doby nečelil brejkbolu. Jenže když v devátém gamu podával na ukončení zápasu, o servis čistou hrou přišel.
Navíc vzápětí za stavu 7-6, 5-4 a 40-0 nevyužil tři mečboly v řadě, v tie-breaku sadu ztratil a po dvou hodinách boje ho čekal ještě rozhodující set.
V něm se Medveděv dostal do brejku na 4-3, ale zároveň se mu do pravé nohy zakousla křeč. A protože na pomoc s křečí by si tenisté neměli žádat pomoc fyzioterapeuta, začal pro něj boj s vlastním tělem.
Medveděv po kurtu kulhal, na pravou nohu nemohl naplno došlápnout. Při výměně stran si ani nesedal, jen chodil po kurtu a pil minerály. Ve hře vsadil na jedinou kartu - servis a agresivní hru na riziko.
Ale přestože se sotva pohyboval, dva potřebné gamy získal a po 2 hodinách a 39 minutách boje zvítězil 7-6 6-7 6-4. O čtyři roky mladšího Australana porazil i ve třetím vzájemném střetnutí.
"Je to asi nejsladší výhra v kariéře. Po vyhraném grandslamovém finále ve třech setech bych se určitě necítil tak, jako dneska po mečbolu. Takový zápas nezapomenu. Ještěže mě na konci zachránil servis," řekl Medveděv. "Na konci už mi nohy fakt nesloužily. Bál jsem se spadnout, protože už bych se nezvedl," dodal.
"Na konci už nemohl chodit, to jsem viděl, ale bombardoval mě servisy," řekl jednadvacetiletý Popyrin.
Postupem do osmifinále Medveděv vyrovnal své maximum na Miami Open z roku 2019. O jeho překonání se utká s Američanem Francesem Tiafoem (h2h 3-1), který v Miami už potřetí v řadě otočil nepříznivý vývoj. Se Srbem Dušanem Lajovičem zvítězil 1-6 7-5 6-3, přestože ve druhém setu za stavu 4-4 a 15-40 čelil dvěma brejkbolům.
Jannik Sinner letos i podruhé vyhrál třísetovou bitvu s Karenem Chačanovem. Minulý měsíc Rusa zdolal cestou za titulem na Great Ocean Road Open v Melbourne a nyní v Miami zvítězil po bezmála třech hodinách boje 4-6 7-6 6-4. O postup do prvního čtvrtfinále na turnaji Masters 1000 se devatenáctiletý Ital utká s Finem Emilem Ruusuvuorim.
Američan John Isner zdolal stejně jako předloni v semifinále 7-6 7-6 Kanaďana Félixe Augera-Aliassimea a poprvé v sezoně vyhrál dva zápasy po sobě. V osmifinále šampion z roku 2018 narazí na Španěla Roberta Bautistu (h2h 3-1).
• Dvouhra - 3. kolo • |
Medveděv (1-Rus.) - Popyrin (Austr.) 7-6 6-7 6-4 |
Bautista (7-Šp.) - Struff (31-Něm.) 4-6 6-3 6-2 |
Isner (18-USA) - Auger-Aliassime (11-Kan.) 7-6(5) 7-6(5) |
Sinner (21-It.) - Chačanov (14-Rus.) 4-6 7-6(2) 6-4 |
Tiafoe (USA) - Lajovič (16-Srb.) 1-6 7-5 6-3 |
Fritz (22-USA) - Norrie (Brit.) 6-4 3-6 6-1 |
Bublik (32-Kaz.) - Duckworth (Austr.) 6-4 6-4 |
Ruusuvuori (Fin.) - Ymer (Švéd.) 4-6 6-1 7-5 |
Komentáře
v tejto suvislosti ma napadlo, ako mohla vyzerat trebars kariera Tomasa Berdycha, Tsongu, delPotra a mnohych dalsich narodit sa o par rockov neskor, Tomas nebol urcite horsi hrac ako Zverev, ani ti ostatni . len mali smolu, ze boli prave na svojom vrchole ti traja plus Murray
Tsitsipas, Medvedev a Zverev navyše toho odohrali podstatne menej, takže nám chýbajú dáta z dlhodobejšieho úseku ich kariér.
Berdych, Tsonga, Ferrer to samozrejme mali ťažké, keďze to sú rovesníci BIG2 a tí im prakticky nedali nič zadarmo. Berdych a Tsonga však majú komplet GS skalpy Nadala, Federera a Djokovica, čo naznačuje ich potenciál. Zo súčasnej generácie sa niečim podobným môže pochváliť sčasti Tsitsipas, ktorému chýba na skompletovanie už len skalp Djokovica.
Každopádne Feru do tejto skupiny !"nešťastníkov" bezosporu patrí, osobne ho považujem za najlepšieho hráča bez Grandslamového titulu, hoci je často podceňovaný skrz zlé H2H čísla s legendami.
Ale áno, na prvý pohľad to vyzerá, že má lepšie výsledky, tri finále sú holt tri finále. Osobne tam ale vidím práve to, že okolnosti hrali fakt v Marinov prospech, na rozdiel od Berdycha, ktorý sa v dobrej forme stretol viackrát s Nadalom, či Djokovicom, kým Marin v dobrej forme sa prekľučkoval do finále.
Cilic a Berdych majú v mojich príspevkoch ten symbolický 1% podiel. Samozrejme v súčte.
To ano, USO2014 tam sa to Cilicovi zišlo.
Na druhú stranu Berdych Federera na USO porazil tiez, avsak casto sa mu stalo, ze v dalsom kole narazil na Nadala alebo Djokovica, v tomto tie okolnosti fakt Cilicovi pomohli. Vo finále bol Nishikori.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwi3vZO3xNXvAhXulIsKHWVHAeQQFjAAegQICxAD&url=https%3A%2F%2Fwww.csfd.cz%2Ffilm%2F268090-zivi-mrtvi%2Fprehled%2F&usg=AOvVaw1lP7gVGOGWGc9oxgw82jt4
...ale ta titulka mne opravdu dostala. Nedalo se nesmat, ikdyz je to s takovym tim pocitem, ze nevis jestli je to spravne se tomu smat nebo ne a sam sobe se clovek omlouva a tim padem se smeje jeste vic...
Tenhle titulek bude jen tezke prekonat.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele