Djokovič na US Open pokračuje v útoku na kalendářní grandslam, dnes po téměř čtyřech hodinách zdolal Nišikoriho
Novak Djokovič vyhrál letošní Australian Open, French Open i Wimbledon, vyrovnal rekordmany Rogera Federera a Rafaela Nadala, kteří v New Yorku letos nestartují, a mohl jako první muž v historii získat tzv. Golden Slam. Dvacetinásobný grandslamový šampion však v semifinále olympijských her neudržel vedení setu a brejku proti Alexanderovi Zverevovi a nakonec z Tokia odjel bez medaile.
Stále však může dosáhnout na kalendářní grandslam, což se v minulosti povedlo pouze Donovi Budgeovi (1938) a Rodu Laverovi (1962 a 1969). Útok na historický milník zatím neprobíhá nijak přesvědčivě. V úvodním kole ztratil set s nezkušeným kvalifikantem Holgerem Runem a po třísetovém vítězství nad Tallonem Griekspoorem dnes musel skoro čtyři hodiny bojovat s Keiem Nišikorim. Finalistu ročníku 2014 nakonec zdolal, porazil ho už posedmnácté v řadě a vzájemnou bilanci vylepšil na 18-2.
No. 1 @DjokerNole beats Kei Nishikori for 17th straight time and is now 4 wins from calendar Grand Slam and record 21st Grand Slam title. #USOpen
— ATP Media Info (@ATPMediaInfo) September 4, 2021
Djokovic's Longest H2H Streaks
17* Kei Nishikori
17* Gael Monfils
14* Jeremy Chardy
14 Marin Cilic
14 Stan Wawrinka
* Active Streak
Trojnásobný vítěz US Open předvedl jeden z nejhorších vstupů do utkání za celou kariéru. V úvodních gamech kupil jednu nevynucenou chybu za druhou, a přestože otočil z 2-4 na 5-4, stejně set ztratil v tie-breaku.
Problémy na servisu ho provázely i v dalším průběhu, soupeři nabídl 11 brejkbolů (sedm ve druhé sadě), nicméně jen jednou zaváhal. Na své poměry dnes často chyboval, minel spáchal 52 včetně sedmi dvojchyb a kazil i ze snadných pozic, hlavně v úvodních dvou dějstvích.
Čtyřiatřicetiletý Srb je na US Open ve druhém týdnu počtrnácté v řadě. Až do předloňského ročníku v osmifinále vždy uspěl. Předloni ale musel vzdát Stanovi Wawrinkovi a loni byl po nešťastném nastřelení lajnové sudí diskvalifikován. Standardní porážku tak v této fázi ještě nezaznamenal.
Jeho dalším protivníkem bude objev letošní sezony Jenson Brooksby. Dvacetiletý Američan pokračuje v životní formě z posledních měsíců i na US Open. Ve svém premiérovém třetím kole na grandslamech ve čtyřhodinové bitvě udolal 6-2 3-6 2-6 6-3 6-3 Aslana Karaceva.
Brooksby, který předloni právě na US Open šokoval skalpem Tomáše Berdycha, hrál nedávno na trávě v Newportu svou první hlavní soutěž na turnajích ATP a probojoval se až do finále, další skvělý výsledek předvedl postupem do semifinále před měsícem ve Washingtonu.
Matteo Berrettini se ve třetím kole rovněž nadřel. Předloňský semifinalista zdolal osm zápasů neporaženého Ilju Ivašku až po téměř čtyřech hodinách a setech 6-7(5) 6-2 6-4 2-6 6-3. Ve svém třetím newyorském osmifinále v řadě bude čelit kvalifikantovi Oscarovi Ottemu.
Otte při svém debutu v hlavní soutěži ve Flushing Meadows porazil 6-3 6-4 2-6 7-5 veterána Andrease Seppiho a znovu vylepšil své maximum na grandslamech. V osmifinále letošního US Open jsou tak tři kvalifikanti, mezi nejlepší šestnáctku prošli také Němec Peter Gojowczyk a Nizozemec Botic van de Zandschulp. To se stalo poprvé od French Open 1995, dva kvalifikanti stejné národnosti jsou v osmifinále grandslamu po 28 letech (Australian Open 1993).
Jannik Sinner málem ztratil dobře rozehraný zápas s Gaëlem Monfilsem. Italský mladík ve třetím setu neuhájil náskok brejku, ve čtvrtém vedení 4-0 a francouzského veterána přetlačil až po skoro čtyřhodinové bitvě 7-6(1) 6-2 4-6 4-6 6-4. Ve svém třetím osmifinále na grandslamech, prvním mimo antukové French Open, se utká s Alexanderem Zverevem (H2H 1-1) a bude útočit na vyrovnání svého nejlepšího výsledku na akcích velké čtyřky.
Zverev poprvé na letošním US Open ztratil set. V úvodním dějství fantasticky hrající Jack Sock (18 winnerů a jen tři nevynucené chyby) měl však od druhé sady problém s nohou, německé jedničce už vzdorovat nemohl a za stavu 6-3 2-6 3-6 1-2 ze svého pohledu vzdal. Už 14 zápasů neporažený Zverev tak pokračuje v obhajobě loňského finále.
Lloyd Harris bez ztráty setu přehrál třikrát 6-4 trápící se světovou desítku Denise Shapovalova, přestože v posledních dvou sadách prohrával o brejk, a poprvé v kariéře postoupil do osmifinále grandslamů. V něm 24letý Jihoafričan narazí na Reillyho Opelku. Domácí servisman je dalším debutantem v osmifinále grandslamů. Finalista nedávného Masters v Torontu porazil 7-6(5) 6-3 6-4 Nikoloze Basilašviliho a bude usilovat o znovu vylepšení svého grandslamového maxima.
• Dvouhra - 3. kolo • |
Djokovič (1-Srb.) - Nišikori (Jap.) 6-7(4) 6-3 6-3 6-2 |
Zverev (4-Něm.) - Sock (USA) 3-6 6-2 6-3 2-1 / skreč |
Berrettini (6-It.) - Ivaška (Běl.) 6-7(5) 6-2 6-4 2-6 6-3 |
Harris (JAR) - Shapovalov (7-Kan.) 6-4 6-4 6-4 |
Sinner (13-It.) - Monfils (17-Fr.) 7-6(1) 6-2 4-6 4-6 6-4 |
Brooksby (USA) - Karacev (21-Rus.) 6-2 3-6 2-6 6-3 6-3 |
Opelka (22-USA) - Basilašvili (Gruz.) 7-6(5) 6-3 6-4 |
Otte (Něm.) - Seppi (It.) 6-3 6-4 2-6 7-5 |
Komentáře
Je to jediny hrac, ktory moze Novaka zaskočiť. Zverevovi neverim ani so Sinnerom a nasledne Opelkom. Skoda, ze toto kombo nema Novak.
Přestože hra vypadala velmi dobře z hlediska možnosti zisku bodů i ve druhém týdnu, tak bohužel je tam velká nespravedlnost a nerovné podmínky, za které je nutné dát veliký palec dolů
Všechny ostatní Fantasy mají rovné podmínky.
Důvodem je, že nelze měnit celou sestavu, ale pouze dávat náhradu za vypadnuvší hráče. To znamená, že ti, kteří bez ztráty prošli první 3k, nemohou dělat žádné změny (např. martinek37) a dohrají nadále pouze s jedním hráčem z top16. Ti, kterým ideálně vypadli všichni hráči až ve 3k (např. Forehanders přežil jediný hráč), tak si navolí zcela novou sestavu, tzn. mohou dohrát až se 4 hráči z top16 (muži i ženy).
Další menší nedostatky jsou: chybějící chat, nemožnost vidět složení týmu z jiných lig či na čele celého pořadí.
Američané to odflákli a jejich fantasy je žumpa mezi všemi fantasy stejně jako NY publikum. Konzistence je proto zachována
takže se vyplatí, když ti vypadnou všichni mimo top16 ale nejlépe ve 2k
prostě není férové, že někdo teoreticky může mít celou top4 a někdo jen top1, když bude bez ztrát do 3k
Takže výhodné je od prvního kola vyhrávat, abys měl co nejvíc bodů.
Neférové to není, protože podmnky jsou pro všechny stejné.
pak ztratíš jen 1 kolo výher u 6 hráčů, ale pak navolíš zbytek top 4 a těchto 6 nových hráčů ti udělá určitě více než jedno kolo, třeba až 3 kola
ten, kdo nemohl měnit tým, pak z těch 6 hráčů moc dalších postupů nebude mít, třeba v součtu max 1 kolo
to je rozdíl 2 kol navíc výměnou za jedno ztracené 3 kolo
papírově se nevyplatí mít bez chyby první 3 kola
Takže pořád jsme na začátku, kdy je potřeba vybrat takové hráče z každé čtvrtiny, kteří by mohli dojít nejdál. A jen jednoho z top 16. A to je smyslem soutěže.
Existují i pěkné přerušované série
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele