Alcaraz popáté v řadě ztratil set, ve čtvrtfinále ho potrápil i Purcell
Carlos Alcaraz po wimbledonském triumfu zatím nenachází optimální formu v přípravě na US Open, na kterém loni získal první grandslamový titul a stal se nejmladší světovou jedničkou.
Sice vyhrál pět ze šesti duelů, ale pětkrát musel do třísetových bitev a k ideálním výkonům má daleko. Před týdnem v Torontu vypadl ve čtvrtfinále po porážce s Tommym Paulem, nyní na dalším Masters 1000 v Cincinnati třísetový boj o semifinále zvládl.
Dvacetiletý Španěl po výhře nad Jordanem Thompsonem a včerejší více tříhodinové odvetě deštěm natažené do pěti hodin proti Paulovi zvládl otočit nepříznivý vývoj proti kvalifikantovi Maxi Purcellovi.
Pětadvacetiletý Australan si teprve minulý týden připsal první výhru na turnajích Masters a nyní v Cincinnati i díky premiérovému skalpu hráče TOP 10 (Caspera Ruuda) hrál své největší čtvrtfinále a první zápas proti hráči TOP 6.
A Purcell dokázal potrápit i světovou jedničku, když získal první set a do poslední výměny držel s favoritem krok. Alcaraz mu pomáhal častými chybami, v rozhodují sadě po nevyužití čtyř brejkbolů ztratil vedení 2:0 a prohrával 2:3. Potíže si neodpustil ani v posledním gamu, b němž podával na vítězství, soupeřovu šanci na brejk ale zlikvidoval a po 2 hodinách a 11 minutách boje zvítězil 4:6, 6:3, 6:4.
"Max výborně podával a velmi dobře hrál na síti. Mě ve třetím setu podržel servis a také jsem dobře returnoval. Byl jsem v kurtu a to byl klíč k vítězství. Jsem moc rád, že jsem postoupil do svého sedmého semifinále na turnajích Masters," řekl v pozápasovém rozhovoru na kurtu Alcaraz, jenž zaznamenal 29 winnerů a stejný počet nevynucených chyb, z toho 8 dvojchyb.
Hurkacz – Popyrin 6:1, 7:6
O celkově 16. finále, v nichž má bilanci 12:3, a již osmé v této sezoně si vítěz čtyř podniků Masters zahraje s Hubertem Hurkaczem (h2h 2:0). Polského tenistu zdolal loni v Miami a po obratu i minulý týden v Torontu, všechny čtyři sety proti němu urval až v tie-breaku.
"V Torontu to byl strašně těžký zápas, vyhrál jsem až v tie-breaku třetího setu. Musím se soustředit hlavně na return, protože má skvělý servis. Musím se udržet ve výměnách a dostat ze sebe maximum," prohlásil Alcaraz. Pokud vyhraje i potřetí, bude obhajovat titul na US Open z pozice nasazené jedničky.
Šestadvacetiletý Hurkacz ve čtvrtfinále porazil po odvrácení setbolu a využití až sedmého mečbolu 6:1, 7:6 australského lucky losera Alexeie Popyrina a ani ve třetím vzájemném duelu s ním neztratil set. Proti Alcarazovi bude usilovat o třetí finále na turnajích Masters 1000.
"Jsem spokojený, hlavně s tím jak jsem hrál první set. Returnoval jsem opravdu dobře. Alexei pak zvedl úroveň své hry a v druhém setu skvěle podával," komentoval Hurkacz, jenž v tie-breaku ztratil vedení 6:1. "Začal jsem dobře, ale Alexei pak zahrál několik dobrých úderů."
Djokovič – Fritz 6:0, 6:4
Novak Djokovič přímo v Cincinnati tři roky nehrál a na první akci od porážky ve finále Wimbledonu má velký hlad po úspěchu. Se třemi soupeři ztratil jen 13 gamů (v pěti setech) Ve čtvrtfinále smetl i díky pouhých šesti nevynuceným chybám 6:0 6:4 domácí světovou devítku Taylora Fritze a vyhrál i sedmý vzájemný zápas, z toho šestý bez ztráty setu.
"Každý zápas je pro nás nová a nová výzva. Tady jsme se ještě neutkali, je americkou jedničkou a pochopitelně má velkou podporu publika. Mě se podařilo velmi rychle odstartovat z bloků a odehrál jsem dokonalý první set téměř bez chyb. Pak šla úroveň mé hry dolů a prohrával jsem 2:4, ale poslední čtyři gamy už byly zase slušné. Celkově to byl skvělý výkon," pochvaloval si šestatřicetiletý Srb.
Djokovič postoupil do celkově 75. semifinále na turnajích Masters 1000, jen o jedno semifinále více má na kontě rekordman Rafael Nadal. V Ohiu má stále šanci vybojovat návrat do čela žebříčku, ale potřebuje rozšířit rekordní sbírku 38 trofejí z podniků Masters a zároveň Alcarazovu porážku v semifinále s Hurkaczem.
O již 7. finále na 'tisícovce' v Ohiu si srbský šampion z roku 2018 (navíc v roce 2020 ovládl Western & Southern Open konané výjimečně v New Yorku) zahraje s předloňským vítězem Alexanderem Zverevem (h2h 7:4). Německý tenista prodloužil svou neporazitelnost v Cincinnati už na devět utkání, když ve čtvrtfinále přehrál hladce 6:2, 6:3 Francouze Adriana Mannarina a vedení ve vzájemné bilanci zvýraznil na 8:0.
• Dvouhra - čtvrtfinále • |
Alcaraz (1-Šp.) - Purcell (Austr.) 4:6, 6:3, 6:4 |
Djokovič (2-Srb.) - Fritz (9-USA) 6:0, 6:4 |
Zverev (16-Něm.) - Mannarino (Fr.) 6:2, 6:3 |
Hurkacz (Pol.) - Popyrin (Austr.) 6:1, 7:6 (10:8) |
Článek původně publikován pro Livesport Zprávy.
Komentáře
Nole ve finále. Amore Madonna.
Občas to není nutné... Jinými slovy: občas to nutné je - to chceš říct? A co vybereme? Křičení po dětech. Trefení rozhodčí míčkem. Napálení míče do publika. Opičácké chování v semifinále RG s Berrettinim. Hádky s rozhodčími. Rozmlacování raket. Ničení vybavení kurtu (RG, Wimbledon atd.). Podezřelé skreče za nepříznivého stavu. Podivná MT a bathroom breaks. Mimózní výroky (zápas s Nadalem na RG, ve kterém prohrával 2:0 na sety a pak skrečoval, měl údajně ve svých rukou). Podvádění kolem covidu. Klauniády a mučednické etudy na kurtu. Předstírání únavy a následně zázračné recovery. Zdržování. Atd. Atd.
Zajisté máš pravdu, že sport potřebuje své záporáky, a vše, co jsem vyjmenoval, bezesporu může záporáka definovat. Otázkou však je, mělo-li by takové chování definovat zrovna toho nejlepšího; hráče, který by měl být ozdobou sportu jako takového. Za mě se Alcaraz chová coby světová jednička příkladně. Nějaké zatínání pěsti a pokukování do boxu je vážně jen kosmetická nečistota ve srovnání s excesy toho srbského šaška.
Letos to s US Open vidím velice dobře, jelikož No1e je nasraný za prohru ve finále Wimbledonu a hodlá si to vynahradit ve Flushing Meadows. Už je na čase opět vyhrát US Open, už je to 5 let od posledního triumfu. Nutno dodat, že Novakovi nahrává i současné rozpoložení Alcaraze, který vypadá, jakoby nebyl ve své kůži.
Djoko ale dlouho nehrál na hardu, takže je to pochopitelné. Dejme mu čas.
Výška asi správně, ale váha je určitě špatně
Jinak zápas to byl skvělý, parádní výměny... Purcell si nechal hned na začátku 3.setu sebrat servis, pak ale rebreaknul, jenže za stavu 4:4 znovu zaváhal na podání, prohrál ho čistou hrou a Alcatraz zápas zakončil esem.
Nicméně drama to bylo až do konce, kvalifikant udělal zápas. Na síti byl častěji než Carlitos.
Australani mi vesměs přijdou jako psycho, takže tenhle knírek (ty mají taky společné) je celkem v pohodě, sympatické vystupování i výkon.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele