Djokovič porazil Verdaska a prozatím drží post světové jedničky

3. 10. 2013, 15:52
Aktuality 26
Novak Djokovič v Pekingu bojuje nejen o čtvrtý titul, ale také o post světové jedničky v žebříčku ATP. V osmifinále srbský daviscupový reprezentant porazil Fernanda Verdaska 7-5 2-6 6-2 a jeho dalším soupeřem bude Sam Querrey.
Novak Djokovič

„Dělám, co můžu, vyhrávám zápasy,“ okomentoval Djokovič boj o post světové jedničky.

„Žebříček se bude měnit, mění se už léta. Nemůžete o tom příliš přemýšlet. Vašim úkolem je vyhrát co nejvíce zápasů a žebříček pouze odráží výsledky, kterých dosáhnete,“ dodal Srb, který však v případě, že se do finále v Pekingu dostane Rafael Nadal, o post světové jedničky určitě přijde.

V prvním setu druhého kola Djokovič nad Fernandem Verdaskem vyhrál 7-5, ale soupeř ze Španělska se do utkání vrátil vítězstvím 6-2 v následující sadě. „Byla to z mé strany nesoustředěnost,“ přiznal Srb. „Měl jsem na začátku setu nějaké šance, ale nevyužil je a dovolil soupeři vrátit se do zápasu,“ dodal.

„Podstatné ale je, že jsem se zkoncentroval na rozhodující set, hrál trpělivě s minimem nevynucených chyb a zvítězil. To je to, co počítá,“ uzavřel Djokovič, který rozhodující sadu získal na svou stranu vítězstvím 6-2.

Ve čtvrtfinále vyzve Srba Sam Querrey, který překvapil výhrou 6-3 7-6 nad šestým nasazeným Stanislasem Wawrinkou. Američan v zápase trefil 11 es a ze čtyř brejkbolů využil hned tři.