Alcaraz obhájil titul v Indian Wells, ve finále opět vyzrál na Medveděva
Medveděv – Alcaraz 6:7, 1:6
Carlos Alcaraz dorazil do Indian Wells dva týdny po zranění kotníku v Riu de Janeiro. Po úvodní ztrátě setu s Italem Matteem Arnaldim se rozjel a potvrzuje, že se mu v Kalifornii daří. Zdejší bilanci upravil na 16:1. V repríze loňského finále opět neztratil set s Daniilem Medveděvem, s kterým prohrál zatím pouze na grandslamech a vzájemnou bilanci zvýšil na 4:2. Stejně jako minulý rok se historicky nejmladší světové jedničce povedlo v Kalifornii porazit Sinnera a hned poté i ruského tenistu.
Medveděv získal hned první game na příjmu a po využití druhého brejkbolu vedl 2:0. V následující dlouhé hře odvrátil tři šance mladého Španěla a zvýšil svůj náskok. Alcaraz se dopustil více nevynucených chyb a vypadal méně klidný než obvykle. Snažil se Rusa tlačit hned z returnu, což se mu v pátém gamu vyplatilo, po vítězném prohozu získal poprvé Medveděvův servis a následně ziskem třetí hry v řadě srovnal. Po zbytek setu si oba hráči drželi svá podání a dějství musela rozhodnout zkrácená hra. V té se ujal vedení 5:2 Alcaraz, na příjmu využil hned první setbol po chybě Medveděva z forhendu a po 70 minutách utkání získal tie-break poměrem 7:5.
Vyhraný set dodal mladému Španělovi více jistoty a ve druhém dějství sebral soupeři podáni hned v úvodu a i díky skvělým vítězným úderům se dostal do vedení. Alcaraz přestal dělat nevynucené chyby a držel si svůj náskok tří her. Za stavu 4:1 opět zaútočil na podání Medveděva a v následující hře utkání dopodával.
„Vyhrát tenhle turnaj znovu pro mě znamená opravdu hodně. Měl jsem ze začatku starosti o svůj kotník a necítil jsem se dobře. Ale od prvního kola jsem se zlepšoval a cítil jsem se lépe. Vyhrát turnaj Masters mi dodává další motivaci pro následující turnaj v Miami,“ zmínil Alcaraz ihned po konci zápasu.
Jako obhájce titulu startoval Alcaraz poosmé a potřetí v kariéře se mu povedlo zopakovat triumf z předchozí sezóny. Poprvé to dokázal mimo domácí antuku. Na triumf dvojnásobný grandslamový šampion čekal osm měsíců od loňského Wimbledonu. Letos vypadl ve čtvrtfinále Australian Open, v semifinále v Buenos Aires a v Riu de Janeiro kvůli zranění už po dvou gamech vzdal. Posledním hráčem, kterému se povedlo v Indian Wells obhájit titul byl Roger Federer v roce 2018.
Teprve ve 20 letech si Alcaraz zahrál své už šesté finále na podnicích Masters, v této fázi prestižních tisícovek má parádní úspěšnost 5:1. Jediný nezdar zapsal ve svém předchozím finále napříč všemi úrovněmi loni v srpnu v Cincinnati, přestože mohl Novaka Djokoviče porazit ve dvou setech a měl k dispozici i mečbol. Celkově má ve finále bilanci 13:4.
„Chtěl bych pogratulovat Carlosovi, na tomhle kurtu se ti daří a ty i tvůj tým odvádíte dobrou práci, pokračujte v tom i nadále. Snad mě tu jednou necháš vyhrát,“ řekl s úsměvem po obdržení trofeje pro poraženého finalistu Medveděv. „Děkuji i svému týmu za zábavné dva týdny, děláme dobrou práci. Díky všem, kdo mě podporují, to vy jste důvod proč hraju,“ dodal.
Bývalý lídr žebříčku a aktuálně čtvrtý hráč pořadí Medveděv ale stále patří k nejlepším na tvrdých površích, zejména na těch na severoamerickém kontinentu. Ve finále prestižních tisícovek disponuje úspěšností 6:4.
Komentáře
více v diskuzi o valné hromadě ČTS
"Když hrajete proti hráčům, kteří jsou o patnáct let mladší, zkušenosti jsou vám k ničemu. Se zkušenostmi je to tak, že než je člověk získá, je už příliš starý na to, aby je využil," myslí si Connors.
"těch 36-37r je prostě bod, ve kterém se vše láme" Karel Lamač
na to tady upozorňuji již pořádně dlouho
ve 38r byl Federer víc než blízko (2x MB)
Nadal teoreticky (kdo jiný než on ve 38r na RG; 112-3) mohl letos na RG, ale kvůli zdraví skoro bez šance
u Djokoviče jsem viděl poslední šanci na AO (36r7m)
Oldest Grand Slam Champions
1 Rosewall 37r 1m 24d 1972 AO
2 Federer 36r 5m 7d 2018 AO
3 Rosewall 36r 4m 5d 1971 AO
4 Djokovic 36r 3m 6d 2023 UO
5 Djokovic 36r 0m 6d 2023 RG
6 Nadal 35r 11m 19d 2022 RG
7 Federer 35r 10m 26d 2017 W
8 Rosewall 35r 10m 0d 1970 UO
9 Djokovic 35r 7m 25d 2023 AO
10 Nadal 35r 7m 14d 2022 AO
pozn: pseudo-. předpona, která v cizích složených slovech znamená nepravý, klamný, lživý, falešný, tvářící se jako, vymyšlený.
pseudovýmysly jsou naopak ty vaše o ukradených titulech či GS titulech ve 40r
budoucnost neuznáš ani ty, ale patříš mezi hordu místních, kteří místo argumentů umějí jen urážet
dle tvé rétoriky by šašci byli ti, kdo tvrdili, že Djokovič vyhraje W23 a automatický titul na AO24?
- GS lze vyhrát ve 37r, nikdy jsem to nerozporoval, a podařilo se to Rosewallovi. Možná to někdo zvládne i ve 38r.
- já jen říkám, že u Djokoviče tomu nevěřím
- jaká máš fakta, že Djo vyhraje další GS? nepleteš si náhodou fakta a názor?
- opět se místo argumentů snižuješ k dehonestaci druhého
...a pak se rozčilujou, že si z nich děláme prdel.
nevím, jestli to tady zaznělo, ale Djokovič dojel na prokletí 2195 dní, to není náhoda
July 16, 2023, Carlos Alcaraz interrupts Djokovic's streak at Wimbledon after 2.195 days.
January 26, 2024, Jannik Sinner interrupts Djokovic's streak at the Australian Open after 2.195 days.
nejhorší pro něj je, že tam teď jsou 2 silní koně, zatímco ještě před nedávnem, tam skoro nebyl nikdo, takž tituly visely nízko, stačilo přijet
vyhrát je lehčí, když Alcaraz na AO23 nepřijel a na RG23 se sám ukřečoval
oba byli rudí jako draci, jejich ega jsou mohutná a prsty směřující k uchu po vítězném míči jsou výrazem ješitnosti
když Nardi nachytal Djokoviče, tak ten to neunesl, další důkaz jeho povahy
jak říká klasik: "36 není 37 až už vůbec ne 40"
Asi těžko ho Djokovič "fyzicky roznesl" po dvou hodinách zápasu. Ještě bych tohle tvrzení bral, kdyby se to stalo v pátém setu po úmorné mnohahodinové bitvě. Ale vždyť se odehrály dva sety. Jako přičítat Djokovičově zásluze i to, že soupeř dostal po dvou setech křeče, to už je vážně síla.
A jestli jeho trenérský tým není schopen pohlídat, aby na semifinále grandslamu řádně zregeneroval a odpočíval, tak na to už vůbec není co říct
https://www.youtube.com/watch?v=4nm6gsaVDMk
Velký respekt oběma!
Pokud ano, pak už Djokovič bude tušit, že proti dvěma mladým hřebcům bude hrát druhé housle. Ke GS titulu by navíc musel udělat věkový rekord (nepočítáme-li o 1 měsíc mladší věk vůči Laverovi na RG25). Tel Aviv se letos asi zase hrát nebude, takže Astana může být horké želízko. Někde to, k turistově radosti, dolepit musí.
Kájovi gratuluji, neviděl jsem ani loptičku.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele