2. den v Šanghaji: Šlágr druhého hracího dne obstarají Monfils s Tsitsipasem

7. 10. 2018, 23:00
Previews 4
V rámci druhého hracího dne letošního ročníku Masters v Šanghaji pokračují zápasy prvního kola. Za dnešní šlágr jsme zvolili souboj generací mezi Gaëlem Monfilsem z Francie a řeckým talentovaným mladíkem Stefanosem Tsitsipasem.
NÁŠ DNEŠNÍ VÝBĚR
• Šlágr dne •
Monfils (Fr.) - Tsitsipas (10-Řec.) | Center (8:30 SELČ)

Gaël Monfils (39.) - Stefanos Tsitsipas (15.) | Center (8:30 SELČ)
Dnešní námi zvolený šlágr nabídne souboj generací. Dvaatřicetiletý francouzský tenista Gaël Monfils vyzve o 12 let mladšího talentovaného Řeka Stefanose Tsitsipase. Bude se jednat o premiérové vzájemné měření sil.

Monfils po skreči ve druhém kole US Open a měsíční pauze vyhrál challenger na asijském kontinentu, ale na další vítězství stále čeká. V Chengdu překvapivě vypadl už v prvním kole s hráčem druhé stovky Harrisem a v Pekingu rovněž skončil na úvodním soupeři, v hlavním městě prohrál bitvu s Verdascem.

Tsitsipas se od senzačního finále na Masters v Torontu hodně trápil. Na dalších čtyřech turnajích vyhrál jediný zápas. Černou sérii prolomil až v Tokiu. V japonské hale porazil Daniela a de Minaura a nakonec skončil ve čtvrtfinále na raketě Nišikoriho.

Tsitsipas ani Monfils momentálně nehrají na maximum svých možností, proto by mohl být jejich premiérový souboj velmi zajímavý. Vítěz se tipuje těžko.

Tip: Tsitsipas ve třech setech

Gaël Monfils - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Dauhá (vítěz); Antalya,  Buenos Aires (semifinále)
Největší úspěchy na betonech: Dauhá (vítěz)
Bilance: 28-17
Bilance z posledních 10 zápasů: 6-4
Bilance na betonech: 8-5
Bilance proti hráčům Top 11-20: 2-2 (kariérní 39-34)
Grandslamy: Australian Open (2. kolo), French Open (3. kolo), Wimbledon (osmifinále), US Open (2. kolo)

Gaël Monfils - Rolex Shanghai Masters
Kariérní bilance: 7-4
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2013)
Loňský výsledek: nehrál
Generálka: Kao-siung challenger (vítěz); Chengdu (1. kolo), Peking (1. kolo)

Stefanos Tsitsipas - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Toronto,  Barcelona (finále);  Washington, Estoril (semifinále)
Největší úspěchy na betonech: Toronto (finále); Washington (semifinále)
Bilance: 43-27
Bilance z posledních 10 zápasů: 4-6
Bilance na betonech: 17-12
Bilance proti hráčům Top 31-50: 6-2 (kariérní 9-3)