Djokovič udělal jen 11 chyb a pochvaloval si zlepšený výkon

15. 1. 2014, 20:56
AUSTRALIAN OPEN - Zlepšený výkon oproti prvnímu zápasu a minimum chyb poslalo Novaka Djokoviče do třetího kola Australian Open. V něm se trojnásobný obhájce titulu utká s Istominem. Dál jde i David Ferrer, který měl naopak s Mannarinem dlouho plné ruce práce.
Novak Djokovič

Novak Djokovič na Australian Open útočí už na 4. titul během čtyř let a dnes v Melbourne Parku zaznamenal proti Argentinci Leonardu Mayerovi 23. vítězný zápas v řadě. Jihoameričan, který žádný z předchozích 13 zápasů proti soupeři Top 10 nevyhrál, světovou dvojku příliš nepotrápil a prohrál hladce 0-6 4-6 4-6.

V prvním setu Djokovič využil všechny tři brejkboly a po 22 minutách bylo hotovo. Mayer získal game až po osmi prohraných a alespoň z pohledu skóre pak držel krok. Jenže šestadvacetiletý Srb hrál koncentrovaně, 98. hráči světa nenabídl jediný brejkbol a postoupil bez většího výdeje energie.

Djokovič v zápase zahrál 30 vítězných úderů, udělal jen 11 nevynucených chyb a jeho kouč Boris Becker mu mohl spokojeně zatleskat. Naopak Mayerova bilance byla zcela opačná 14 winnerů a 39 chyb.

"Se svým výkonem jsem dnes rozhodně spokojený, byl určitě lepší než v mém prvním zápase... doufám, že vy zvyšování úrovně mé hry budu i nadále pokračovat," pochvaloval si Djokovič.

"V těchto podmínkách musíte najít psychickou sílu a překonat to. V roce 2009 jsem tady kvůli horku vzdal zápas s Roddickem. Jsem rád, že jsem se od té doby posunul a dnes už se kvůli extrémním podmínkám tolik netrápil," těšilo Srba, jehož ve třetím kole čeká Denis Istomin.

Uzbek po výhře nad Kypřanem Baghdatisem v Melbourne vyřadil i nasazeného Rusa Dmitrije Tursunova, proti kterému přitom v předchozích třech vzájemných zápasech neuhrál ani set. Se svým příštím soupeřem Djokovičem se ve třech zápasech radoval alespoň ze zisku jednoho setu loni v Montrealu.

Z výkonu možná nadšený nebyl, s výsledkem ale spokojený být může. V ničivém horku v Hisense Areně uspěl i třetí hráč světa David Ferrer, který porazil 3-1 na sety Francouze Adriana Mannarina.

Zápas byl dlouho vyrovnaný. V prvním setu Španěl dvakrát přišel o podání a prohrával 0-3, nakonec ale dějství dotáhl do tie-breaku a ujal se vedení. I ve druhé sadě Ferrer úspěšně smazal ztrátu tří gamů, v závěru ale udělal několik chyb a bylo vyrovnáno. V tu chvíli už ale Mannarino začal fyzicky odpadat a favorit toho využil. Po proměněném mečbolu se Ferrer pouze předklonil a z hluboka si oddechl. Duel 2. kola vyhrál 7-6 5-7 6-0 6-3.

"Hrát v těchto podmínkách bylo těžké, ale pro oba hráče to je stejné. Na konci druhého setu jsem si vybral slabší chvilku, ale další dva sety jsem hrál dobře," komentoval zanedlouho 32letý Ferrer.

- AUSTRALIAN OPEN 2014 -
(Austrálie - Melbourne, tv. povrch, 33.000.000 austr. dolarů)
středeční výsledky mužů (15. 01. 2014)
Djokovič (2-Srb.) - Mayer (Arg.) 6:0, 6:4, 6:4, Ferrer (3-Šp.) - Mannarino (Fr.) 7:6 (7:2), 5:7, 6:0, 6:3, Wawrinka (8-Švýc.) - Falla (Kol.) 6:3, 6:3, 6:7 (4:7), 6:4, Gasquet (9-Fr.) - Davyděnko (Rus.) 7:6 (7:3), 6:4, 6:4, Mayer (Něm.) - Južnyj (14-Rus.) 6:4, 3:6, 6:3, 3:6, 6:3, Fognini (15-It.) - Nieminen (Fin.) 7:5, 6:4, 3:6, 6:2, Robredo (17-Šp.) - Benneteau (Fr.) 6:3, 6:7 (4:7), 6:1, 7:6 (8:6), Anderson (19-JAR) - Thiem (Rak.) 6:4, 6:3, 6:4, Janowicz (20-Pol.) - Andújar (Šp.) 4:6, 7:6 (7:3), 7:6 (7:5), 6:3, Querrey (USA) - Gulbis (23-Lot.) 6:2, 6:3, 6:4, Pospisil (28-Kan.) - Ebden (Austr.) 3:6, 7:6 (8:6), 7:6 (11:9), 6:1, Chardy (29-Fr.) - Dolgopolov (Ukr.) 7:5, 7:6 (7:5), 6:7 (3:7), 7:6 (7:5), Istomin (Uzb.) - Tursunov (30-Rus.) 7:6 (7:3), 4:6, 6:1, 6:4, Džumhur (Bosna) - Dodig (32-Chorv.) 4:6, 4:6, 6:3, 4:1 skreč, Roger-Vasselin (Fr.) - García-López (Šp.) 7:6 (7:1), 6:4, 4:6, 6:1.