Tenisty roku jsou Djokovič a Serena
Sedmadvacetiletý Novak Djokovič má za sebou další úspěšnou sezonu, v níž ovládl Wimbledon a vybojoval sedmý grandslamový titul v kariéře. Také se vrátil na první místo žebříčku a vyhrál celkem sedm turnajů, mezi nimi i Turnaj mistrů a podniky Masters v Indian Wells, Miami, Římě a Paříži.
Serena Williamsová byla světovou jedničkou celý rok a na US Open si připsala osmnáctý titul na grandslamech. Cenu ITF získala jako nejstarší tenistka ve dvouhře.
"Jsem moc poctěna, že mě ITF popáté vyhlásila tenistkou roku," uvedla Williamsová v reakci na ocenění. "Byl to rok výzev a triumfů, a vyhrát další grandslam a zakončit rok jako světová jednička jsou úspěchy, na které jsem velmi hrdá."
Nejlepšími deblisty byla pojedenácté za posledních dvanáct let vyhlášena americká dvojčata Bob a Mike Bryanové. Mezi ženami bylo potřetí za sebou oceněno italské duo Sara Erraniová/Roberta Vinciová.
Komentáře
Moc mne mrzí, že jsem se sekl...
Já mám podezření, že tady z TP někdo posílá záměrně hlasy tomu šoférovi :((
Hirschna: ???? Ty si fakt divný. A navíc zrovna ty mi můžeš od jisté doby (určitě víš od které), víš co...
A já že jsem divný...
A od tebe by ten hlas byl stejně neplatný..
Havel je vnímán v zahraničí jako ten, kdo se o tu svobodu zasloužil. Doma to tak jednoduché není a je spousta ludí, kteří nevědí co s tou svobodou a hlavně nevědí, co s jejím rubem - onou zodpovědností. K tomu je potřeba asi trochu delší cesta a asi to vyřeší až další generace, které se už narodili svobodné a možnost ji užívat je pro bě zcela přirozená. Jsem optimista.
Já Havla vnímám jako ikonu bohe o svobodu, zásluhy za její dosažení bych mu ve velkém nepřipisoval ( což není důvod, proč po něm plivat). Jsou to drobné rozdíly, které zahraničí nevnímá, ale to je téma na dlouhou debatu, která s tenisem opravdu nesouvisí.
Išiel si svoje a prizabudol na média, ktoré mu to hlavne v Amerike dali pocítiť.
Ale ja by som tiež radšej GS a No 1.
Já se o smrti bývalého prezidenta dozvěděl v pořadu Otázky Václava Moravce, hostem pořadu byl tehdejší premiér Petr Nečas. Byl to smutný den pro mě, celou zemi a celý svět.
naprikladam pokusem ocenit jeho film Odchazeni rekordnim poctem Ceskych lvu. Prejmenovananim ulic a jinych objektu. Tvoje vyhlaseni souteze o co nejefektivnejsi vzpominku na okamzik kdy ses "to" dozvedel. "Spontanni" vytvoreni srdicka ze svicek u Kone na Vaclavaku (vcera jsem videl jak to tam aranzovali takze nic spontanniho), plakat na budove Muzea uz nekolik tydnu.
Opravdu nechci vyjmenovavat dalsi atributy kultu osobnosti.
Proti tvojí neurvalosti a złobě je Kdokoliv jinej na TP zlatíčko. Tak zlýho a nenávistnýho člověka jsem jinde asi nepotkal.
Nic o nutnosti represe
Oslovoval se u nás Havel "otcem všech Čechů"? Pojmenovával měsíce podle sebe a přátel?? Stavěl si sochy za doby prezidentování (1989-2003)???
Hodne s tom angazuje i toceni vsemoznych dokumentu o Havlovu a jejich nasledne temer automaticke ocenovani filmovymi cenami. Trestikova se svym Rene ktere uspelo v zahranici se musela utopit v ceskem rybniku kvuli dokumentu Obcan Havel.
Úspěch obou filmů byl i v zahraničí srovnatelný, jak je v článku uvedeno, tak Občan Havel byl promítán na Berninale a dočkal se pochval od kritiků. Takže je mylné tvrdit, že mimo zahraničí byl dokument René o několik tříd úspěšnější než Občan Havel.
Mimochodem recenze obou filmů na CSFD.cz jsou podobné - Občan Havel 77%, René 78%.
Omrvinky zostali..
Nevadilo by, že to dostanú priatelia a známy, len nech sa dobre starajú a zisky nech ostanú doma, a nie v zahraničí.
Tuneluješ? Jedna ruka sa odreže a hotovo, potom druhá atď. Normálne podla zmluvy.
Proste čo sa malo, to sa stihlo predať.
Preto ta obľuba za hranicami.
Bola to bábka(loutka), ktorá splnila svoj účel.
U nás tou bábkou bol Dzurinda.
Cize nenadávam, ale iba konštatujem, ok?
Pro NaturalGut- Václav Havel už z podstaty našeho systému s tím nemohl nic zásadního udělat, protože tady v té vekslácko esteébácké nomenklatuře nebyl spojenec. Chápal jsem jeho frustraci tenkrát a názor neměním. Ale rozhodně nebyl ten, kdo "prodával" a rozhodně nebyl "bábikou" . Toto je nepochopení či neznalost reálií.
Jelikož jsem VH znal poměrně dobře, souhlasím a mohl bych dodat ještě leccos jak v jeho prospěch, tak neprospěch, ale jak říkáš - nechme ho v klidu spát a vzpomínejme na to dobré.
Mimochodem, připadá ti dnešní Maďarsko 20x bohatší než Česká republika, když to tam všechno dělali o tolik líp? Mně tedy ne.
Nebylo to tedy o žádném právním rámci, ale jako vždy o lidech. Nebyl tady skoro nikdo, kdo by s tím právním rámcem uměl pracovat. Jediné řešení, kterým se to dalo obejít, byl model NDR. Prostě pohlcení větším sousedem, kde to všechno už léta funguje, a podřízení se jeho jurisdikci (včetně orgánů, které s ní umí pracovat). Ale ani tam to nešlo úplně dobře a bez problémů, přestože to SRN stálo nepředstavitelné peníze (kam se hrabou naše transformační náklady). Prostě žádná zkratka, kterou by se dalo přeskočit těch skoro 50 let devastace, neexistovala. To je potřeba si přiznat.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Saparmurat_Nijazov
nikoliv ve spojení s Havlem, ale každý vidí to, co chce..
Děcka, neblbněte, VH byl člověk z masa a kostí, se svými přednostmi a chybami. A že těch chyb neměl málo, to si pište. S lítostí musím říct, že VH z poloviny devadesátých let a dále by si Kozorohův příspěvek už nejspíš četl s potěšením, rozšafně přitom pokyvoval hlavou a spokojeně se usmíval.
... a nejen VH je člověk z masa a kostí, se svými přednostmi a chybami.
Odcházení - Havlův film sice získal hodně, konk. 12 nominací na Lva, ale nakonec získal jen 2 sošky - za nejlepší střih (Jiří Brožek je rekordmanem tuzemských filmových cen, má 8-člennou lví "smečku" + se podílel na řadě filmů (Je třeba zabít Sekala, Babí léto, Nuda v Brně, Osluhjoval jsem anglického krále atd.)) a scénář (Havel), víc sošek získaly filmy jako Poupata nebo Alois Nebel.
Pojmenovávání ulic a ost. objektů - ulice, letiště a další objekty jsou zcela běžně pojmenovávány po významných osobnostech, státnicích - nevím, kolik je ulic nebo náměstí pojmenováno po Masarykovi, proč by stejná pocta neměla být prokázána i Havlovi?
Ale neodpustím si poznámku k redaktorovi - do nadpisu by se mělo psát příjmení a pro rozlišení osob iniciál křestního jména, nadpis by tedy vypadal takto -> Tenisty roku jsou Djokovič a S. Williamsová. Psát jen křestní jméno je amatérské, to už by do nadpisu mohl rovnou redaktor napsat -> Tenisty roku jsou Novak a Serena. Osoby tenisu znalí samozřejmě ví, o koho se jedná. Jde prostě o princip.
http://www.sport.cz/ostatni/tenis/clanek/627021-berdych-porazil-cilice-a-po-boku-sereny-williamsove-vyhral-i-mix-slammers-maji-druhou-vyhru.html#section-artcl
Třeba web sport.cz vždy píše příjmení Sereny v titulku článku. To samé platí i o její sestře Venus:
http://www.sport.cz/ostatni/tenis/clanek/624839-video-venus-williamsova-se-blyskla-jako-indicka-tanecnice.html#section-artcl
Ostatní články:
http://www.eurodenik.cz/sport/serena-williamsova-se-potreti-v-rade-stala-jednoznacne-tenistkou-roku
http://www.siol.net/sportal/tenis/2014/12/serena_williams_in_novak_dokovic_najboljsa.aspx
Takže nejen New York Times :-)
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele