Ivanovičová vyhrála v dánském Herningu exhibici se Serenou

22. 11. 2014, 08:52
Aktuality 29
Diváci v dánském Herningu byli ve čtvrtek svědky exhibičního duelu současné světové jedničky Sereny Williamsové s bývalou nejlepší hráčkou světa Anou Ivanovičovou. Ze souboje tenistek, které prožily velmi dobrý rok, vyšla jako vítězka o šest let mladší Srbka.
Ana Ivanovičová

Sedmadvacetiletá Srbka Ana Ivanovičová letos vyhrála nejvíce zápasů ze všech tenistek (58) a prožila nejlepší sezonu od roku 2008, kdy vyhrála Roland Garros a byla světovou jedničkou. I díky triumfu na čtyřech turnajích je nyní pátou tenistkou žebříčku WTA.

Třiatřicetiletá Američanka Serena Williamsová sice tolik zápasů jako Srbka nevyhrála, přesto letos vybojovala nejvíce trofejí (7) včetně těch nejcennějších z US Open a Turnaje mistrů. Sezonu zakončila počtvrté v kariéře jako světová jednička a pošesté byla zvolena Hráčkou roku.

A právě tyto dvě úspěšné tenistky měli možnost sledovat diváci v dánském Herningu. Exhibiční zápas v Jyske Bank Boxen Arena vyprodalo 7.000 fanoušků a elitní hráčky jim nabídly tenis plný útočného tenisu. Ale zatímco v ostrých zápasech vede ve vzájemné bilanci 8-1 Williamsová, exhibici vyhrála dvakrát 6-4 Ivanovičová.

Po singlovém zápasu žen přišla na řadu také čtyřhra, ve které se v repríze wimbledonského finále z roku 2012 střetli britsko-dánský pár Jonathan Marray a Frederik Nielsen a rumunsko-švédským tandemem Horia Tecau a Robert Lindstedt.