Češky v Paříži: Šafářová jde dál, Benešová a Voráčová končí
Lucie Šafářová se dnes na kurtu zdržela pouhých 57 minut. Proti Kirsten Flipkensové z Belgie neztratila za celý zápas ani jednou podání a svou soupeřku porazila hladce 6-1 6-1. Na pařížském grandslamu tak postoupila popáté za sebou do 2. kola.
"První kola na grandslamu jsou nervózní, nepříjemný a nejistý a jsem ráda, že jsem to takhle zvládla," řekla Šafářová pro Radiožurnál. S Flipkensovou si poradila i díky dobré přípravě. "Věděla jsem, že bude hrát hodně čopů a snažit se mě dostat z rytmu. S trenérkou jsme si stanovily taktiku, které jsem se držela, a fungovalo to," uvedla.
V dalším kole čeká čtyřiadvacetiletou Češku 17. nasazená Julie Görgesová z Německa, která si rovněž ve dvou setech poradila s domácí Mathilde Johansonovou.
Iveta Benešová hned na úvod Roland Garros vyzvala loňskou finalistku a semifinalistku z roku 2009 Samanthu Stosurovou, s níž ve třech vzájemných zápasech neuhrála ani set a měla s ní čerstvou zkušenost z Říma.
Vstup do turnaje se osmadvacetileté rodačce z Mostu povedl, když o rok mladší soupeřce vzala hned v úvodním gamu servis, jenže pak už na kurtu vládla se svým podáním a útočným pojetím hry Australanka. V dalším průběhu zápasu již nečelila žádnému brejkbolu, nasázela 7 es a 29 vítězných úderů a za pouhých 68 minut zvítězila hladce 6-2 6-3.
Benešová v zápase nepředvedla špatný výkon, byť udělala pět dvojchyb a 19 nevynucených chyb (stejně jako Stosurová), světová šestka však byla jednoduše lepší hráčkou a česká tenistka tak v Paříži končí stejně jako před rokem v prvním kole.
"Nedala mi šanci," vystihla Benešová v rozhovoru pro Radiožurnál situaci na dvorci. "Proti ní je hodně těžké hrát. Je to rychlé a výborně servíruje, skoro jako chlap," dodala.
"Byl to špatný los na první kolo, aby se dalo hrát. Mrzí mě to. Chtěla bych se kolo dvě rozehrát a pak hrát s někým takovým a ne hnedka ze začátku," řekla Benešová, podle které je v areálu Roland Garros nejlepší antuka ze všech turnajů. "Akorát to dneska vyhovovalo někomu trošku víc něž mně," posteskla si.
"Samozřejmě jsem dnes myslela na svůj poslední loňský zápas," přiznala Stosurová. "Bylo by hezké se do finále dostat znovu. Ale nemyslím, že musím něco dokazovat. Loni jsem tu předchozí semifinále ještě vylepšila, takže to nebyla náhoda. Ráda bych se dostala ještě o krůček dál, ale šanci vyhrát tu má hodně hráček," dodala Australanka, kterou čeká duel s devatenáctiletou Rumunkou Simonu Halepovou - vítězkou soutěže juniorek z roku 2008.
Podobně nadějně jako Benešová do svého prvního zápasu v hlavní soutěži French Open vstoupila Renata Voráčová, jež se proti Alizé Cornetové ujala vedení 2-0. Z náskoku se však dlouho neradovala a především vinou 31 nepřesných úderů prohrála 4-6 2-6.
Sedmadvacetiletá rodačka ze Zlína Voráčová startovala na jubilejním desátém grandslamu, dosud však vyhrála jediný zápas v roce 2007 na Australian Open. Dnes poosmé v řadě prohrála v úvodním kole.
Francouzská tenistka stejně jako její další krajanky nastoupila s černou páskou, kterou uctila památku nedávno zesnulého snoubence další domácí hráčky Virginie Razzanové. "Nebudu jediná, kdo bude nosit černou pásku," řekla po utkání Cornetová. "Všechny nás to zasáhlo. Virginie je kamarádka, hraju s ní čtyřhru, tak jsme chtěli něco udělat," dodala.
Úspěšně vstoupila do grandslamového turnaje třináctá nasazená Světlana Kuzněcovová. Ruská tenistka čekala na vítězství už přes měsíc, proti vítězce nedávného podniku ITF v Praze Magdaléně Rybárikové ale nezaváhala. Slovenská tenistka po prohraném prvním setu sebrala favoritce podání, Kuzněcovová však žádné drama nepřipustila. Nepříznivý vývoj setu ještě dokázala zvrátit a za necelou hodinu a půl zvítězila 6-2 6-3.
Už pátý zápas v řadě prohrála italská tenistka Flavia Pennettaová. Osmifinalistka loňského ročníku, která v posledních týdnech laborovala se zraněným ramenem, v úvodním kole French Open podlehla 3-6 6-2 3-6 Varvaře Lepchenkové z USA.
- FRENCH OPEN ženy (Francie, antuka, 9.938.926 dolarů) - nedělní výsledky (22. 5. 2011) |
Dvouhra - 1. kolo: |
Komentáře
A proč by měl French Open vysílat ČT4, když práva pro náš Cechrep má Eurosport? (Německý Eurosport je už nějakých 20 let pro všechny zájemce zadarmo)
Navíc není žádný problém si za pár babek pořídit satelitní přijímač. Při Wimbledonu stejně volné kanály BBC absolutně nemají konkurenci. Nova ti samozřejmě vlastní výběr z více kurtů dát nemůže. Ti lemplové nemají vůbec žádný zájem vysílat Nova sport 1, Nova sport 2, Nova sport 3...
Jinak obraz na STV3 tradičně nestojí za nic, na větší LCD obrazovce je to otřesná neostrá mazanice.
Jakým způsobem čísla určují, netuším. Identifikace uživatele podle IP přece není tak jednoznačná. V druhé půlce roku 2008 a začátkem 2009 byla čtenost kolem 2-3 tisíc, jen v době grandslamů to šlo na 6 tisíc. Od té doby počet neustále rostl. Překvapilo mě, že od loňska je čtenost vysoká i mimo konání GS.
BBC (stream-1), frekvence 12440 MHz, symbolrate 27500, polarizace V, parabola 60 cm
19 stupňů východně: Astra 1L
Eurosport DE, frekvence 12226 MHz, symbolrate 27500, polarizace H, parabola 60 cm
7 stupňů východně: Eutelsat W3A
TRT HD, frekvence 10845 MHz, modulace DVB-S2 QPSK, FEC 5/6, symbolrate 30000, polarizace H, parabola 80 cm
5 stupňů západně: Atlantic Bird 3
France 2, frekvence 11590 MHz, symbolrate 20000, polarizace V, parabola 60 cm
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele