Muchová nastoupí do čtvrtfinále US Open jako favoritka, Sinner i Šwiateková mají těžké soupeře
Přehled toho nejzajímavějšího, středa 4. 9.
Češi v akci
Muchová (ČR) - Haddadová Maiaová (22-Braz.) | Arthur Ashe Stadium (18:00 SELČ)
Další čtvrtfinále žen
Šwiateková (1-Pol.) - Pegulaová (6-USA) | Arthur Ashe Stadium (čtvrtek 01:00 SELČ)
Čtvrtfinále mužů
Draper (25-Brit.) - De Minaur (10-Austr.) | Arthur Ashe Stadium (19:30 SELČ)
Sinner (1-It.) - Medveděv (5-) | Arthur Ashe Stadium (čtvrtek 02:30 SELČ)
Muchová – Haddadová Maiaová | 18:00 SELČ
Karolína Muchová se druhým rokem po sobě probojovala do čtvrtfinále US Open a zajistila si tím setrvání v TOP 100 světového pořadí. V osmifinále narazila na letos skvěle hrající světovou pětku Jasmine Paoliniovou a finalistku posledních dvou grandslamových podniků přehrála po likvidaci brejku v úvodu utkání snadno 6:3, 6:3.
Jedná se o její první skalp TOP 10 od loňské US Open Series, během níž zaznamenala finálovou účast na tisícovce v Cincinnati a semifinále tady na US Open. Osmadvacetiletá Češka neztratila po cestě do čtvrtfinále letošního ročníku ani jeden set, přestože se musela vypořádat také s dvojnásobnou šampionkou Naomi Ósakaovou (6:3, 7:6).
Po semifinále na loňském US Open musela předchozí sezonu uzavřít a na kurty se vrátila po téměř 10měsíční pauze zaviněné zraněním pravého zápěstí až těsně před Wimbledonem. Na US Open absolvuje teprve šestý letošní turnaj. Jejím maximem v tomto roce je finále na antuce v Palermu, v němž podlehla Qinwen Zheng.
Ve čtvrtfinálových duelech na grandslamech má bývalá světová osmička pozitivní bilanci 3:2. V loňském roce uspěla v této fázi v obou případech, po cestě do finále French Open porazila Anastasii Pavljučenkovovou a ve čtvrtfinále US Open deklasovala se ztrátou pouhých tří gamů Soranu Cirsteaovou.
Muchová – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Palermo (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: US Open (čtvrtfinále)
Bilance: 11:4
Bilance z posledních 10 zápasů: 7:3
Bilance na venkovních betonech: 5:1
Bilance proti hráčkám TOP 20: 1:2 (kariérní 24:25)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:0 (kariérní 3:2)
Grandslamy: Australian Open (nehrála), French Open (nehrála), Wimbledon (1. kolo)
Muchová – US Open
Kariérní bilance: 16:6
Nejlepší výsledek: semifinále (2023)
Loňský výsledek: semifinále
Bilance ve čtvrtfinále: 1:0
Generálka: Cincinnati (2. kolo)
Cesta turnajem: Volynetsová (6:3, 7:5), Ósakaová (6:3, 7:6), Potapovová (6:4, 6:2), (5) Paoliniová (6:3, 6:3)
Beatriz Haddadová Maiaová si zahraje na US Open své druhé grandslamové čtvrtfinále, přestože v tomto dějišti nikdy předtím nepřekročila druhé kolo. V osmifinále urvala po dvou hodinách a 41 minutách boje vítězství 6:2, 3:6, 6:3 nad bývalou světovou jedničkou a dvojnásobnou finalistkou Caroline Wozniackou.
Osmadvacetiletá Brazilka musela v polovině ze čtyř zápasů na turnaji do rozhodující sady, ještě v úvodním kole s Elinou Avanesjanovou. Aktuální světové jednadvacítce naopak stačily dva sety proti nasazené patnáctce Anně Kalinské (třetí letošní skalp TOP 20) a obranářce Saře Sorribesové.
Bývalá světová desítka je první brazilskou čtvrtfinalistkou US Open po dlouhých 56 letech. Na tento úspěch pro svou zemi dosáhla v sezoně, v níž od Dauhá po Charleston a také od květnového Říma po srpnové Cincinnati nedokázala bez skreče soupeřky vyhrát dvě utkání po sobě.
Jediné dosavadní čtvrtfinále na grandslamech absolvovala na loňském French Open, kde přežila čtyři třísetové bitvy a v souboji o semifinále udolala 3:6, 7:6, 6:1 Ons Jabeurovou. Její parádní jízdu zastavila po dvou těsných setech pozdější šampionka Iga Šwiateková v semifinále.
Haddadová Maiaová – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Cleveland (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Cleveland (finále)
Bilance: 28:22
Bilance z posledních 10 zápasů: 8:2
Bilance na venkovních betonech: 17:12
Bilance proti hráčkám TOP 50-100: 15:6 (kariérní 52:45)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:0 (kariérní 1:0)
Grandslamy: Australian Open (3. kolo), French Open (1. kolo), Wimbledon (3. kolo)
Haddadová Maiaová – US Open
Kariérní bilance: 6:3
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2024)
Loňský výsledek: 2. kolo
Bilance ve čtvrtfinále: 0:0
Generálka: Toronto (2. kolo), Cincinnati (1. kolo), Cleveland (finále)
Cesta turnajem: Avanesjanová (4:6, 6:0, 6:2), Sorribesová (6:2, 6:1), (15) Kalinská (6:3, 6:1), Wozniacká (6:2, 3:6, 6:3)
Vzájemná bilance: Muchová vede 3:0, je favoritkou a mohla by neporazitelnost proti Haddadové Maiaové udržet. Na betonu v USA už se jednou potkaly, loni v prvním kole na tisícovce v Cincinnati se Muchová rvala o postup bezmála tři hodiny (6:7, 6:1, 6:4) a nakonec se podívala až do finále.
Šwiateková – Pegulaová | čtvrtek 01:00 SELČ
Iga Šwiateková získala od stavu 4:4 osm z devíti následujících gamů a poradila si v osmifinále s Ljudmilou Samsonovovou. Třiadvacetiletá Polka zvítězila 6:4, 6:1, vyhrála i čtvrtý vzájemný souboj s Ruskou a postoupila do svého devátého kariérního čtvrtfinále na grandslamových turnajích.
Světová jednička měla po cestě mezi nejlepší osmičku potíže pouze v úvodním kole proti lucky loserovi Kamille Rachimovové (6:4, 7:6), když musela likvidovat tři setboly v řadě. Všechny čtyři zápasy zvládla ve dvou setech a na hardových grandslamech je ve čtvrtfinále poprvé od předloňského triumfu právě na US Open.
Jediná výhra ji dělí od pokoření mety 60 vítězství v probíhající sezoně. Po skončení loňského US Open zapsala čtyři triumfy na tvrdých površích, včetně letošního prvenství na tisícovce v kalifornském Indian Wells. Majitelka pěti grandslamových trofejí vyhrála posledních 10 čtvrtfinálových duelů na individuálních akcích.
Ve čtvrtfinálových utkáních na grandslamech má pozitivní úspěšnost 6:2, to poslední na nedávném French Open přetavila v triumf. Na US Open se takto daleko probojovala teprve podruhé v kariéře, předloni porazila v posledních třech kolech Pegulaovou, Arynu Sabalenkovou a Ons Jabeurovou.
Šwiateková – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: French Open, Řím, Madrid, Indian Wells, Dauhá (triumf)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Indian Wells, Dauhá (triumf)
Bilance: 59:7
Bilance z posledních 10 zápasů: 8:2
Bilance na venkovních betonech: 29:4
Bilance proti hráčkám TOP 10: 9:3 (kariérní 42:17)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 1:0 (kariérní 6:2)
Grandslamy: Australian Open (3. kolo), French Open (triumf), Wimbledon (3. kolo)
Šwiateková – US Open
Kariérní bilance: 20:4
Nejlepší výsledek: triumf (2022)
Loňský výsledek: osmifinále
Bilance ve čtvrtfinále: 1:0
Generálka: Cincinnati (semifinále)
Cesta turnajem: Rachimovová (6:4, 7:6), Šibaharaová (6:0, 6:1), (25) Pavljučenkovová (6:4, 6:2), (16) Samsonovová (6:4, 6:1)
Rovněž Jessica Pegulaová zatím ani jednou na turnaji nemusela do rozhodujícího setu. V pondělním osmifinále přehrála 6:4, 6:2 světovou osmnáctku a ruskou kometu Dianu Šnajderovou. V zápase odvrátila sedm z devíti brejkbolových hrozeb a získala 80 % bodů po svém prvním servisu.
Třicetiletá Američanka musela řešit komplikace pouze ve druhém kole proti Sofii Keninové (7:6, 6:3), s grandslamovou šampionkou a bývalou světovou čtyřkou prohrávala v obou setech o brejk. Nyní má další možnost poprvé překonat čtvrtfinálovou bariéru na grandslamech (bilance 0:6).
Šestá hráčka pořadí poprvé bojovala o své premiérové semifinále na majorech už na Australian Open 2021 a naposledy loni ve Wimbledonu. Ve čtyřech ze šesti případů prohrála grandslamové čtvrtfinále ve dvou setech a dvakrát to bylo se Šwiatekovou, konkrétně na French Open a US Open 2022.
Do probíhající US Open Series vstoupila po nečekaných nezdarech ve druhém kole ve Wimbledonu i na olympiádě v Paříži. Od té doby ovšem zvládla 13 ze 14 duelů na betonech, což zahrnuje úspěšnou obhajobu titulu na tisícovce v Kanadě a finále na dalším podniku této kategorie v Cincinnati.
Pegulaová – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Toronto, Berlín (triumf); Cincinnati (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Toronto (triumf); Cincinnati (finále)
Bilance: 34:11
Bilance z posledních 10 zápasů: 9:1
Bilance na venkovních betonech: 22:6
Bilance proti hráčkám TOP 10: 1:1 (kariérní 20:28)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:0 (kariérní 0:6)
Grandslamy: Australian Open (2. kolo), French Open (nehrála), Wimbledon (2. kolo)
Pegulaová – US Open
Kariérní bilance: 16:7
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2022)
Loňský výsledek: osmifinále
Bilance ve čtvrtfinále: 0:1
Generálka: Toronto (triumf), Cincinnati (finále)
Cesta turnajem: Rogersová (6:4, 6:3), Keninová (7:6, 6:3), Bouzasová (6:3, 6:3), (18) Šnajderová (6:4, 6:2)
Vzájemná bilance: Šwiateková vede 6:3. V loňské sezoně se potkaly celkem čtyřikrát a rozešly se smírně 2:2, letos naopak změří síly poprvé. Na poslední souboj došlo loni ve finále Turnaje mistryň v mexickém Cancúnu a favorizovaná světová jednička Šwiateková deklasovala Pegulaovou poměrem 6:1, 6:0.
Draper – De Minaur | 19:30 SELČ
Jack Draper perfektně využil příznivého losu a ve všech čtyřech zápasech dominoval. Dvaadvacetiletý Brit, který se vyhnul Carlosovi Alcarazovi i Sebastianovi Kordovi, má tak jedinečnou šanci znovu vylepšit své maximum na grandslamových turnajích. Ve středu ho čeká premiérové čtvrtfinále na této úrovni.
Bývalý finalista wimbledonské juniorky ztratil na letošním US Open zatím jen 26 gamů a v žádném z 12 setů neprohrál více než čtyři hry. V open éře ztratili méně gamů po cestě do čtvrtfinále newyorského majoru pouze Novak Djokovič (ve čtyřech případech) a Andre Agassi.
Aktuálně 25. muž pořadí má obrovský talent i potenciál a ve Flushing Meadows se prezentuje vynikající formou. Jeho největší překážkou v dosavadním průběhu kariéry byla vždy slabší fyzická kondice. Zatímco v úvodních kolech se mohl náročné bitvě kvůli slabším soupeřům vyhnout, odteď už to bude mít velmi těžké. A bude každopádně zajímavé sledovat, jak fyzicky zvládne už potenciální bitvu s De Minaurem.
Dosud sehrál 14 soubojů s hráči TOP 10 pořadí s bilancí 3:11, v tom posledním před pár týdny na domácím pažitu v londýnském Queen's Clubu přehrál ve dvou setech Alcaraze. Je potřeba zmínit, že všechny tři skalpy TOP 10 zapsal v případech, kdy neztratil ani jeden set. Pokud o nějaký set přišel, tak naopak vždy opouštěl kurt jako poražený.
Draper – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Stuttgart (triumf); Adelaide (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide (finále)
Bilance: 29:17
Bilance z posledních 10 zápasů: 7:3
Bilance na venkovních betonech: 16:8
Bilance proti hráčům TOP 10: 1:4 (kariérní 3:11)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:0 (kariérní 0:0)
Grandslamy: Australian Open (2. kolo), French Open (1. kolo), Wimbledon (2. kolo)
Draper – US Open
Kariérní bilance: 9:2
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2024)
Loňský výsledek: osmifinále
Bilance ve čtvrtfinále: 0:0
Generálka: Montreal (1. kolo), Cincinnati (čtvrtfinále)
Cesta turnajem: Zhizhen Zhang (6:3, 6:0, 4:0 skreč), Díaz Acosta (6:4, 6:2, 6:2), Van De Zandschulp (6:3, 6:4, 6:2), Macháč (6:3, 6:1, 6:2)
Poprvé od roku 1988 se do druhého týdne US Open probojovali tři australští tenisté, ovšem do čtvrtfinále prošel pouze Alex de Minaur. V osmifinále sehrál derby s Jordanem Thompsonem a krajana, který prožívá v letošní sezoně životní období, porazil 6:0, 3:6, 6:3, 7:5.
Pětadvacetiletý Australan absolvuje svůj první turnaj po zranění ve Wimbledonu, kde před čtvrtfinálovým utkání odstoupil. Na US Open ztratil ve třech ze čtyř zápasů jeden set, ačkoli byl vždy jasným favoritem, a daleko k tomu neměl také v souboji s nezkušeným kvalifikantem Otto Virtanenem.
Velmi dlouho se mu nedařilo na grandslamech postupovat do závěrečných kol, ovšem teď je na US Open ve čtvrtfinále, aniž by byl ve stoprocentní fyzické kondici. To jen potvrzuje jeho obrovský pokrok na těch největších podnicích v posledních zhruba 20 měsících. Zatímco před startem aktuální sezony měl na kontě jen jedno grandslamové čtvrtfinále (US Open 2020), nyní se mezi nejlepší osmičku probil už na třetím majoru v řadě.
V ani jednom z předchozích tří grandslamových čtvrtfinále neuspěl, ovšem poprvé v něm narazí na někoho figurujícího mimo TOP 5 žebříčku. Set neuhrál s Dominicem Thiemem na US Open 2020 ani Alexanderem Zverevem na letošním French Open a před pár týdny nenastoupil ve Wimbledonu k duelu s Novakem Djokovičem.
De Minaur – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Hertogenbosch, Acapulco (triumf); Rotterdam (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Acapulco (triumf)
Bilance: 40:12
Bilance z posledních 10 zápasů: 9:1
Bilance na venkovních betonech: 19:5
Bilance proti hráčům TOP 30: 14:8 (kariérní 50:71)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 0:1 (kariérní 0:2)
Grandslamy: Australian Open (osmifinále), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (čtvrtfinále)
De Minaur – US Open
Kariérní bilance: 18:7
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2020, 2024)
Loňský výsledek: osmifinále
Bilance ve čtvrtfinále: 0:1
Generálka: žádná
Cesta turnajem: Giron (6:3, 6:4, 5:7, 6:4), Virtanen (7:5, 6:1, 7:6), Evans (6:3, 6:7, 6:0, 6:0), Thompson (6:0, 3:6, 6:3, 7:5)
Vzájemná bilance: De Minaur vede 3:0. Pro oba aktéry je v tomto souboji největší překážkou fyzická kondice a bude hodně záležet na tom, kdo potenciální náročnou bitvu lépe zvládne. Australan obvykle nemá v dlouhých zápasech potíže, nicméně teď se vrací po zdravotní pauze a ještě není na vrcholu svých fyzických sil. Pro Drapera jsou naopak taková utkání těžkou výzvou celou kariéru. Šance jsou velmi vyrovnané.
Sinner – Medveděv | čtvrtek 02:30 SELČ
Jannik Sinner stále drží úctyhodnou sérii a i na 12. turnaji v letošním roce postoupil do čtvrtfinále. V osmifinále se musel vypořádat s nebezpečnou domácí hrozbou v podobě Tommyho Paula. Po mizerném vstupu do utkání, v němž prohrával o dva brejky, se ještě stihl včas vzchopit a nakonec dokázal zvítězit bez ztráty setu (7:6, 7:6, 6:1).
Třiadvacetiletý Ital se zatím výborně vypořádává s tlakem způsobeným odtajněním dvou pozitivních dopingových testů z března. Tato informace vyšla najevo pár dní před startem US Open a aktuální lídr žebříčku byl kritizován fanoušky, novináři i některými ze svých kolegů.
Jako jediný prošel na všech čtyřech letošních majorech alespoň do čtvrtfinále. Na Australian Open získal svůj první grandslamový titul, v semifinále French Open podlehl v pěti setech pozdějšímu šampionovi Carlosovi Alcarazovi a ve čtvrtfinále Wimbledonu nestačil v pěti setech právě na Medveděva.
US Open je jediným grandslamem, na kterém ještě nezapsal semifinále. Při pěti předchozích startech byl nejdál ve čtvrtfinále, v němž předloni padl v pěti setech s pozdějším vítězem turnaje Alcarazem, ačkoli ve čtvrté sadě podával na postup a měl i mečbol. Ve čtvrtfinále podniků velké čtyřky má negativní bilanci 3:5, poprvé tuto fázi překročil až loni ve Wimbledonu.
Sinner – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Cincinnati, Halle, Miami, Rotterdam, Australian Open (triumf)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Cincinnati, Miami, Australian Open (triumf)
Bilance: 52:5
Bilance z posledních 10 zápasů: 9:1
Bilance na venkovních betonech: 27:2
Bilance proti hráčům TOP 10: 9:4 (kariérní 31:31)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 2:1 (kariérní 3:5)
Grandslamy: Australian Open (triumf), French Open (semifinále), Wimbledon (čtvrtfinále)
Sinner – US Open
Kariérní bilance: 14:5
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2022, 2024)
Loňský výsledek: osmifinále
Bilance ve čtvrtfinále: 0:1
Generálka: Montreal (čtvrtfinále), Cincinnati (triumf)
Cesta turnajem: McDonald (2:6, 6:2, 6:1, 6:2), Michelsen (6:4, 6:0, 6:2), O'Connell (6:1, 6:4, 6:2), (14) Paul (7:6, 7:6, 6:1)
Daniil Medveděv je ze všech čtvrtfinalistů letošního US Open na grandslamech nejúspěšnější a má solidní šanci v New Yorku triumfovat. Po cestě mezi nejlepší osmičku ztratil jen jeden set a v osmifinále deklasoval 6:0, 6:1, 6:3 Nuna Borgese. Proti portugalské jedničce předvedl mnohem lepší výkon než ve stejné fázi lednového Australian Open, kde s ní prohrál jeden set.
V úvodních čtyřech zápasech se nemusel vypořádat s žádnou z výraznějších hrozeb, nicméně teď ho čeká ta zřejmě nejtěžší možná po vypadnutí Novaka Djokoviče a Carlose Alcaraze. Kvůli ztrátě pozice v TOP 4 žebříčku musí čelit aktuální světové jedničce Sinnerovi už ve čtvrtfinálové fázi.
Osmadvacetiletý Rus je ale možná rád, že potkává světovou jedničku a ne dvojku či trojku. Má totiž jednu velmi zajímavou statistiku. Zatímco proti světovým jedničkám vyhrál sedm z 12 kariérních soubojů, s dvojkami a trojkami žebříčku má dohromady mizernou bilanci 4:16.
Bývalý lídr pořadí navíc v posledních šesti letech na letních severoamerických betonech exceloval a hlavně tyto výsledky mu pomohly stát se světovou jedničkou. Ve čtvrtfinále US Open je neporažen (4:0) a už třikrát si tady zahrál finále. V roce 2019 v něm prohrál pětisetovou bitvu s Rafaelem Nadalem a před třemi lety porazil Novaka Djokoviče, proti němuž naopak v loňském zápase o titul neuspěl.
Medveděv – Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Indian Wells, Australian Open (finále)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Indian Wells, Australian Open (finále)
Bilance: 39:13
Bilance z posledních 10 zápasů: 6:4
Bilance na venkovních betonech: 22:6
Bilance proti hráčům TOP 10: 5:4 (kariérní 46:45)
Bilance ve čtvrtfinále grandslamů: 2:0 (kariérní 9:1)
Grandslamy: Australian Open (finále), French Open (osmifinále), Wimbledon (semifinále)
Medveděv – US Open
Kariérní bilance: 33:6
Nejlepší výsledek: triumf (2021)
Loňský výsledek: finále
Bilance ve čtvrtfinále: 4:0
Generálka: Montreal (2. kolo), Cincinnati (2. kolo)
Cesta turnajem: Lajovič (6:3, 3:6, 6:3, 6:1), Marozsán (6:3, 6:2, 7:6), (31) Cobolli (6:3, 6:4, 6:3), Borges (6:0, 6:1, 6:3)
Vzájemná bilance: Medveděv vede 7:5. Sinner prožívá v posledních 12 měsících životní období a dokázal během něho vyhrát s Medveděvem pět soubojů v řadě a téměř smazat manko ve vzájemné bilanci. Naposledy se střetli ve čtvrtfinále nedávného Wimbledonu a ruský tenista po pětisetové řežbě přerušil sérii porážek s italským mladíkem.
Medveděv sice v letošním roce na grandslamech netriumfoval, nicméně i tak je na této úrovni podobně úspěšný jako Sinner. Ve finále Australian Open vedl nad Sinnerem o dva sety a nyní se s ním utká v podmínkách, které mu sedí ještě mnohem více. Favorizovaný Ital navíc stále může být pod tlakem dopingové kauzy. Pokud Medveděv předvede svůj nejlepší tenis, tak by nemusel být ve svém oblíbeném dějišti bez šance, ba naopak. Výrazným outsiderem byl také v loňském semifinále s Carlosem Alcarazem a Španěla dokázal skolit ve čtyřech setech.
Středeční program
ARTHUR ASHE STADIUM (od 18:00 SELČ)
1. Muchová (ČR) - Haddadová Maiaová (22-Braz.)
2. Draper (25-Brit.) - De Minaur (10-Austr.)
3. Šwiateková (1-Pol.) - Pegulaová (6-USA) / nejdříve ve čtvrtek v 01:00 SELČ
4. Sinner (1-It.) - Medveděv (5-)
LOUIS ARMSTRONG STADIUM (od 17:00 SELČ)
1. junioři
2. junioři
3. H. Chan/V. Kuděrmetovová (10-Tchaj-wan/-) - L. Kičenoková/Ostapenková (7-Ukr./Lot.) / nejdříve ve 21:00 SELČ
4. Siniaková/Townsendová (3-ČR/USA) - Mladenovicová/S. Zhang (Fr./Čína) / nejdříve ve 22:30 SELČ
Kompletní program | Přehled ženského turnaje | Přehled mužského turnaje
Komentáře
Už jen čekám na titulku Draper rozpáral Minotaura a mimo MTO ve druhém setě profičel do Semifinále, kde se popere s Medvěděvem, který včas zatáhla za záchranou brzdu a skolil Sinnera.
...doufám, že s to dostane do titulky...
Draper rozpáral Minaura
Draper MTO ve druhem, jak Minotaura brejkl...
To jsme tu už dneska měli...
...uznávám, nenapsal jsem to nejlépe...
Teď Jack bojoval o servis...a naštěstí to ustál.
asi bříško
každopádně hraje se už zítra, Vašek (navyklý na obden) nikdy nezklame
======
už jsem pochopil, proč se Háďátka mnozí před zápasem báli
Háďátko obecné (wiki)
"Tito tvorové také dokázali přežít havárii raketoplánu Columbia."
proti tomu je ztracený první set jako procházka růžovou zahradou
Výborně, Muško
To co tam teď předvádí a má omezený pohyb, by se mělo dávat do příruček... paráda... i tak je schopna těmi údery řídit zápas...
A tohle je zase co?
ikdyz ta Bia má fakt problém se dnes pořádně trefovat...
Ale asi nám to nevadí, když máme 4:0
Pokud ano, pak jména nerespektují spisovnost, klidně můžete být Ondřej Pišný nebo Alena Omilná.
letos je to stále ve hře, naposledy se to stalo před 20 lety
Roland Garros 1974 (Evert and Borg)
Roland Garros 1976 (Baker and Panatta)
Roland Garros 1977 (Vilas and Jausovec)
Australian Open 1977 (Melville and Tanner)
US Open 1979 (McEnroe and Austin)
Australian Open 1980 (Teacher and Mandlikova)
Roland Garros 1989 (Arantxa and Chang)
Roland Garros 1990 (Seles and Gómez)
US Open 1990 (Sampras and Sabatini)
Roland Garros 1997 (Kuerten and Majoli)
Roland Garros 2004 (Ferrero and Henin)
Roland Garros 2004 (Gaudio and Myskina)
zadny Eurosporty apod.
Takze nevim podle ceho se rozhoduje
27. finalista mimo top 10 od r. 2000
11. SF mezi non-top 10 od r. 2000
podíváme-li se pouze na případy, kdy vládla Big3/4 (tzn. nezahrneme do 2005 a od 2024), pak pouze ve dvou případech se stalo, že by SF bylo mezi non-top 10 hráči
RG 2009 Soderling(25) d. Gonzales (12)
USO 2017 Anderson (32) d. Busta (19)
=========
Fritz or Tiafoe will become 27th GS men's singles finalist ranked outside Top 10 since 2000. It was a fairly common event before Big Four's reign of terror started.
Fritz/Tiafoe is also 11th GS semifinal between non-Top 10 players since 2000, with 8 such SFs occurring in 2001-05.
https://x.c
om/AnnaK_4ever/status/1831319924901572906
(spojit)
Mistr Jack Rozparovač Drápal vs. Minotaurus
Překvapilo by mně, kdyby medvěd prohrál, a jak se dost podceňuje. Asi to dělají ty poslední zápasy ta 23, 24
Ale myslet si, že ho dnes Janík opět udolá a má tu finále zajištěné, a prý snad titul, no to je hodně předčasné.
Stále je to Medvěd a tenhle zápas by měl dát, USO mu sedí... a já si klidně tipnu toho mědvěda, ikdyž ho mám rád
asi jak hřebík v hlavě..
Minotaur půjde ve stopách Macháče... h2h mu na vzor Tomáše pomůže... jak mrtvému zimník... Jack ho rozpáře.
Rychlá laň pijící při východu Slunce ze studánky v temném lese (pravé jméno Peguly) vs. Nechala by si pro fiftýn koleno vrtat (pravé jméno Swiatek)
Rychlá laň pijící při východu Slunce ze studánky v temném lese byla mnohem více prověřena než Nechala by si pro fiftýn koleno vrtat,,, která ještě ani jednou během turnaje nenarazila na odpor...,,, hodně sklaních fans Igy dost krotí optimismus svátečních fans Swiatek... a právě tipují v tomhle duelu výpadek... hmmm, celkem zajimavé...
Jiné výsledky těhle tří zápasů budu považovat rozhodně za Upset.
Jen ve čtvrtém zápase Fly vs. Bia určitě postoupí Brazílie... a jen nevíme sakra která... to nám rozlouskne Livepool
(ale dobrý )
De Minaur
Muchová
Pegula
Američanům se v letošním ročníku překvapivě daří. Je vidět, že establishment má opět dlouhé prsty
Sinner to nebude mít jednoduché s ruskou zdí, ale jako nejlepší hráč sezóny sins tím musí poradit. Obecně jsou docela nízké kurzy, okolo 1,35, na tři hlavní favority (vyjma DeM). U žen jde dokonce 97 % vkladů na favoritku, takže jestli některá nevyhraje, tak v Berouně bude pořádně veselo
Pegula se po sérii zranění dostala do velmi dobré formy a mohla by Swiatek dělat problémy svou nepříjemnou hrou. Myslím, že kurz 3,85 se tváří jako value a měl by vyjít ve více než 26% pravděpodobnosti. Je to můj tip na dnešní překvapení.
Zverev měl 0-12 s top 10 na GS a od té doby má 4-4.
Med-Sin h2h 6:0, pak 0:5 a 1:0
Ale jestli to s tou nohou bude naky blby, tak aby to nezabalila hned po AO
Shrabne milion za prvni kolo na rozloucenou a po par vterinach čus, jak tedkom
Právě zhlednul Lendlovu parádní otočku proti McEnroovi na RG84 ..Snad Maja nepředvede takové parádní BH prohozy, jako Lendl
Samozřejmě věřím, že vyhraje.
teď budou frčet tenisové ortopedie
Ale fakt nevím...
https://www.instagram.com/p/C_fdLqHohfi/
Předčasné finále? Nechci podceňovat ostatní, hlavně ty dva Američany, ale titul bude brát vítěz tohohle ČF.
"Když prohraje, na všechno se vymlouvá. Že jí bolela hlava, nebo byla nemocná. Rafael Nadal vždycky Novaku Djokovičovi gratuloval a řekl, že hrál výborně. To ona neřekne nikdy nic. Pro ni existuje na světě jediný člověk. Ona sama. Ostatní neznamenají nic," prohlásil Česnokov.
ale ma pravdu ten Ruský chlapec
Doufám, že se Medveděv bude z turnaje odporoučet. Rusky a Rusy nemám rád. Je to národ, který nepatří do civilizovaného světa.
Jestli dokaze Medved navazat na vyhru z Wimbledonu, tak si myslim, ze to tam vyhra cely
Jestli vyhraje Sinner, tak si to tam uz pohlida az k titulu
Podle me takovy predcasny finale
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele