Berdych dostal kanára od Del Potra a v generálce na US Open skončil

15. 8. 2017, 19:19
Aktuality 31
ATP CINCINNATI - Tomáš Berdych na Masters v Cincinnati doplatil na těžký los hned na úvod. Český tenista neudržel proti Argentinci Juanu Martín Del Potrovi vedení 1-0 na sety a po porážce 6-3 6-7 0-6 se s generálkou na US Open rozloučil již po prvním vystoupení.
Tomáš Berdych

Jednatřicetiletý Berdych nastoupil v Cincinnati týden poté, co se kvůli zranění zad musel odhlásit z předchozího turnaje série Masters v Montrealu. Nejlepší český tenista musel čelit sedmnácti Del Potrovým esům a jedenácti brejkbolům, z nichž odvrátil sedm.

Po zisku první sady Berdych zabojoval v setu druhém a z nepříznivého stavu 2-5 si dokázal vynutit tie-break. V něm však Del Potro dominoval 7-1 a pohodu si přenesl i do rozhodujícího setu a českému soupeři nadělil "kanára".

Berdych o tři roky mladšímu Argentinci podlehl v osmém vzájemném duelu popáté. Kanára dostal podvaadvacáté v kariéře a poprvé od loňského května, kdy na antuce v Římě neuhrál proti Davidu Gofinovi dokonce ani game.

Berdych tak v přípravě na US Open odehrál i vinou zranění pouhé čtyři utkání. V Los Cabos porazil Santillana a Mannarina, prohrál s Kokkinakisem a Del Potrem. Je tedy možné, že by týden před US Open mohl hrát na divokou kartu ještě ve Winston Salemu, kde svůj jediný start v roce 2012 proměnil ve finále.

Sugita (Jap.) - Sock (13-USA) 7-5 6-4
Dolgopolov (Ukr.) - Anderson (JAR) 6-4 7-6(6)
Chačanov (Rus.) - Schwartzman (Arg.) 6-1 1-6 6-3
Ferrer (Šp.) - Johnson (USA) 6-1 5-7 6-3
Basilašvili (Gruz.) - Čorič (Chorv.) 6-3 7-6(5)
Mannarino (Fr.) - Haase (Niz.) 2-6 7-6(8) 6-2
Ramos (Šp.) - Južnyj (Rus.) 6-2 3-6 6-3
Thiem (3-Rak.) - Fognini (It.) 6-3 6-2
Karlovič (Chorv.) - Tsonga (8-Fr.) 6-4 7-6(9)
Isner (14-USA) - Paul (USA) 6-3 6-3

31
a.magerova
Vem si aj vozík za auto. Sraz jak minule ve stejnou hodinu.
a.magerova
OK domluvíno.... jo a nafoukni bazének, přivezu aj kámošku.... ;-)

Teda čtyřhra. Zatracenej tablet :-P
zvlášť teď, když špička v podstatě až na Rafu, Rogera a Zvereva stávkuje ... mohl si v Montrealu a Cinci udělat bodový poštář a třeba se přiblížit Singapuru ... tak snad si tu smůlu vybral a na US Open předvede nějaký slušný výkon
milik254
*Londýnu :D
Kytka
No, ale už teď padl na 17 místo. Hrozí, že na US Open bude nasazený až v druhé šestnáctce. Takhle by zatím mohl být patnáctkou (s ohledem na ukončení sezóny Nolem a Stanem).
peggy
Pane Berdych,mam doma dva kanary,toho co jste dostal od agentince nechci.Dejte jej manzelce.
Dobry-den
pěknou lekci. Rozpadl se jak KriPlíšková nebo Smitková. Měl by to zabalit, to už musí být jasné každému...
Kytka
Proč by to měl balit? Abys měl klid nebo tak? Věk nezastavíš a Tom pořád není k tomu, aby balil.
Dobry-den
Prohrál v prvním kole. To se mu nestává. To je znamení, že nastal čas...
není prohra jako prohra, Delpo do 1. zápasu pro nerozehraného Tomáše je moc těžký los ...a je 11. v Road to Singapore, takže na balení je opravdu brzy :)
Dobry-den
Pro Tomáše je bohužel v poslední době těžkým losem většina hráčů, to je třeba si přiznat, a ne jej pořád jen omlouvat.
Kytka
No a co ti naši mladší, ty omlouváš? Nebo je to jen frustrace, že opravdu Tom nemá následovníka? Jirka je zřejmě talentovaný, ale bolestínek a nemá kuráž, Adam je taky čím dál horší. A jinak opravdu nikde nikdo.
Lina
Vždyť to přece není poprvní co prohrál v 1. kole. DelPo není žádné B a já doufám, že ještě nějakou dobu bude hrát. I když se mu nedaří pořád je z našich nejlepší.
lars
Skodolibe si z nas "dela dobry den".
Frantz
Zřejmě si hnul se zády..
Kytka
Jedna z možností, to by nebylo dobře. Nebo mu absolutně ruplo v kouli.
GaelM
To je zmar... :(
Neviděla jsem to, ale DelPo jak známo umí. Tak doufám, že si Berďa vybral špatný los do prvního kola tady a na USO dojde co nejdál. Berďulko pojď!!!
Kytka
Snad si smůlu vybral. UŹ i na Toma je jí moc.
Lina
1. set skvělý, podání šlapalo a tuším pouze 7. chyb. Ve 2. jako by se něco zlomilo procenta šla dolů jak s podáním, tak chyb měl do stavu 0:3 ve 3. setu zhruba 30. Pak už jsem to vzdala, protože v každé druhé hře už dělal chybu. DelPovi šlapalo podání skvěle a s chybama šetřil. Kdyby hrál Tomáš pořád jak v 1. setu, tak bych ve výhru věřila.

Buď ho zlomil prohraný tiebreak ve 2. setu, i když na to je dost zkušený, aby byl jeho výkon každou minutou horší a horší nebo zdraví.
Kytka
Myslím, že obrat nastal v druhém setu za stavu 5:5 a 0:30 po dvou dvouchybách Potra, kdy to Tom měl dát a ne vyhodit 5 metrů z kurtu 3 forhandy za sebou. Kdyby trefil, mluvili bychom jinak. To DelPa nakoplo a pak už to jelo z kopce.
Lina
Možná? Ale začal víc chybovat již od začátku 2. setu a začal je dělat čím dál častěji. Normálně bych se dívala až do konce i kdyby prohrával, ale on už byl ke konci toho co jsem viděla horší jak Petra. Tomův první zápas který jsem vzdala.
Kytka
Přiznám, taky jsem ve třetím setu po stavu 0:3 tak na game a půl utekla, to nedělám. pak jsem na scoreboardu voděla, že má breakball a vrátila se, ale fakt to střílel někam k tribunám. Nevím co se stalo. Nějaké zdravotní problémy nebyly viditelné.