Na finále Fed Cupu dorazí i Navrátilová
Martina Navrátilová prožila jedinečnou fedcupovou kariéru, během níž neprohrála jedinou ze svých dvaceti dvouher a kterou ukončila s fantastickou celkovou bilancí 40:1. Bývalému Československu pomohla v roce 1975 k prvnímu titulu a další tři přidala v barvách USA. Nejemotivnější triumf zažila ve finále v roce 1986 proti československému týmu v Praze na Štvanici.
Osmapadesátiletá Navrátilová nebude zdaleka jedinou významnou tenisovou osobností ve vyprodaném hledišti. Přijít mají například Helena Suková, úspěšný daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil a dvojnásobný vítěz Davisova poháru Radek Štěpánek. Z německých velkých tenisových postav bude v Praze Anke Huberová.
Prezident Zeman přijal pozvání Kvitové a spol. po úspěšném Wimbledonu a přijde na sobotní dvouhry stejně jako ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek. Německý tým dorazí podle organizátorů povzbudit vicekancléř Gabriel, který je i ministrem hospodářství a energetiky.
Komentáře
A tvé komentáře (i když dost vzácené) taky.
Viem síce , že dnes je tenis náročnejší než pred 10 , 15 rokmi ale reprezentovať krajinu by mala byť česť , ktorou chce podstúpiť väčšina hráčok.
Napríklad mi vo Fed Cupe chýba Serena a Maria.
Dufam, že sa to v dalšej sezone zlepší. Snad Serena bude chcieť stihnuť na koniec svojej kariery vyhrať ešte jeden Fed Cup :)
Tým USA (Seeree, Vee, Madison, Sloane - alebo hocijake mlade pušky americke) by bol fakt silny
Zvlášť zavilí kritici doufám nebudou v neděli slavit výhru těch monackých "podvodnic".
1. Otazka - Petra nejspíš odvedla na daních vic nez 99% populace za cely za stejne sluzby. Je to spravne?
2. Otazka - A je jeste i tak povinna platit dal a vice nez ostatni?
3. Otazka - je spravne platit dane do státu, kde je neskutecna korupce? Kde se x % ze státních penez ztratí? Ja chapu stanovisko, ze clovek ma přispívat do společného, z kterého čerpá, ale mel by videt vysledky a to, ze je s jeho penězi nakládáno efektivně. To nevidim. Odvádím mnohem mene nez Petra a stejne me to neskutecne štve. Pul roku dělám na stat a pul roku na sebe a datum se kazdy rok posouvá az mame porad vetsi schodek. Ja se teda Petře nedivím.
Je to blbě, ale zatím nikdo nevymyslel, jak to zařídit, aby to bylo dobře. Jedinej "relativně" účinnej lék je minimalizace veřejnejch zdrojů, privát si totiž svoje peníze hlídá daleko líp. Ale v EU nám to nehrozí, okruh mandatorních výdajů roste a ještě tomu tleskáme. Zaplatíme daně, část z nich pošleme do Bruselu a dostaneme dotaci EU třeba na cyklostezku. Přidáme k ní další peníze z našich daní, nějakej úřada uspořádá výběrový řizení na dodavatele ( často bějak cinknutý za všimné) a postaví se cyklostezka od nikud nikam. Nikdo ji nepotřebuje, ale část daní dospěla do privátní kapsy úředníka a dodavatele stavby. Jejich profit je 5, celospolečenský náklady 100. 95 se utratili, aby někdo 5 vydělal. A to je problém, bohužel jeho řešení neznám. MC ( San Marino, ....) na tom nic nezmění, to jsou drobečky.
Gulag a feudál tady lámou rekordy a mladý perspektivní komunisti plní slabě na 40 procent.. Myslím trochu třídně!!!
http://www.fdb.cz/film/cerni-baroni/hlasky/5512
Mít na vejšce práci a vydělat si na studium považuju za určitej průkaz dospělosti, převážná většina vysokoškoláků má nějakou práci a je schopná si vydělat na studium i nějakou tu srandu a dělají to i děcka z rodin, kde o peníze nouze není. Pocit nezávislosti má taky svojí hodnotu. A určitě bys našel i případy, kdy někdo nestuduje, protože na to rodina nemá. Za nás dost lidí nestudovalo, protože na to nemělo správnej třídní původ. Svět není, nikdy nebyl a bohužel asi nikdy nebude 100% spravedlivej.
Cestování jistě. Ale pokud někdo horko těžko přežije a má akorát na nájem a jídlo nebo je pod mostem, tak stejně nikam nevycestuje. To jsou všechno nadstavby. Základní věc je slušně žít a to u mnoha lidí v současnosti neplatí. A toto je pro mě zásadní. Až pak se můžeš bavit o dalších věcech.
Byl jsem v Číně a můj bývalý spolužák z Jižní Korei mi vyprávěl o návštěvě KLDR a nemám za to, že komunismus je systém, jenž by alespoň z poloviny splňoval tvá základní kritéria. Pokud člověk chce, bez ohledu na vzdělání a další bariéry, se může stále prosadit v USA, jenže tam, myslím, bys měl problém se sociálním systémem. Na druhou stranu tamní lidé, včetně imigrantů, mají myšlení úplně jiné a uvědomují si principu odpovědnosti, jenž rozmazleným Evropanům, zvyklým natahovat ruku, chybí. Zkrátka a dobře mám za to, že systém, který hledáš, je i v České republice. A kdyby zde nebyla taková míra korupce (která není díky systému ale díky české povaze a návykům z komunismu, kdy snad nepopřeš, že různé uplátkářství bylo všude), žili by si všichni líp. Česko má potenciál, který se od 30. let nevyužívá.
Přerozdělování - je vždy otázka priorit (viz Jan i já výše). A jde jen o to, kterému typu přerozdělování bude ve státě dána přednost - jestli do vlastních kapes úzké skupiny ekonomických elitářů (viz třeba dodnes ne zcela rozkryté a potrestané masivní rozkrádací "přerozdělování" za Topolánkovy a Nečasovy vlády na ministerstvech, zvláště obrany, zdravotnictví a práce/sociálních věcí) nebo na potřeby, které budou k užitku většině občanů (např. výrazně větší míra úhrad nových technologií ve zdravotnictví, zajištění důstojného života handicapovaných, na podporu veřejné dopravy, na výstavbu cenově dostupných bytů. a našlo by se dokonce mnohem víc peněz třeba i na normální provoz průběžného důchodového systému). K tomu lze přidat i mnohem efektivnější chod opravdu velkých institucí (banky, spoje, doprava, energetika apod.) s celostátním významem pod minimálně nadpolovičním státním řízením - v podstatě čínský model, přičemž drobné a střední podnikání do určitého únosného finančního objemu je samozřejmě pro koncové spotřebitele funkčnější soukromé.
A ke "komunismu" - ten přece u nás a vlastně ani nikde jinde na světě ještě nikdy nebyl. Pokud se dnes tímto termínem označuje období socialismu s uměle udržovanou vedoucí úlohou komunistické strany, jde pouze o záměrné ideologické matení, která má patrně zabírat hlavně na mladší generaci. Zato socialismus s politickou pluralitou - ten si i u nás v historicky dohledné době už klidně představit dovedu. Rozdíl od toho před rokem 1990 bude jen v tom, že většina občanů si tohle uspořádání zvolí zcela dobrovolně, resp. z přirozeného pudu sebezáchovy.
To tedy rychle zapomínáme na instituce veksláků, pumpařů, taxikářů, profesionálních svazáků a tak dál, a tahle kasta lidí jen posunula svoje limity výš ( kauza Mrázek a další). Lidi kradli, kradou a budou krást za jakýhokoliv režimu. Počínaje společností prvobytně pospolnou po abstrakce Hvězdnejch válek. Jo, a taky se vždycky provozoval třeba sex, budeme mít něco proti sxu?
1. to není pravda, zadarmo to nebylo nikdy
2. hokej je privátní podnikání, proč by ho měl dotovat stát?
3. Socík jen využíval už Římany objevené " chléb a hry", neoriginální, kupodivu dlouhou dobu poměrně účinné, dokud nepřestalo být dost jak na chleba, tak na hry. Socík chcípnul na ekonomickej kolaps, už nebylo kde brát. Soukromníky vybudované firmy byly vybydlené a pichopitelně technologicky zastaralé a nové nebylo komu znárodnit.
Teď si vezmi hit posledních dní - Lesní školky. Co a proč to je? Jednoduše mašinka na peníze. Copak k tomu, abys šel s dětmi do lesa potřebuješ instituci? A proč má s tvejma dětma do lesa chodit někdo jinej? Jen počkej, až se ta Pandořina skříňka otevře dokořán - úrazy, nachlazení, žaloby za zlomenou nohu, za alergii na pyl, za ztracený rukavičjy a tak dál a tak dál. Namotají se do toho pojišťovny, právníci, nějaká chudák učitelka skončí v base až děcka pobodají včely nebo uštkne had, potrhá divočák nebo střelí vykonavatel lidové myslivosti. A proč? Prože vychom chtěli děcka s vypínačem - ráno zapnout a poslat nejlépe potrubní poštou do školky, pokud možno až po večeři je dostat domů a vypnout, jen o víkendu se jít pochlubit babičkám, jak jsme skvělí rodiče. A rodina je na co?
Sice mám trochu zkreslený názor na tuto problematiku, ale v podstatě souhlasím s tím, co napsal spaniel. Daňově optimalizuje každý rozumný člověk, který nebude odvádět daně státu, kde bují korupce a je sociálně založen, aby dotoval ty slabší. A nemyslím tím mentálně slabší.
spaniel: Jj, vidím to na slušnou partičku.
Ale je to fuk.
Jsem už dost dlouho vyslán českou firmou do zahraničí a daň z příjmu platím v zahraničí ani ne tak, že bych chtěl, ale protože musím a to i přesto, že mi pkat v Kč chodí na účet v Česku. Ale důvod, proč plat dostávám je práce v zahraničí a protom platím daně tam, jako daňový rezident. To je těch mnohokrát omletých 180 dní.
Kdyby mě firma poslala do MC, tak by to určitě zakalkulovala do platu a v nominálu by mi ho poměrně snížila (tzv. daňová rekonciliace). Takhle to funguje prakticky ve všech státech, nic mimořádnýho na tom není.
1. Petra má zajisté český pas
2. Jestli má nebo nemá občanku je irelevantní, protože potřebuje pas
3. Jako občanka ČR si pochopitelně platí zdravotní a sociální, jejíž výši si (jako SVO) může určit sama nad rámec minima.
4. Petřini zaměstnanci, jako občané ČR, platí daně v ČR.
5. Prostějovský klub a jeho rozvoj je z části placen Petrou, neb má smlouvu s Černoškem. V době, kdy byla smlouva uzavřena, těžko někdo mohl tušit, že se stane globální sportovní superhvězdou s odpovídajícími příjmy
6. Proč Monako? Protože do smlouvy s Nike, Steilmann, ... Humlovi ani mně nic není!
Většina lidí jsou zaměstnanci, za které zaměstnavatel odvádí povinné platby, i kdyby mu ten zaměstnanec nevydělal ani vindru.
Pokud je platí jako osoby samostatně výdělečně činné, tak ty si daň a sociální a zdravotní pojištění platí sami.
a to jí moc přeju,
když už to nevyšlo s žádným grandslamem (4 finále a bohužel nic) :(
Z hlediska FC je to ale naše jednoznačně nejúspěšnější hráčka v historii: má 4 FC tituly a obdivuhodnou bilanci 57 vítězství oproti 16 porážkám ...
Příběh sice nic moc, jazykově ještě horší, ale vystupuje tam psycholožka - tenistka, která vyhrála RG a byla v semi RG. Předobrazem je Helena.
Pamatuji na Štvanici 94, kdy se udobřovali s Janou N.
http://www.rozhlas.cz/zpravy/tenis/_zprava/berdych-potrebuje-tvrdsiho-kouce-tvrdi-navratilova-sama-se-trenovani-nebrani--1413850
Pro mne je podstatný, že jsem členem státu, do jehož chodu se zapojuju také daněma, nejen čerpáním výhod a reprem.
PS.: Daně v ČR ;)
"Účajo, tak daň z příjmu by neplatila. Ty ale umíš pobavit, dík.:))
[ Reagovat ]"
F ma pravdu, dan z prijmu by platila tam, kde by je vyhrála a s naprostou vetsinou státu mame smlouvu o dvojím zdanění.
Platila by dan z prijmu v pripade, ze by tady podnikala, coz mozna dela a v tom pripade ji urcite plati.
Z toho vyplývá, že se tenhle osobní doklad vztahuje k trvalému pobytu. Jmenuje se občanský, ale klidně by se mohl jmenovat identifikační nebo jinak.
http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx
Fakt si nemyslím, že zrovna Petra je případ, co neplatí, ale jen užívá výhody státu...
A nebo Novak, Mášena, Vika ...
Jinak 1. Cestovní ruch, 2. Finanční společnosti
PS. Rozdíl je pouze v tom, že úspěšnější platí solidární zvýšení daně 7%
2, Systém daně dle § 7 ZDP je stejný pro všechny. Jediné, k čemu se nemusí OSVČ přihlásit, je nemocenské pojištění
3, zastropování u zaměstnanců je stále u důchodového pojištění, a to na základě rozhodnutí Ústavního soudu ve věci disproporce mezi odvodem na důchodové pojištění a výši důchodu při stávajícím pay as you go systému. Proto vláda na strop u důchodového pojištění nešahá, protože by to ÚS opět shodil. U zaměstnavatelů strop není.
Jak se urcuje kolik se na duchodove a socialni pojisteni odvede u OSVC? Prave ta disproporce mezi odvadenou vysi a vymerenym duchodem je zdrojem konfliktu mezi ruznymu skupinami
Vyměřovací základ je 50 procent ze základu daně. Základ daně je rozdíl mezi příjmy a výdaji, u zdravotního pojištění se násobí 13,5 procenty, u sociálního pojištění 29,2 procenty. A je jedno, zdali vyděláš 200 tisíc nebo milion, nelze nastavit jinak. Pokud bys měl tak malý příjem a podnikání by bylo tvou hlavní činností, tak musíš odvést minimum, které psala Fandina.
Jako zaměstnanec platíš, ze svých příjmů 6,5% sociálního pojištění a 4,5 % zdravotní pojištění podnikatel platí ze základu daně 14,6% sociálního pojištění a 6,75% zdravotního pojištění, jinak podnikatel, který má podnikání jako hlavní i když má měsíční příjem 1 Kč tak musí měsíčně minimálně zaplatit 1894 Kč na sociální a 1752 Kč.
Každopádně nemíním s tebou diskutovat, tvoje podivné nazory uz znam.
muze byt jako prezidentovy "suvereni" zeme zhola jedno) a proc mu upiraji "milovnici svobody" pravo pouzivat jista slova?
Obě jsou rovněž vítězkami Fed Cupu. V neděli se dozvíme, která legenda bude slavit :-)
1. Do 70. let se nehrál žádný GS turnaj na betonu. Hartová s Courtovou vyhrávaly GS podniky na dvou površích, Navrátilová na třech...
2. Hartová celou a Courtová většinu kariéry odehrály v amatérské éře tenisu a jejich úspěchy tak mají menší váhu, než vavříny Navrátilové, která musela zdolávat profíky, aby se zapsala do historie...
1. M. Court
2. M. Navratilova
3. S. Graf
Její čísla nepustí, je daleko před ostatníma úplně ve všem. Nejvíc GS v singlu, deblu, počet titulů...Navíc hrála i v Open éře a 101 titulů ze skoro 200 získala právě v Open éře, ve které dosáhla i na kalendářní GS. Ten navíc získala i v deblu a tuším 2x.
Kdyby Courtová hrála v open éře jako Navrátilová nebo Grafová a vyhrála by 62 GS turnajů (z toho 24 ve dvouhře), tak by se s ní dala poměřovat jen Navrátilová, která má 59 GS titulů. Jenže Courtová 35 GS titulů získala v amatérské éře, kdy tenis nebyl pro hráče živobytím, ale jen hrou pro volný čas. No a když roku 1968 započala open éra, tak trvalo několik let, než se všichni tenisté stali profesionály. První profesionální generací tenisu byly tenistky Evonne Goolagongová, Chris Evertová a Martina Navrátilová
To za prvé. Za druhé Courtová 21 z 62 GS titulů získala na australském grandslamu, který v její době měl mizernou úroveň. Úroveň odpovídající dnešním 250... Většinu startovního pole tvořily Australanky. Cizinek bylo jak šafránu.
PS: Courtová na GS turnajích nedrží rekord v počtu deblových titulů. Ten vlastní Navrátilová (31 má Martina, 19 Margaret). Pokud bychom připočítali i mix, tak máme poměr 41-38 pro Martinu.
Courtová nezískala kalendářní GS v deblu, ale v mixu, a to jen 1x ('63).
Nikdy nezjistíme, jestli by byla ve stejné době a stejných podmínkách lepší ta, nebo ta a hlavně si myslím, že to není k ničemu potřeba. Fandové tenisu vědí, kdo byl ve které době králem - královnou.
Navíc u Courtové bychom neměli zapomínat na australský grandslam, kde získala 1/3 GS titulů a kde až do 80. let bylo slabé hráčské pole. Stačí se podívat na wikipedii - 95% hráček Australanky, turnaj měl 5 kol. Jako nějaká 250.
Končila tedy v éře profesionalizace tenisu ( jeji současnice Kingová stála u zrodu WTA) a nedělám si velké iluze o čistém amatérizmu tenisu před tím. Copak Kodeš byl někdy amatér, který někam chodil do práce?
Viz http://www.kodes-tennis.com/cs/interview01.html
Martina, Chris, Steffi a další, co přišly po "big Marge" byly profesionálkami, které se tenisem živily, celou svou kariéru odehrály v open éře a čelily dalším profi-tenistkám. Jejich tituly tak mají daleko větší váhu než tituly Courtové.
Navíc toto je diskuze o tenise, zatímco jiní (třeba Fandina) dělají na TP dlouhé diskuze, které se vůbec nemusejí týkat bílého sportu.
Ještě předtím než začala hrát za USA ale ještě stihla zařídit naší výhru nad Německem v historicky prvním vzájemným FC zápase v roce 1975 ... :)
Můj názor.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele