Djokovič zdolal Schwartzmana až v pěti setech

2. 6. 2017, 21:55
Aktuality 24
FRENCH OPEN - Novak Djokovič na Roland Garros po dvou hladkých výhrách musel o postup mezi šestnáctku nejlepších bojovat. Obhájce titulu prohrával s Argentincem Diegem Schwartzmanem 1-2 na sety, nakonec však roli favorita potvrdil.
Novak Djokovič

Novak Djokovič zachraňoval postup do osmifinále proti Diegu Schwartzmanovi až v pěti setech. Argentince ve 3. kole zdolal po třech hodinách a 19 minutách 5-7 6-3 3-6 6-1 6-1. Mezi 16 nejlepších v Paříži postoupil druhý nasazený Srb pojedenácté od roku 2006.

Djokovič se proti 41. hráči světového žebříčku od počátku trápil, místy kazil i jednoduché údery a jen v prvních třech setech nadělal 42 nevynucených chyb. Od čtvrtého setu ale začal hrát vyrovnaněji a odvrátil hrozbu, že jako první obhájce titulu od roku 2004 nedojde ani do 4. kola. Schwartzmana porazil i ve druhém vzájemném zápase a soupeře pak spolu s diváky vyprovodil do šaten uznalým potleskem.

"V prvních třech setech byl lepším hráčem na kurtu. Čtvrtý a pátý set šel tak, jak jsem doufal, že půjde celý zápas," řekl třicetiletý Djokovič po zápase. "Psychicky jsem byl silný a klidný, jak jen to šlo, a stále jsem věřil, že jeho odpor zlomím. Dělal jsem ale příliš nevynucených chyb," posteskl si nad 55 chybami.

O postup do čtvrtfinále si Djokovič zahraje s Albertem Ramosem, s nímž ve třech vzájemných duelech neztratil ani set. Španěl dnes rovněž v pěti setech udolal domácího Lucase Pouillea a jediná výhra ho dělí od zopakování loňského výsledku.

Svůj jubilejní 100. zápas na tři vítězné sety na antuce naopak zvládl naprosto suverénně Rafael Nadal. Gruzínce Nikoloze Basilašviliho deklasoval 6-0 6-1 6-0 a znovu podal důkaz, že to myslí s útokem na desátý triumf na Roland Garros vážně.

Desátý nasazený David Goffin z Belgie si během utkání proti Argentinci Horaciu Zeballosovi podvrtl kotník a zápas skrečoval. Dvanáctý hráč světa před nuceným ukončením duelu vedl 5-4 a podával na zisk sady.

Goffinovi se při dobíhání míče hluboko za základní čarou dostala noha pod plachtu, zasekla se a šestadvacetiletý Belgičan narazil do zadní bariéry. Semifinalistu letošního turnaje v Monte Carlu museli odvést z kurtu zdravotníci a rozhodčí po několika minutách oznámil, že Goffin utkání skrečuje. Zatím není jasné, zda bude Belgičan v pořádku do Wimbledonu.

Dvaatřicetiletý Zeballos tak postoupil poprvé v kariéře do osmifinále Roland Garros a svému zraněnému soupeři odnesl do šaten tenisovou tašku.