04.05.2016 - 05.05.2016
Řím - předkvalifikace
skreč

Zprávy

Mužský tenis v sobotu zaznamenal další kontroverzi. Alex Michelsen ve finále domácího turnaje ATP 250 ve Winston-Salemu napálil po 14 minutách za stavu 0:4 z frustrace míček směrem do publika a zasáhl jednu z divaček. Podle pravidel měl být diskvalifikovaný a sám si to hned moc dobře uvědomoval. Umpireová rozhodčí Aurelie Tourteová ale po kontrole zdravotního stavu fanynky udělila dvacetiletému Američanovi pouze varování a souboj o titul předčasně ukončen nebyl. Nicméně Ital Lorenzo Sonego pokračoval v suverénním vystoupení a po výhře 6:0, 6:3 počtvrté v kariéře ovládl podnik ATP.

Sonego ve Winston Salemu neztratil ani set a má první titul z outdoorového hardu

ATP WINSTON SALEM - Lorenzo Sonego (29) v americkém Winston Salemu ovládl generálku na US Open. Ve svém celkově šestém finále a prvním po dvou letech italský tenista smetl 6:0, 6:3 domácího Alexe Michelsena (20) a bez ztráty setu si došel pro 4. titul, první z outdoorového hardu. Američan ve finále prohrál i potřetí.

Nadalovi se povedla sladká odplata. Po skalpu De Minaura si znovu prodloužil poslední start v Madridu

ATP MADRID - Rafael Nadal (37) znovu po týdnu narazil ve druhém kole na Alexe de Minaura (25). Světovou jedenáctku tentokrát porazil 7:6, 6:3 a nejlepšímu Australanovi v žebříčku oplatil porážku z domácí pětistovky v Barceloně. Antukový král si tak znovu prodloužil svůj poslední kariérní start na Masters v Madridu, v osmifinále se pětinásobný šampion utká s Pedrem Cachínem (29).