77 kg
Levá
dvouhra: 51. / 46.
čtyřhra: 11. / 5.

Siniaková si šestý rok po sobě zahraje Turnaji mistryň, letos se kvalifikovala s Townsendovou

Kateřina Siniaková (28) se pošesté za sebou ve čtyřhře kvalifikovala na Turnaj mistryň. Poprvé s Američankou Taylor Townsendovou (28), se kterou vyhrála v červenci Wimbledon. V tiskové zprávě o tom informovala tenisová organizace WTA. Letošní Turnaj mistryň začne 2. listopadu v Rijádu.

Smíšená čtyřhra má italské šampiony. Erraniová slaví první trofej z mixu, Vavassori z grandslamu

US OPEN - Smíšenou čtyřhru na US Open vyhrála italská dvojice Andrea Vavassori a Sara Erraniová. Ve finále porazili domácí americkou dvojici Donald Young a Taylor Townsendová 7:6, 7:5, utkání na hlavním dvorci Arthura Ashe trvalo hodinu a 27 minut.

Siniaková s Townsendovou další grandslamový triumf nezískají, na US Open prohrály v semifinále

US OPEN - Kateřina Siniaková (28) do finále čtyřhry na US Open nepostoupila. S americkou spoluhráčkou Taylor Townsendovou (28) podlehly ve středu večer na betonových dvorcích v New Yorku francouzsko-čínské dvojici Kristina Mladenovicová (31), Shuai Zhang (35) 5:7, 6:4, 3:6. Utkání prohrály po více než dvou hodinách hry.

Navarrová v Torontu postoupila do největšího semifinále, Sabalenková prohrála s Anisimovovou

WTA TORONTO - Emma Navarrová (23) na turnaji WTA 1000 v Torontu porazila 6:3, 7:6 krajanku Taylor Townsendovou (28) a postoupila do svého největšího semifinále. O teprve druhé finále na hlavním okruhu se americká tenistka hrající životní sezonu utká s krajankou Amandou Anisimovovou (22), jež si vyšlápla na Arynu Sabalenkovou (26) a zajistila si návrat do TOP 100.

Pegulaová zvládá debut jako obhájkyně titulu, v Torontu vyhrála i podruhé ve dvou setech

WTA TORONTO - Šestá hráčka světa Jessica Pegulaová ve 30 letech prožívá úspěšnou premiéru v roli obhájkyně titulu. Na Rogers Cupu v Torontu udělala na cestě za zopakováním loňského triumfu druhý z pěti kroků, v osmifinále si poradila 6:2, 6:4 s krajankou Ashlyn Kruegerovou (20). Mezi osmičkou je pět Američanek, což se na akci této kategorie stalo poprvé.

Bouzková vydřela ve Washingtonu postup do čtvrtfinále, proti Townsendové odvrátila čtyři setboly

WTA WASHINGTON - Marie Bouzková (26) zaznamenala při svém debutu ve Washingtonu teprve čtvrtou letošní vítěznou sérii a zahraje si své třetí čtvrtfinále v sezoně. Pražská rodačka zdolala ve druhém kole po více než dvou hodinách boje a čtyřech odvrácených setbolech 7:5, 7:6 Taylor Townsendovou (28) a ve čtvrtfinále nastoupí proti další domácí zástupkyni Robin Montgomeryové (19).

Dva povrchy, dvě parťačky. Siniaková měsíc po French Open ovládla Wimbledon s Townsendovou

WIMBLEDON - Kateřina Siniaková (28) je už potřetí královnou wimbledonské čtyřhry. Po dvou triumfech s krajankou Barborou Krejčíkovou slaví po boku Taylor Townsendové (28), ve finále porazily 7:6, 7:6 Gabrielu Dabrowskou (32) a Erin Routliffeovou (29). Pro rodačku z Hradce Králové se jedná o už devátý deblový titul z grandslamů a druhý během dvou měsíců, v červnu ovládla French Open po boku jiné Američanky Coco Gauffové.

Siniakové změny parťaček nevadí. Ve Wimbledonu se dostala do finále s Townsendovou

WIMBLEDON - Kateřina Siniaková startuje i na třetím letošním grandslamu ve čtyřhře s třetí různou partnerkou, přesto na nich vyhrála již 15 z 16 zápasů. Ve Wimbledonu se semifinalistce Australian Open a vítězce Roland Garros daří s Taylor Townsendovou, česko-americký pár po obratu proti nasazeným jedničkám a šampionkám z roku 2021 Su-Wei Hsieh a Elise Mertensovou postoupil do finále.

Brenda Fruhvirtová v Římě dokonala obrat proti Townsendové premiérovým kanárem, Siniaková má 6. výhru v řadě

WTA ŘÍM - Brenda Fruhvirtová (17) pokračuje v úspěšné premiéře na antukovém turnaji WTA 1000 v Římě. Po dvou výhrách v kvalifikaci zvládla také vstup do hlavní soutěže, když i díky odvrácení 13 z 15 brejkbolů porazila 3:6, 6:2, 6:0 Američanku Taylor Townsendovou a zaznamenala premiérového kanára na hlavním okruhu. Vítězný vstup slaví také Kateřina Siniaková (27), kterou v závěru duelu s domácí Nuriou Brancacciovou nezastavil ani déšť. Naopak Linda Fruhvirtová (19) podlehla ve třech setech o 17 let starší Němce Tatianě Mariaové.

Wozniacká prohrála s Kalininovou i v deštivém Charlestonu, Azarenková hladce vyhrála

WTA CHARLESTON - Ve středu se v deštěm dlouho bičovaném Charlestonu představily dvě bývalé světové jedničky a tenisové maminky. Zatímco bývalá šampionka Caroline Wozniacká (33) z Dánska nestačila na druhé akci po sobě na Ukrajinku Anhelinu Kalininovou (27), Běloruska Viktoria Azarenková (34) nedala šanci Italce Elisabettě Cocciarettové (23)..